Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas atskleidė, kas sugadino Rusijos ir JAV santykius

116
(atnaujinta 11:55 2019.06.07)
JAV prezidentas išreiškė viltį, kad Maskvos ir Vašingtono bendradarbiavimą galima pagerinti

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Specialiojo prokuroro Roberto Miulerio tyrimas dėl Rusijos tariamo "įsikišimo" į JAV prezidento rinkimus pablogino santykius tarp Vašingtono ir Maskvos, sakė JAV prezidentas Donaldas Trampas interviu su "Fox News".

"Manau, kad mes galime palaikyti gerus santykius su Rusija", — sakė Trampas, pabrėždamas, kad juos sugadino "raganų medžioklė".

Pasak JAV prezidento, Miuleris tyrimo metu "apsikvailino".

Rusijos investicijų forumas vyksta Sočyje
© Sputnik / Владимир Астапкович

Balandžio mėnesį paaiškėjo, kad Miuleris baigė dvejus metus trukusį tyrimą dėl galimo Rusijos įsikišimo į rinkimų kampaniją Jungtinėse Valstijose 2016 metais. Maskva kategoriškai paneigė šiuos kaltinimus, pabrėždama, kad nepateikta jokių įrodymų.

Gegužės pabaigoje specialusis prokuroras pirmą kartą po bylos užbaigimo paskelbė viešą pranešimą. Jis dar kartą pareiškė, kad nerado nieko, kas įrodytų dėl Maskvos įsikišimą į rinkimus ir "sąmokslą" tarp Trampo ir Maskvos. 

Miuleris jau paskelbė apie specialiojo prokuroro biuro uždarymą ir ketina atsistatydinti iš JAV Teisingumo departamento.

116
Tegai:
bendradarbiavimas, Rusija, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Trampas: Jungtinėms Valstijoms prasminga gerinti santykius su Rusija
Miuleris nerado Trampo sąmokslo su Rusija įrodymų
JAV reikalauja perversmo, kad išgelbėtų šalį nuo Putino
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 20:41 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užkrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistės Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Kai čiaudint ir kosint ore, aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užkrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų nekyla, o praleidus kaukę oro kokybė nesikeičia. Taip pat nėščioms moterims ir piliečiams, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes negalima.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:50 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowseris.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, daugybė pastatų ir automobilių buvo padegta. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties policijos sulaikymo metu. 

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados