Ukrainiečiai su Ukrainos vėliava

Ukraina įvertino ekonominius nuostolius dėl konflikto su Rusija

44
(atnaujinta 14:41 2019.05.27)
Ukrainos pajamos padidėtų iki 30 milijardų dolerių, jei per jos teritoriją iš Kinijos į Europą važinėtų traukiniai, mano buvęs Ukrainos transporto ministras Jevgenijus Červonenko

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Kijevas patiria didžiulius ekonominius nuostolius dėl konflikto su Rusija, pareiškė buvęs Ukrainos transporto ministras Jevgenijus Červonenko televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje.

Pasak jo, Ukraina galėtų gauti didžiulį pelną, jei per jos teritoriją iš Kinijos į Europą važinėtų traukiniai, tačiau dėl konflikto su Rusija visą pelną gauna Baltarusija.

Tuo pačiu metu jis pažymėjo, kad Ukraina dar 2014 metais buvo pasirengusi paleisti pirmąjį traukinį iš Europos į Kiniją, tačiau tai neįvyko dėl valstybės perversmo.

"Turėjome paleisti konteinerių traukinį iš Slovakijos į Kiniją, jis jau stovėjo pakrautas Slovakijoje. 2014 metų kovo 7 dieną prezidentas Janukovičius turėjo pamojuoti jam nosine Kijeve, tačiau įvyko revoliucija. O šiandien, pagal mūsų kodus, pagal mūsų schemą, iš Kinijos kiekvieną savaitę per Baltarusiją vyksta 75 traukiniai", — pasakė Červonenko.

Be to, buvęs ministras pabrėžė, kad Europos verslininkus asmeniniuose pokalbiuose dažnai stebina Ukrainos valdžios veiksmai, ir jie nesupranta, kodėl Kijevas praleidžia galimybę gauti didžiulį pelną.

"Mane pašaukė vienas, žinomas logistikos pasaulyje (prancūzas — Sputnik), Paryžiuje, sako: "Jevgenijau, pasakyk, pas jus visiškai niekas nedraugauja su protu?" Ir parodė skaičiavimus, kurie sudarė oficialią ataskaitą. Po penkerių metų, jei pašalinsime problemas su Rusija ir sudarysime abipusiškai naudingą "Šilko kelią", Ukrainos pajamos padidės iki 30 milijardų dolerių", — pridūrė politikas.

Ekonominiai santykiai tarp Maskvos ir Kijevo pablogėjo 2015 metais, kai Ukrainos ministrų kabinetas priėmė nutarimą panaikinti NVS laisvosios prekybos zoną ir įvedė embargą daugeliui Rusijos prekių. Vėliau sankcijų sąrašai buvo ne kartą išplėsti.

Maskva, savo ruožtu, taip pat įvedė ekonominius apribojimus, tačiau ne kartą pabrėžė, kad ji panaikins draudimus, atsakydama į panašius Kijevo veiksmus.

Pastaruoju metu prekybos apyvarta tarp šalių sumažėjo: pirmąjį šių metų ketvirtį — keturiais procentais per metus. Tuo tarpu eksportas iš Rusijos į Ukrainą visgi padidėjo puse procento, tačiau importas iš Ukrainos sumažėjo daugiau nei dešimčia procentų.

44
Tegai:
Rusija, ekonomika, Ukraina
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (240)
Dar šia tema
Ukraina įvedė draudimą cementui ir fanerai iš Rusijos
Porošenko paragino Zelenskį sustiprinti sankcijų poveikį Rusijai
Ukraina įvertino ekonominius nuostolius dėl sumažėjusio eksporto į Rusiją