Krymo tiltas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas įvertino karinę grėsmę Krymo tiltui

79
(atnaujinta 13:27 2019.05.29)
Anot eksperto, tilto statybininkai numatė atramų taranavimo pavojų, todėl jie įrengė specialias atramas iš gelžbetonio, metalo kaiščio ir akmenų

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Jei Kijevas nuspręs surengti naują provokaciją prieš Krymo tiltą, pasitelkęs laivus, kuriuos gavo iš JAV, tai gali sukelti didelio masto karines operacijas, rašo karo ekspertas Aleksandras Artamonovas savaitraštyje "Zvezda".

Kalba eina apie dvi "Oliver Hazard Perry" tipo nurašytas fregatas. Lapkričio mėnesį Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas Igoris Vorončenko sakė, kad JAV pasiūlė perduoti Kijevui du tokius laivus.

"Norėtųsi tikėtis, kad Ukrainos kariai turės pakankamai išminties, kad nebūtų pradėtas tikras karas. Juk fregatų naudojimas reikštų didelio masto karo veiksmų pradžią su asimetrinio atsako galimybe, nes tai bus karinė agresija prieš Rusiją", — teigia ekspertas.

Jis pridūrė, kad tilto statybininkai numatė atramų taranavimo pavojų, todėl jie įrengė specialias atramas iš gelžbetonio, metalo kaiščio ir akmenų, todėl "nė vienas laivas negalės pakenkti šiam monolitui".

Be to, Artamonovas rašo, kad pasieniečiai ir Juodosios jūros laivyno kovos su sabotažu grupė yra atsakingi už Krymo tilto saugumą nuo kranto iki kranto.

Nepaisant to, ekspertas rašo, kad kai kurie ukrainiečiai, taip pat užsienio politikai ir žurnalistai ne kartą ragino sunaikinti taikios infrastruktūros objektą: pavyzdžiui, amerikiečių žurnalistas Timas Roganas, kuris teigė, kad Ukraina galėtų "susprogdinti tiltą". Ukrainos politikai buvo "labai įkvėpti" šio teiginio, primena Artamonovas.

Ekspertas pabrėžė, kad "Tor", "Pancyr" ir "Buk-M2", taip pat "S-400" priešlėktuvinių raketų sistemos nuolat saugo Krymo tiltą nuo oro atakos, be to, buvo organizuota atskira karinio jūrų laivyno brigada, kad apsaugotų tiltą nuo žemės ir jūros grėsmių Kerčės sąsiauryje.

Tiltas per Kerčės sąsiaurį, jungiantis Krymą su Krasnodaro kraštu, — ilgiausias Rusijoje, jo ilgis siekia 19 kilometrų.

Praėjusių metų gegužės 15 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atidarė tiltą, kitą dieną prasidėjo automobilių ir autobusų judėjimas. Traukinių eismo pradžia numatyta šių metų gruodį.

79
Tegai:
Kerčės sąsiauris, Ukraina, Krymo tiltas
Dar šia tema
Gruodį bus atidarytas keleivinių ir krovininių traukinių eismas per Krymo tiltą
Statybininkai sujungė visas geležinkelio per Krymo tiltą dalis
"Rosgvardija" sudarė brigadą Krymo tiltui saugoti
Krovininis traukinys

Kaliningrade atsiras naujas krovininio transporto ir logistikos centras

(atnaujinta 11:29 2020.08.11)
Manoma, kad kroviniai į Rusiją ir iš jos praeis per transporto ir logistikos centrą, taip pat kroviniai, gabenami iš Europos į Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalis ir priešinga kryptimi

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Rusijos transporto ministerija, Kaliningrado srities vyriausybė ir "Rusijos geležinkeliai" pasirašė susitarimą dėl krovinių pervežimo ir logistikos centro "Zapadnyj" sukūrimo regione, pranešė ministerija.

"Rugpjūčio 7 dieną Kaliningrade buvo pasirašyta Rusijos susisiekimo ministerijos, Kaliningrado srities vyriausybės ir Rusijos geležinkelių sąveikos sutartis. Kaip dokumento dalį šalys susitarė dėl bendradarbiavimo įgyvendinant federalinį projektą "Transporto ir logistikos centrai", įtrauktas į magistralinės infrastruktūros modernizavimo ir išplėtimo išsamų planą laikotarpiui iki 2024 metų. Susitarimo objektas yra centrinio krovininio multimodalinio transporto ir logistikos centro "Zapadnyj" sukūrimas Dzeržinskajos Novajos stoties krovinių sektoriaus pagrindu", — sakė įstaigos spaudos tarnyba.

Susisiekimo ministerija pažymi, kad tai yra ketvirtoji sutartis, pasirašyta su Rusijos Federacijos subjektais įgyvendinant federalinį projektą "Transporto ir logistikos centrai". Anksčiau panašūs dokumentai buvo pasirašyti Kalužsko, Sverdlovsko ir Maskvos regionuose.

Dėl savo vietos transporto ir logistikos centras "Zapadnyj" atliks eksporto-importo centro vaidmenį, per kurį prekės eis tiek į Rusiją, tiek iš jos, taip pat prekės, siunčiamos iš Europos į Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalis ir atgaline kryptimi.

Pagrindiniams projekto parametrams apskaičiuoti buvo sukurtas skaitmeninis "Transporto ir logistikos centro" tinklo modeliavimo modelis, naudojantis Rusijos transporto ministerijos suformuotos Rusijos transporto ir ekonominės pusiausvyros duomenimis su prognoze iki 2035 metų.

Modelis patvirtino projekto skaičiavimus, įskaitant: krovinių bazę, prekių judėjimo greitį naudojantis tinklo infrastruktūra, reikiamą tinklo įrenginių pajėgumą.

"Kaliningrado sritis aktyviai dalyvavo įgyvendinant federalinį projektą "Transporto ir logistikos centrai". Tai yra geras federalinių ir regioninių valdžios institucijų, taip pat suinteresuotų investuotojų bendro darbo pavyzdys. Susitarimas taps pagrindu pasiekti Rusijos prezidento ir vyriausybės iškeltus tikslus sukurti pagrindinį transporto ir logistikos centrų tinklą", — Rusijos Federacijos transporto ministerija cituoja transporto ministro pavaduotojo Aleksejaus Semionovo žodžius.

Tegai:
krovinių vežimas, Kaliningradas
Dar šia tema
Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
Liepą kainos Lietuvoje mažėjo 0,3 proc.: labiausiai pigo drabužiai ir avalynė
Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

Rusija pažadėjo duoti atsaką į diplomatų išsiuntimą Slovakijos

Darbuotojų vardai nebuvo atskleisti. Bratislavoje jie įtariami pažeidę Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo diplomatų išsiuntimą iš Slovakijos ir teigė, kad po to bus imamasi atsakymo.

"Tradiciškai bus duotas veidrodinis atsakas", — žurnalistams sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Pirmadienį Vakarų žiniasklaida pranešė apie trijų Rusijos diplomatų išsiuntimą iš Slovakijos. Anot Slovakijos žvalgybos tarnybų, diplomatų veiksmai tariamai prieštaravo Vienos konvencijai dėl diplomatinių santykių.

Kaip vėliau pranešė RIA Novosti, remdamasi Slovakijos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretoriumi Jurajumi Tomagu, Slovakijos generaliniame konsulate Sankt Peterburge buvo piktnaudžiaujama vizų išdavimu, o tai tariamai lėmė nusikaltimą kitoje ES šalyje.

"... Slovakijos generaliniame konsulate Sankt Peterburge buvo piktnaudžiaujama išduotomis vizomis, taigi kitos NATO ir ES valstybės narės teritorijoje buvo įvykdytas nusikaltimas", — teigė Tomaga. Apie ką kalbama, jis nepatikslino.

Taip pat departamento atstovas patvirtino informaciją apie Rusijos diplomatų išsiuntimą iš šalies.

"Negaliu įvardinti Rusijos diplomatinės atstovybės darbuotojų, tačiau kartu galiu patvirtinti, kad buvo priimtas sprendimas išsiųsti tris Rusijos diplomatinės atstovybės Slovakijoje darbuotojus. Remiantis Slovakijos specialiųjų tarnybų informacija, jų veikla prieštaravo Vienos sutarčiai dėl diplomatinių santykių", — sakė jis.

"Noriu pabrėžti, kad respublika yra suinteresuota plėtoti dvišalius santykius su Rusija. Tačiau Rusijos diplomatų veikla ir buvimas Slovakijoje turi atitikti Vienos sutartį dėl diplomatinių santykių ir visuotinai priimtus principus", — pridūrė Slovakijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Savo ruožtu Rusijos ambasados ​​Bratislavoje atstovas Vladislavas Kulikovas RIA Novosti sakė, kad ambasada šios informacijos nekomentuoja, ir patarė kreiptis į atitinkamų Slovakijos kompetentingų institucijų komentarus.

Tegai:
diplomatai, Slovakija, Rusija