Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis

Ukrainos prezidento komanda ruošia Krymo "grąžinimo" strategiją

93
(atnaujinta 10:21 2019.06.04)
Ukrainos vadovas savo programą pristatys Vakarų partneriams susitikime Belgijoje

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis ketina aptarti Krymo "grąžinimo" strategiją susitikime su Europos Sąjungos ir NATO atstovais Briuselyje.

Krymas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Apie tai papasakojo Ukrainos lyderio atstovė spaudai Julija Mendel televizijos kanalo "1+1" eteryje.

Ukrainos prezidento vizitas į Briuselį antradienį taps jo pirmuoju užsienio vizitu valstybės vadovo pareigose.

Mendel pabrėžė, kad Kijevo pozicija dėl pusiasalio statuso nepasikeitė. Be to, pasak jos, prezidento administracija nenorėtų paskelbti strategijos kol nepriimtas sprendimas.

Krymo prisijungimas prie Rusijos Federacijos

Krymas tapo Rusijos dalimi pagal 2014 metų referendumo, įvykusio po valstybinio perversmo Ukrainoje, rezultatus. Tada daugiau nei 96 procentai Krymo rinkėjų ir daugiau kaip 95 procentai Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos teritorijos.

Kijevas vis dar laiko pusiasalį savo, bet "laikinai okupuota" teritorija. Maskva pabrėžė, kad rinkėjų balsavimas vyko pagal tarptautinę teisę, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad pusiasalio klausimas yra galutinai uždarytas.

Vladimiras Zelenskis, tapęs Ukrainos prezidentu, pažadėjo grąžinti Krymą į šalies sudėtį ir "išlaisvinti Krymo totorių tėvynę nuo okupacijos".

Savo ruožtu, Krymo Respublikos Krymo totorių regioninės nacionalinės-kultūrinės autonomijos vadovas Eivazas Umerovas pareiškė, kad Krymo totoriams nereikia Kijevo, kuris siekia politizuoti net atminties dienas, dėmesio. Umerovas taip pat pabrėžė, kad Krymo totorių nereikia išlaisvinti nuo "okupacijos", nes jie nemano, kad gyvena "okupuotoje žemėje".

93
Tegai:
vadovas, Belgija, Ukraina
Dar šia tema
Iš Krymo istorijos vadovėlių bus pašalintas skyrius apie kolaboravimą
Zelenskis pareiškė, kad Ukraina susigrąžins Krymą
ETPA komitetas pakvietė Rusiją dalyvauti birželio mėnesio sesijoje