Tereza Mei skelbia apie atsistatydinimą, nuotrauka iš įvykio vietos

Tereza Mei paskelbė apie savo atsistatydinimą

89
(atnaujinta 13:37 2019.05.24)
Paskelbusi apie atsistatydinimą iš konservatorių partijos vadovo pareigų, Mei turės palikti ir ministro pirmininko postą

VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei paskelbė, kad birželio 7 dieną atsistatydins iš konservatorių partijos vadovo pareigų, praneša RIA Novosti.

Brexit
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Atitinkamą pranešimą paskelbti ją privertė jos partijos nariai, įskaitant ministrų kabineto narius, kurie nepatenkinti Mei pateiktu atnaujintu susitarimu su ES dėl "Brexit".

Tai reiškia, kad Mei turi palikti savo postą. Tačiau jos atsistatydinimas birželio 7 dieną leidžia jai priimti JAV prezidentą Donaldą Trampą, kuris atvyksta į Jungtinę Karalystę birželio mėnesį.

Naujo lyderio rinkimo procesas oficialiai prasidės po birželio 7 dienos, nors šiuo metu pagrindinis kandidatas — buvęs užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas — jau paskelbė apie ketinimus iškelti savo kandidatūrą.

Be to, tokią galimybę svarsto ir buvęs Bendruomenių rūmų lyderis Andrea Lydsas. Tarp potencialių kandidatų yra užsienio reikalų ministras Džeremis Hantas ir vidaus reikalų ministras Sajidas Javidas.

Kol bus išrinktas naujas lyderis, o šis procesas paprastai trunka apie šešias savaites, Mei, tikriausiai, liks laikinai einančia ministro pirmininko pareigas.

89
Tegai:
Brexit, Tereza Mei
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (173)