Serialas Černobylis

Tarp Černobylio avarijos likvidatorių rastas juodaodis kareivis

244
(atnaujinta 14:59 2019.06.05)
Anksčiau aplink televizijos kanalo "HBO" serialą "Černobylis" kilo skandalas dėl to, kad tarp aktorių trūksta rasinės įvairovės

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Ukrainos žurnalistai sužinojo, kad avarijos Černobylio atominėje elektrinėje likvidavime dalyvavo juodaodis kareivis, praneša "theBabel".

Anksčiau aplink televizijos kanalo "HBO" serialą "Černobylis" kilo skandalas dėl to, kad tarp aktorių trūksta rasinės įvairovės.

Britų scenaristė Karla Marie Sweet paaiškino, kad ji supranta, jog iš tikrųjų nebuvo juodaodžių likvidatorių, tačiau tokia laisvė galėtų būti leista. Vėliau ji pavadino nesutinkančius su ja rasistais ir pašalino savo užrašą.

Tačiau "theBabel" žurnalistai rado juodaodį likvidatorių. Vyro vardas Igoris Chiriakas, jis gimė 1967 metais ir dabar gyvena Čerepoveco mieste, Rusijoje.

Jis tarnavo 210-oje pontoninių tiltų brigadoje — tai Ukrainos inžinerinių padalinių susivienijimas, kuris bazavosi Kijeve. Padalinio sudėtyje buvo ir karinė dalis Nr. 75110, kurioje buvo Chiriakas. Šios dalies kareiviai nuo 1986 metų balandžio iki 1990 metų lapkričio likvidavo Černobylio katastrofos pasekmes.

Участник ликвидации на Чернобыльской АЭС, архивное фото
Černobylio AE avarijos likvidatorius Igoris Chiriakas

2016 metų balandį Chiriakas socialiniuose tinkluose paviešino nuotraukas iš Černobylio, įskaitant padėkos raštą už "pavyzdinį pareigos Tėvynei atlikimą".

Mini serialą "Černobylis" Lietuvoje filmavo JAV televizijos kanalas "HBO" ir televizijos tinklas "Sky".

Serialo siužetas pasakoja apie 1986 metų balandžio mėnesį įvykusią nelaimę Černobylio atominėje elektrinėje. Ši katastrofa tapo didžiausia branduolinės energijos istorijoje.

Vilnius kaip sovietinio gyvenimo atspindys: kodėl Lietuva džiaugiasi "Černobyliu" >>

Penkių serijų filmas tapo populiariausiu televizijos laidų interneto vartotojų filmų vertinimo duomenų bazėje (IMDb), jo reitingas ― 9,6 balo iš 10.

244
Tegai:
Ukraina, Černobylio atominės elektrinės avarija, Černobylis
Temos:
Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
Dar šia tema
Paviešintas Lietuvoje filmuoto serialo "Černobylis" anonsinis filmukas
Lietuvoje filmuotas "Černobylis" tapo populiariausiu serialu IMDb istorijoje
Černobylis turistams
Rados narys papasakojo apie Černobylio katastrofos pasikartojimo grėsmę
Lietuvoje filmuoto serialo "Černobylis" kūrėjai išsinuomojo kostiumus Baltarusijoje
Serialo "Černobylis" kūrėjai sutvarkys Fabijoniškių teritoriją už 27 tūkst. eurų