Vaikas, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje du girti policininkai nušovė penkiametį berniuką

100
(atnaujinta 14:03 2019.06.05)
Po vaiko mirties Ukrainos prezidento interneto svetainėje buvo užregistruota peticija, žmonės reikalauja vidaus reikalų ministro atsistatydinimo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Du Chmelnyckio Perejeslavo miesto policijos pareigūnai kaltinami nušovę penkerių metų berniuką, kuris vaikščiojo šalia žaidimo aikštelės, kuomet neblaivūs vyrai nusprendė pašaudyti į skardines, praneša RIA Novosti.

Sunkios būklės vaikas buvo išvežtas į Kijevo ligoninę, tačiau birželio 3 dieną jis mirė.

Policininkai buvo sulaikyti. Kijevo teismas antradienį nurodė juos suimti be teisės būti paleistiems už užstatą. Po berniuko mirties byla prieš juos buvo perkvalifikuota į nužudymą. Jei bus pripažinta jų kaltė dėl nužudymo, jiems gresia laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis asmeniškai kontroliuoja tyrimo eigą.

Antradienį Zelenskis pakomentavo tragediją.

"Žinoma, niekas pasaulyje negali paguosti giminaičių ir draugų. Bet aš, kaip prezidentas ir tėvas, noriu užtikrinti, kad padarysiu viską, kad kaltininkas būtų nubaustas. Jokio nuolaidžiavimo. Jokių pandymų nutraukti šų dalyką. Ši tragedija turėtų tapti pamoka. Tie, kas privalo rūpintis piliečių saugumu, privalo nuolat atsiminti apie savo atsakomybę. Gyvenime. Prieš žmones, prieš tautą, prieš šalį", — Facebook parašė Ukrainos valstybės vadovas.

Antradienį Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas ir Nacionalinis policijos pirmininkas Sergejus Kniazevas susitiko su berniuko šeima.

Pažymima, kad Nacionalinė policija suteiks šeimai psichologų, kurie dirba su artimuosius praradusiais žmonėmis, pagalbą. Be to, Nacionalinės policijos vadovas pažadėjo, kad Kijevo regiono administracijos darbuotojai išmokės mirusiojo šeimai savo vienos dienos uždarbį.

"Nacionalinė policija teiks visą reikalingą pagalbą ir padengs mirusio berniuko laidojimo išlaidas", — sakoma pareiškime.

Antradienį Ukrainos prezidento interneto svetainėje buvo užregistruota peticija, pagal kurią žmonės reikalauja Avakovo atsistatydinimo. Peticiją jau pasirašė beveik 7000 žmonių, po vaiko mirties žmonės pradėjo aktyviau pasirašinėti. Tam, kad Ukrainos prezidentas apsvarstytų peticiją, ji turi surinkti 25 tūkst. parašų. Iki parašų rinkimo pabaigos liko 91 diena.

Kijevo regiono policijos vadovas Dmitrijus Cenovas po vaiko mirties atsistatydino.

100
Tegai:
vaikas, mirtis, policija, Ukraina
Vyras prie kompiuterio, archyvinė nuotrauka

Ekspertas papasakojo, kaip apsaugoti asmeninius duomenis per konferenciją "Zoom"

(atnaujinta 10:32 2020.05.31)
Norint išsaugoti asmeninius duomenis naudodamiesi "Zoom" vaizdo konferencijomis, šią programą patartina atsisiųsti tik iš oficialios svetainės, o mobiliesiems telefonams naudoti "App Store" arba "Google Play"

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Kad jūsų duomenys būtų saugūs, verta atsisiųsti "Zoom" tik iš patikrintų šaltinių, apsaugoti konferencijas slaptažodžiu ir atidžiai stebėti, kas pasakoma ir skelbiama skambučio metu, intelektualiojo rezervo direktorius ir partneris Pavelas Miasojedovas sakė agentūrai "Prime".

"Visų pirma, norėdami išsaugoti asmeninius duomenis naudodamiesi "Zoom" vaizdo konferencijomis, šią programą turėtumėte atsisiųsti tik iš oficialios svetainės, o mobiliesiems telefonams naudoti "App Store" arba "Google Play", — sakė jis.

"Antras žingsnis siekiant užtikrinti jūsų duomenų apsaugą yra naudoti patikimą, sudėtingą slaptažodį. Taip pat nebendraukite su visais saitais į konferenciją ar asmeniniu konferencijos identifikatoriumi (PMI) — žinodami šį slaptažodį pašaliniai asmenys gali prisijungti prie konferencijos", — pridūrė jis.

Tegai:
konferencija, kibernetinis saugumas
Dar šia tema
Kinijos URM JAV išvadino didžiausia "programišių imperija" pasaulyje
Geriau amerikietiškas. JAV paragino pasaulį atsisakyti "nepatikimo" "Huawei"
Juodoji našlė (voras)

Vaikai leido nuodingam vorui jiems įkasti jie norėjo tapti superherojais

(atnaujinta 12:25 2020.05.31)
Berniukai, matyt, pažiūrėjo filmą apie Žmogų-vorą, tačiau realiame gyvenime voro įkandimas vos nesukėlė tragedijos

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Trys broliai panorėjo tapti superherojais ir leido nuodingam vorui — juodajai našlei — įkasti juos, rašo leidinys "Daily Star".

Incidentas įvyko Bolivijos Čpjantos provincijoje: aštuonerių, dešimties ir dvylikos metų berniukai rado juodąją našlę ir privertė ją jiems įkąsti — vaikai manė, kad vorų įkandimas pavers juos superherojais.

Bet berniukai netapo Žmogumi-voru. Vaikų savijauta pablogėjo: jie pradėjo jausti stiprų raumenų skausmą ir spazmus, skrandžio dieglius, greitą širdies plakimą. Motina tai pamačiusi nuvežė juos į vietinę ligoninę.

Gydytojai davė broliams vaistų, tačiau tai nepadėjo. Todėl jie buvo perkelti į kitą ligoninę, tačiau net ir ten gydytojai negalėjo padėti vaikams.

Jiems buvo suteikta pagalba trečiojoje ligoninėje, La Paso mieste. Berniukams davė serumo nuo įkandimų, tik po jo broliai pasijuto geriau. Po penkių dienų berniukai buvo išrašyti iš ligoninės.

Juodosios našlės nuodai yra 15 kartų stipresni už barškuolės gyvatės nuodus. Šie vorai paprastai nėra agresyvūs ir jie retai tampa žmonių mirties priežastimi.

Tegai:
vaikai, voras
Dar šia tema
Kauno rajono gyventojas per skelbimus internete prekiavo nuodingais vorais
Šuns galva su kojomis: nufilmuotas neįprastas Ekvadoro voras
Britanijoje lietuvis neteko teisių, nes dėl voro sukėlė eismo įvykį
"Žmogus-voras", norėdamas palaikyti protestuotojus, užkopė į dangoraižį