JAV karys

Amerikiečiai papasakojo, kaip kariuomenė sugriovė gyvenimą

70
(atnaujinta 00:01 2019.05.27)
Daugelis apklausos apie tarnybos įtaką karių gyvenimui dalyvių pažymėjo, kad tarnyba sugriovė jų gyvenimą, o valstybė nesuteikė jokios pagalbos

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Oficialioje JAV kariuomenės Twitter paskyroje buvo atlikta apklausa, siekiant išsiaiškinti, kokią įtaką turi tarnyba karių gyvenimui.

Šiuo metu savo nuomone pasidalijo apytiksliai aštuoni tūkstančiai žmonių. Be nuomonių apie tai, kad kariuomenė daro žmones fiziškai ir emociškai stipresnius, užpildo gyvenimą prasme ir atveria karjeros perspektyvas, žmonės taip pat rašo ir skeptiškus bei kritiškus komentarus apie ginkluotųjų pajėgų įtaką pasauliui, šaliai ir asmeniniam gyvenimui.

Visų pirma, daugelis papasakojo apie tai, kad tarnyba sugriovė jų gyvenimą, o valstybė nesuteikė jokios pagalbos.

"Kaip tarnyba paveikė mane? Ji sugriovė mano gyvenimą. Ne dėl tų košmarų, kuriuos mačiau. <...> O todėl, kad, kai aš grįžau namo, kariuomenė mane išmetė į šalikelę", — parašė @SmokeShip.

Kiti nurodė, kad gausiai vykusiose JAV karinėse operacijose žuvo ir nukentėjo nekalti žmonės ir kariai.

"Kaip tarnyba kariuomenėje JAV imperializmo vardan paveikė niekuo dėtus žmones Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje? Pagalvokite apie tai", — rašė @milksheikhman.

"Aš buvau nusiųstas į Iraką vieneriems metams. Buvau ten su savo bičiuliais — Smitu, Houksu, Lošu ir Berniu. Dabar jie visi yra mirę", — parašė @dyllyp. Pasak jo, vieną nužudė snaiperis, kitas žuvo neblaivus vairuodamas automobilį, trečias nusižudė, ketvirtas mirė nuo vėžio.

"Kai mano vyro sveikata pablogėjo tokiu mastu, kad jam tapo sunku kvėpuoti, turėjau įsikišti ir jo vardu pateikti prašymą dėl invalidumo išmokų. Jo sveikata suprastėjo Irake. Priešingu atveju mes atsidurtume gatvėje", — parašė @MelEnterkin.

"Mano vyras, jūrų pėstininkas, buvo sužeistas Irake, prarado koją, tapo narkomanu dėl skausmą malšinančių vaistų, o po to mirė", — papasakojo @KarieWrites.

Kai kurie vartotojai priminė neigiamus "Oranžinio agento" (cheminio mišinio, kurį Jungtinės Valstijos naudojo Vietnamo karo metu) padarinius JAV karių sveikatai.

"Mano mylimas tėtis negali pats papasakoti, nes jis mirė beveik prieš trejus metus nuo vėžio po daugelio metų kovos. <...> Dešimtmečiai begalinio gydymo — ir viskas dėl "Oranžinio agento"", — parašė @MBwendeAnderson.

"Mano kaimyno tėvui buvo amputuota koja po daugelio metų gydymo dėl "Oranžinio agento"", — pasidalino @tinsbabe.

Atsirado ir tų, kieno giminaičiai ar jie patys patyrė smurtą tarnybos metu.

"Aš netarnavau, bet mano mama — taip. Ją išžagino vienas iš jos vadų. Mano šeima ir aš apie tai nežinojome beveik 15 metų po to, kai ji nustojo dirbti. Dabar ji kenčia nuo potrauminio streso sutrikimo ir depresijos", — @dazzymaiee.

Daugelis vartotojų priminė, kad karo siaubai palieka neištrinamus randus kiekvieno psichikoje.

"Mano geriausias vaikystės draugas nuėjo į kariuomenę. Jis visada buvo pats laimingiausias tarp mano pažįstamų. Po tarnybos jis tapo visiškai kitoks ir vėliau nusižudė. Aš nekenčiu tavęs, kariuomene", — parašė @Balancement.

"Praradau tėvą Vietname. Jis išgyveno, bet nustojo būti pilnavertis tėvas ir sutuoktinis. <...> Jis buvo nusiųstas į kariuomenę kaip snaiperis, aš netekau jo dar prieš gimimą", — parašė @shinygeekgirl.

70
Tegai:
kariuomenė, JAV
Dar šia tema
Amerikos karinėje bazėje, Japonijoje, nugriaudėjo sprogimas
Girti ir nebaudžiami: kodėl Baltijos šalių gyventojai toleruoja NATO karių išsišokimus
Sulaikytas apiplėšime dalyvavęs NATO karys
JAV kariai skundžiasi gyvačių gausa gyvenamosiose patalpose
Rinkimai Minske, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos CRK paskelbė balsavimo rezultatus Minske

(atnaujinta 14:18 2020.08.13)
Anksčiau pagal preliminarius rinkimų rezultatus buvo skelbiama, kad dabartinis valstybės vadovas surinko 80,08 proc. balsų

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Baltarusijos Centrinė rinkimų komisija (CRK) pranešė, kad Minske praėjusiuose prezidento rinkimuose 64,49% rinkėjų atidavė balsus už dabartinį valstybės vadovą Aleksandrą Lukašenką, 14,92% — už jo konkurentę Svetlaną Tichanovskają, praneša RIA Novosti.

Centrinės komisijos svetainėje buvo paskelbtas visų respublikos regionų balsavimo rezultatų suskirstymas.

Iš lentelės matyti, kad Minske Lukašenką palaikė 64,49% piliečių, atvykusių į balsavimo punktus, Mogiliovo srityje — 88,06%, Minsko srityje — 79,23%, Gardino srityje — 78,72%, Gomelio srityje — 85,38%, Vitebske — 83,64 proc., Brestas — 81,78 proc.

Už Tichanovskają Minske balsavo14,92% rinkėjų, 4,73% Mogiliovo srityje, 11,81% Minsko — 13,81% Gardino — 13,81%, Gomelio — 5,98%, Vitebsko — 9,18%, Bresto — 10,33%.

Protesto akcijos respublikoje vyksta jau ketvirtą dieną. Į įvairių miestų gatves išeinantys demonstrantai yra nepatenkinti rinkimų organizavimu ir rezultatais. Visi keturi opozicijos kandidatai užginčijo rezultatus.

Sunkiausia situacija sostinėje: protestuotojai atsisako išsiskirstyti, saugumo pajėgos naudoja vandens patrankas, ašarines dujas, garsines granatas ir gumines kulkas. Mirė vienas žmogus, sulaikyta apie šeši tūkstančiai, daugelis yra ligoninėse.

Tegai:
rinkimai, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Lietuvos prezidentas pristatė krizės Baltarusijoje sprendimo planą 
Ekspertas: Lietuva gali tapti pagrindiniu Baltarusijos opozicijos centru
Pompėjas neatmetė sankcijų Baltarusijai įvedimo  
Linkevičius: Lietuva pasirengusi suteikti prieglobstį Baltarusijos piliečiams
JAV sekretorius Maikas Pompėjas

Pompėjas neatmetė sankcijų Baltarusijai įvedimo  

(atnaujinta 13:25 2020.08.13)
Anksčiau Baltarusija pradėjo diversifikuoti naftos tiekėjus dėl periodinių kainų skirtumų su pagrindine ir tradicine tiekėja — Rusija

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas neatmetė sankcijų Baltarusijai įvedimo galimybės praneša RIA Novosti.

Interviu, kurio tekstą išplatino Valstybės departamentas, Pompėjas buvo paklaustas, ar Minskui bus įvestos sankcijos, ar sustabdytas naftos tiekimas.

"Esu tikras, kad apsvarstysime visus šiuos dalykus. Tačiau kriterijai yra svarbūs. Ką, mūsų manymu, galime padaryti ne tik vienašališkai, kaip JAV, bet ir daugiašaliu formatu, kad pasiektume gerą rezultatą Baltarusijos žmonėms — nepaisant to, ar tai bus sankcijos, ar sprendimai dėl produktų [naftos produktų — Sputnik] tiekimo. Šie dalykai dar nenustatyti", — sakė jis.

Anksčiau Baltarusija pradėjo diversifikuoti naftos tiekėjus dėl periodinių kainų skirtumų su pagrindine ir tradicine tiekėja — Rusija. Dabar Minskas ir toliau perka dujas iš Rusijos Federacijos per "Družba" naftotiekį ir geležinkeliu, tačiau bendradarbiauja ir su alternatyviais tiekėjais. Visų pirma nafta tiekiama jūra per Klaipėdos ir Odesos uostus.

Tegai:
nafta, sankcijos, Baltarusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos URM įvertino situaciją dėl "Nord Stream-2"  
Vakarai nerimauja dėl "Putino bandomųjų jūrų kiaulyčių"