JAV kariai Lenkijoje, archyvinė nuotrauka

Lenkija ir JAV užbaigė derybas dėl karinių pajėgų didinimo

39
(atnaujinta 11:07 2019.06.10)
Lenkijoje yra apie 4500 JAV karių — amerikiečių šarvuočių brigados ir tarptautinio bataliono sudėtyje

VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Lenkija ir Jungtinės Amerikos Valstijos baigė derybas dėl karinių pajėgų didinimo ir dabar dviejų šalių prezidentai turi priimti sprendimą, sakė Lenkijos prezidento biuro vadovas Kšištofas Ščerskis, praneša RIA Novosti.

"Aš galiu oficialiai patvirtinti, kad derybos dėl politinio susitarimo tarp Lenkijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų buvo tikrai užbaigtos dėl JAV karinių pajėgų didinimo Lenkijoje, tačiau tai, žinoma, nereiškia susitarimo, nes dabar šių derybų rezultatai bus pristatyti prezidentams, o jie priims sprendimą derybų metu ir jų valia, ar šis susitarimas juos tenkins", — sakė Ščerskis.

"Jei taip, mes prognozuojame, kad šis politinis susitarimas bus priimtas per prezidento Andžejaus Dudos vizitą Baltuosiuose rūmuose birželio 12 dieną", — pridūrė jis.

Šiuo metu Lenkijoje yra apie 4500 JAV karių — amerikiečių šarvuočių brigados ir tarptautinio bataliono sudėtyje.

"Fort Trump"

Anksčiau Lenkija pasiūlė Jungtinėms Amerikos Valstijoms įrengti amerikiečių šarvuočių diviziją, apmokėdama išlaidas — skirdama apie 1,5-2 mlrd. JAV dolerių. Pasiūlymas buvo pateiktas už NATO ribų dvišaliu pagrindu. Lenkijos prezidentas Duda pasiūlė pavadinti šią bazę "Fort Trump".

Donaldas Tuskas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

Šiais metais viešėdama Lenkijoje Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ragino dislokuoti Lenkijoje JAV karinę bazę kuo arčiau Lietuvos teritorijos. Pasak šalies vadovės, Amerikos karių buvimas regione yra abiejų mūsų šalių interesas.

Kovo mėnesį TS-LKD frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, ragindami Vyriausybę ne tik politiškai remti "Fort Trump" projektą Lenkijoje, bet ir apsvarstyti galimybę pasiūlyti Lietuvos Respublikos finansinį indėlį.

Pastaruoju metu Lenkijoje aktyviai diskutuojama apie karinį pavojų, kuris tariamai kyla iš Rusijos. Dėl to buvo priimta staigaus Lenkijos kariuomenės didinimo programa, Lenkijoje dislokuoti NATO tarptautinis batalionas ir JAV kariuomenės tankų ir šarvuočių padalinys.

Komentuodamas Varšuvos planus dislokuoti savo teritorijoje JAV karinę bazę, Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu teigė, kad tai nestiprina regioninio saugumo ir gali priversti Maskvą imtis atsakomųjų priemonių.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad niekada nepuls jokios NATO šalies. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO gerai žino, kad Rusija neturi planų pulti, bet tiesiog naudojasi galimybe dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

39
Tegai:
derybos, JAV kariai, JAV, Lenkija
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva ir Lenkija nori sukurti bendrą oro gynybos sistemą už NATO pinigus
Šiukšliavežė šalies saugumui: kodėl Lenkija, o ne Rusija turėtų bijoti NATO pratybų
Lenkija pasipiktino dėl JAV žurnalistės žodžių apie sukilimą Varšuvos gete
Vakcina nuo koronaviruso

Įvardytos pavojingos savarankiško COVID-19 gydymo pasekmės

(atnaujinta 19:52 2020.10.25)
Specialisto teigimu, savarankiškas gydymas gali sutrikdyti pusiausvyrą organizme ir sukelti imuninės sistemos dezaktyvaciją

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Nekontroliuojamas antivirusinių vaistų vartojimas gali neigiamai paveikti žmogaus imunitetą, sakė alergologas-onkoimunologas Danilas Ščepeliajevas.

Pasak jo, toks savarankiškas gydymas gali sutrikdyti pusiausvyrą organizme ir sukelti imuninės sistemos dezaktyvaciją.

"Visada yra pavojus. Šie vaistai beveik visi veikia imuninę sistemą. Kas gali pasakyti, kaip veikia jūsų imuninė sistema?" — Ura.ru sakė gydytojas.

Specialistas taip pat rekomendavo "neišrašyti sau" antibiotiko azitromicino, kurį gydytojai skiria nuo COVID-19, kad būtų išvengta bakterinės pneumonijos. Sveikiems žmonėms, nesergantiems lėtinėmis ligomis, šis vaistas gali sukelti nedidelę alerginę reakciją, sakė jis.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 42,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,14 mln. žmonių.

Tegai:
vaistai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Atnaujintas COVID-19 paveiktų šalių sąrašas: Lietuva — geltonojoje zonoje
Ekonomistas papasakojo, kuo skiriasi dėl COVID-19 ištikusi krizė nuo kitų
Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas

Turkija nebijo JAV sankcijų, pareiškė Erdoganas

(atnaujinta 19:47 2020.10.25)
Turkijos prezidentas pažymėjo, jog jo šalis — ne gentinė valstybė ir nepasiduos JAV grasinimams

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas vėl pareiškė, kad jo šalis nepasiduos JAV, kurios reikalauja iš Ankaros atsisakyti Rusijos oro gynybos sistemų S-400, grasinimams.

"Mes ėmėmės veiksmų dėl (amerikiečių naikintuvų įsigijimo — Sputnik) F-35, o jūs grasinate mums ir reikalaujate, kad mes grąžintume S-400 Rusijai. Bet mes ne gentinė valstybė, o Turkija", — pareiškė Erdoganas kalbėdamas Malatijos mieste. Transliacija vyko Turkijos lyderio Twitter paskyroje.

Naujausių Rusijos oro gynybos sistemų S-400 pristatymai, sukėlę krizę Turkijos su JAV santykiuose, prasidėjo 2019 metų liepos viduryje. Vašingtonas reikalavo atsisakyti sandorio ir mainais įsigyti JAV kompleksus "Patriot", grasindamas atidėti ar net atšaukti naujausių naikintuvų F-35 pardavimą Turkijai, taip pat taikyti sankcijas pagal CAATSA (įstatymas "Dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis"). Ankara atsisakė nusileisti ir tęsė derybas dėl papildomos S-400 partijos.

Tegai:
sankcijos, Redžepas Tajipas Erdoganas, JAV, Turkija
Spalio 26

Kokia šiandien diena: spalio 26-osios šventės

(atnaujinta 19:55 2020.10.25)
Nuo spalio 26 dienos iki metų galo lieka 66 dienos; savo vardadienį švenčia Liauda, Liaudys, Ramojus, Sabina, Tautmilė

Spalio 26 yra 299-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 300-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 66 dienos.

2020 metų spalio 26 dieną saulė teka 08:07, leidžiasi 17:58, dienos ilgis — 09 val. 51min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas.

Ši diena pasaulio istorijoje

1799 — gimė Simonas Stanevičius, poetas, tautosakininkas, istorikas, kultūros veikėjas. Mirė 1848 metais.

1905 metais rusų darbininkai Sankt Peterburge suformavo pirmąją revoliucinę tarybą.

Šią dieną 1909 metais mirė Lietuvos mokslininkas, kunigaikštis, pirmasis lietuvių geologas, Lietuvos kvartero darinių tyrinėjimų pradininkas Antanas Giedraitis. Gimė 1848 metais.

1911 — paskelbta Kinijos Respublika.

1919 metais Teherane gimė Irano karalius (1941–1979 metais) Mohamadas Reza Pahlavis. Mirė 1980 metais.

Šią dieną 1922 metais gimė poetas Alfonsas Stabingis. Mirė 1995 metais.

1947 — gimė buvusi pirmoji JAV ledi Hilari Rodhem Klinton.

1955 — Austrijos Respublikos Nacionalinė šventė.

1956 metais Vienoje įkurta Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA).

Šią dieną 1979 metais nužudytas Pietų Korėjos prezidentas Pak Čon Hi.

1994 — Izraelis ir Jordanija pasirašė sutartį, kuria baigėsi 46 metus trukęs karas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai