Vladimiras Putinas Vatikane, archyvinė nuotrauka

Kremlius nežino, ar Putinas pakvies Romos popiežių aplankyti Rusiją

23
(atnaujinta 17:16 2019.06.06)
Pasak Dmitrijaus Peskovo, kol kas aptariamas tik Putino vizitas Vatikane

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Kremlius dar nežinoma, ar Rusijos Prezidentas Vladimiras Putinas vizito Vatikane metu pakvies Romos popiežių aplankyti Rusiją, žurnalistams sakė prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

"Ne, kol kas aptariamas Putino vizitas Vatikane. Jūs užbėgate įvykiams už akių", — sakė Peskovas, atsakydamas į klausimą, ar aptariama popiežiaus vizito į Rusiją galimybė po Rusijos Federacijos prezidento vizito.

Be to, Rusijos prezidento spaudos sekretorius negalėjo atsakyti, ar toks kvietimas bus įvardytas būsimame popiežiaus ir Rusijos vadovo susitikime.

"Kol kas negaliu pasakyti, kol kas ruošiamės vizitui", — paaiškino Kremliaus atstovas.

Šių metų kovo mėnesį popiežiaus Pranciškaus kvietimu Vatikane lankėsi Dalia Grybauskaitė. Šis susitikimas buvo organizuotas, siekiant padėkoti už praėjusių metų rugsėjį įvykusį pontifiko apsilankymą Lietuvoje.

Popiežius Pranciškus lankėsi Lietuvoje rugsėjo 22-23 dienomis. Pamatyti popiežių Vilniuje ir Kaune susirinko dešimtys tūkstančių tikinčiųjų iš respublikos ir kitų šalių. Jis taip pat aplankė buvusį Vilniaus getą, Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, kur pagerbė represijų ir Holokausto aukų atminimą.

23
Tegai:
Vatikanas, Vladimiras Putinas, Dmitrijus Peskovas
Dar šia tema
Popiežius Vilniuje rėžė "antivalstybinę" kalbą
Popiežius apie kelionę į Baltijos šalis: Vilniuje pajutau Kristaus buvimą