Kipras

Europos Komisija įvardijo šalis su švariausiais vandens telkiniais

54
(atnaujinta 20:28 2019.06.07)
Europos Komisijos parengta ataskaita apėmė vandens telkinius ES šalyse ir 300 maudymosi vietų Albanijoje ir Šveicarijoje

VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Daugiau kaip 85 proc. Europoje esančių vandens telkinių, kuriuose galima plaukioti, atitinka aukščiausius kokybės standartus, praneša Europos Komisija.

Monakas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Даничев

Pagal jos ataskaitą, kuri buvo parengta kartu su Europos aplinkos agentūra, 95,4 proc. iš 21 831 maudyklų atitinka minimalius vandens kokybės reikalavimus (į ataskaitą buvo įtraukti vandens telkiniai ES šalyse ir 300 maudymosi vietų Albanijoje ir Šveicarijoje).

Ataskaitoje teigiama, kad 2018 metais dalis plaukimo vietų su labai švariu vandeniu, palyginti su 2017 metais, padidėjo 0,1 proc. ir sudarė 85,1 proc.

Tuo pat metu minimalius reikalavimus atitinkančių rezervuarų skaičius sumažėjo 0,6 proc. (pernai jų buvo 96 procentai).

Keturiose šalyse 95 proc. ar daugiau rezervuarų pasižymi puikia vandens kokybe: Kipre (99,1 proc.), Maltoje (98,9 proc.), Austrijoje (97,3 proc.) ir Graikijoje (97 proc.).

Trys šalys, kuriose maudymosi vietos yra su žema vandens kokybe — tai Italija (89 rezervuarai arba 1,6 proc.), Prancūzija (54 arba 1,6 proc.) ir Ispanija (50 arba 2,2 proc.). Palyginti su 2017 metais, tokių rezervuarų skaičius Prancūzijoje sumažėjo (nuo 80 2017 metais iki 54 2018 metais), Italijoje ir Ispanijoje — padidėjo (nuo 79 iki 89 ir nuo 38 iki 50 atitinkamai).

54
Tegai:
turizmas, ES, Europos Komisija (EK), Kipras
Dar šia tema
Planetos kampeliai, kur galima padaryti gražiausias nuotraukas
Rojus be sienų: paskelbti geriausi pasaulyje paplūdimiai
Romoje Julijaus Cezario nužudymo vieta bus atidaryta lankytojams
Rusijos gyventojai ėmė dažniau lankytis Estijoje
Turizmo statistika: lietuviai teikia pirmenybę Baltarusijai, JK ir Latvijai
Sicilijos pietuose namai parduodami už vieną eurą
Vis daugiau užsienio turistų aplanko Krymą
ES vėliava

ES sustiprins dvejopo naudojimo prekių eksporto kontrolę

(atnaujinta 18:52 2021.05.10)
Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Europos Sąjungos Taryba pirmadienį patvirtino naujas dvejopo naudojimo prekių ir technologijų eksporto kontrolės taisykles, pranešė Tarybos spaudos tarnyba, rašo RIA Novosti.

"Mes kalbame apie prekes, programinę įrangą, technologijas, kurias galima naudoti tiek civiliniais, tiek kariniais tikslais", — sakoma dokumente.

ES nori užkirsti kelią Europos technologijų naudojimui "pažeidžiant žmogaus teises" trečiosiose šalyse ar veiksmams, "keliantiems grėsmę tarptautiniam saugumui".

Visų pirma, taisyklės numato eksportuoti technologijas, susijusias su stebėjimo sistemomis virtualioje erdvėje.

"Naujosios taisyklės sustiprina daugelio besivystančių dvejopo naudojimo technologijų kontrolę, sustiprina ES valstybių narių ir Europos Komisijos koordinavimą, kad būtų geriau vykdoma kontrolė visoje Europos Sąjungoje", — teigė ES Taryba.

Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui.

Be to, naujosios taisyklės "atveria duris geresniam ES ir šalių partnerių koordinavimui, siekiant sustiprinti tarptautinį saugumą".

Tegai:
prekės, kontrolė, ES
JAV ir Rusijos vėliavos

Rusijoje papasakojo apie susitikimą su JAV delegacija dėl branduolinio susitarimo

(atnaujinta 17:43 2021.05.10)
Rusijos ir Amerikos delegacijos į Vienos derybas dėl JCPOA vėl susitiko keistis nuomonėmis apie pasiektą pažangą ir žingsnį į priekį

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Rusijos ir JAV delegacijos, vykusios pirmadienio susitikime derybų metu dėl branduolinio susitarimo su Iranu, pasikeitė nuomonėmis ir aptarė jau pasiektą pažangą, sakė Rusijos delegacijai vadovaujantis Rusijos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Michailas Uljanovas.

"Rusijos ir Amerikos delegacijos į Vienos derybas dėl JCPOA vėl susitiko keistis nuomonėmis apie pasiektą pažangą ir žingsnį į priekį. Kaip visada, diskusija buvo dalykiška ir naudinga", — socialiniame tinkle "Twitter" parašė Uljanovas.

Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą. JAV, Europos Sąjunga ir Kanada apkaltino Maskvą kišimusi į Kijevo reikalus ir įvedė jai sankcijas. Rusijoje jie į tai atsakė maisto embargu, šalis pradėjo importo pakeitimo kursą, valdžios atstovai ne kartą sakė, kad kalbėtis sankcijomis yra neproduktyvu.

Dabar Vakaruose skamba vis daugiau nuomonių apie būtinybę panaikinti ribojamąsias priemones, kurios labiausiai kenkia tiems, kas jas įveda.

Tegai:
JAV, Rusija

Kinijoje nufilmuota sraigtasparnio katastrofa, per kurią žuvo žmonės

(atnaujinta 08:16 2021.05.11)
Sraigtasparnyje buvo keturi įgulos nariai. Du iš jų mirė, o dar dviejų paieška tebevyksta

Kinijos pietuose nukrito gaisro gesinimo sraigtasparnis, du žmonės žuvo ir du dingo be žinios, pranešė naujienų agentūra "Xinhua", su nuoroda į vietos valdžios atstovus.

Pirminiais duomenimis, sraigtasparnis nukrito į Erhai ežerą Junano provincijoje.

Laive buvo keturi įgulos nariai. Gelbėtojams pavyko rasti du, tačiau jų nepavyko išgelbėti. Tęsiama dar dviejų įgulos narių paieška.

Iš viso paieškos ir gelbėjimo operacijose dalyvauja apie 500 žmonių ir 16 gelbėjimo valčių.

Tegai:
sraigtasparnis, Kinija