Genijaus da Vinči paroda Sankt- Peterburge, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: "dingęs" da Vinčio paveikslas atrastas Saudo Arabijos princo jachtoje

102
(atnaujinta 23:16 2019.06.11)
Leonardo da Vinčio paveikslas "Pasaulio gelbėtojas" seniai laikomas dingusiu

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Portalas "Artnet" rašo, kad Leonardo da Vinčio paveikslas "Pasaulio gelbėtojas", kuris buvo laikomas dingusiu, saugomas Saudo Arabijos karūnos princo Mohamedo bin Salmano jachtoje.

Leonardo da Vinčio paveikslas "Pasaulio gelbėtojas" seniai laikomas dingusiu. 2017 metais jis buvo parduotas privačiam kolekcininkui aukcione už 450 milijonų JAV dolerių (įskaitant aukciono mokesčius), tapdamas brangiausiu meno kūriniu istorijoje.

Pasak "New York Times", paveikslą įsigijo Mohamedo bin Salmano draugas, Saudo Arabijos princas Badras bin Abdulas bin Mohamedas bin Farhanas Al Saudas. Vėliau Christie's aukcionų namai pranešė, kad paveikslą nusipirko Abu Dabio kultūros ir turizmo departamentas.

Po kuriamo laiko Prancūzijos Luvro muziejaus filialas JAE paskelbė, kad paveikslas pasiliks pas juos, bet vėliau drobės pristatymas buvo atidėtas.

Kiek vėliau žiniasklaida pranešė, kad muziejaus darbuotojai nežino, kur yra "Pasaulio gelbėtojas".

Portale teigiama, kad nuotrauka buvo pristatyta į princo Serene jachtą ir bus saugoma ten, kol Saudo Arabijos valdžios institucijos pastatys didelio masto kultūros centrą Al-Ula miesto rajone.

Anksčiau pokalbyje su RIA Novosti Leonardo da Vinčio tapybos technikos specialistas prancūzas Žakas Frankas pažymėjo, kad "kilo daug abejonių dėl paveikslo autentiškumo parduodant paveikslą, kyla jų ir dabar".

Jis priminė, jog anksčiau yra pareiškęs, kad darbas priklauso ne Leonardui da Vinčiui, o jo mokiniui Džianui Džiakomui Kapročiui, kurio pseudonimas — Salai.

Frankas pažymėjo, kad pats Leonardas da Vinčis prisidėjo prie šio paveikslo kūrimo, tačiau jo indėlis buvo "mažas".

102
Tegai:
dingęs be žinios, menas, Leonardas da Vinčis
Dar šia tema
Vilniuje iš "Dailininkų sąjungos galerijos" pavogė skulptūrą
Bus atnaujinti Lietuvos nacionalinis dramos teatras bei Žilinsko dailės galerija
Vilnius Stories: menininkai dovanoja klipą apie Vilnių ir jo gyventojus
Su-57

Šaltinis: Su-57 bus pritaikytas valdyti dronų grupei

Kaip paaiškino šaltinis, "vienas naikintuvas "Su-57" vidiniame fiuzeliažo skyriuje galės gabenti daugiau nei tuziną žvalgybos ir kovinių ir elektroninės kovos bepiločių orlaivių"

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusijos penktosios kartos kovinis lėktuvas "Su-57" bus pritaikytas mažų bepiločių orlaivių grupei valdyti. Juos naikintuvas neš ant savo išorinės ir vidinės pakabos, RIA Novosti sakė šaltinis orlaivių pramonėje.

Anot pašnekovo, borto įranga ir speciali programinė įranga jau pradėti kurti.

"Taip pat kuriamas stendas dronų sąveikos su naikintuvu-nešėju sistemai ir tarpusavyje realiu laiku išbandyti naudojant pusiau natūrinį modeliavimą", — pridūrė jis.

Kaip paaiškino šaltinis, "vienas naikintuvas "Su-57" vidiniame fiuzeliažo skyriuje galės gabenti daugiau nei tuziną žvalgybos ir kovinių ir elektroninės kovos bepiločių orlaivių". Įrenginiai, priklausantys grupės naudojimo koncepcijai, saugiais ryšių kanalais sąveikaus tiek su lėktuvnešio bortu, tiek tarpusavyje, sakė jis.

Su-57
© Sputnik / Максим Блинов

Daroma prielaida, kad "Su-57" numes bepiločių orlaivių grupę, pavyzdžiui, prieš patekdamas į priešo oro gynybos sistemos veikimo zoną. Dronai trukdys sistemos radarams, perkraus jos informacinius kanalus kaip apgaulę ir tiesiogiai atakuos priešlėktuvines sistemas kaip didelio tikslumo lėktuvų ginklus.

Agentūros pašnekovas neįvardijo dronų, kuriuos planuojama naudoti "Su-57", tipo.

Kaip šaltinis kariniame pramoniniame komplekse, apie kurį kovo pradžioje pranešė RIA Novosti, aviacijos ir kosmoso pajėgoms kuriamas daugiafunkcis nepilotuojamas kompleksas "Molnija", kurio reaktyviniai lėktuvai bus paleisti būriu iš, pavyzdžiui, lėktuvnešio, sunaikinti priešo oro gynybą ar vykdyti elektroninį karą.

Agentūros pašnekovas pažymėjo, kad komplekso pagrindas bus mažos bepiločiai orlaiviai, pagaminti pagal sparnuotosios raketos formą. Vieno sistemos aparato ilgis bus 1,5 metro, o sparnų ilgis - iki 1,2 metro. Įrenginio greitis deklaruojamas 600 - 700 kilometrų per valandą lygyje, kovinės galvutės arba naudingosios apkrovos masė sieks apie 5-7 kilogramus.

"Su-57" (anksčiau žinomas kaip PAK FA) yra penktos kartos Rusijos naikintuvas, skirtas sunaikinti visų tipų orą, žemę ir paviršių. Pirmąjį skrydį jis atliko 2010 metais. "Su-57" pasižymi dideliu manevringumu, naujausia aviacijos technika ir prastu matomumu (slapta technologija).

Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
© Sputnik
Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
Tegai:
SU-57
Dar šia tema
Rusijos naikintuvas Su-57 užkariauja pasaulį. Kas toliau?
Su-57 išbandė viršgarsinių raketų maketus, sakė šaltinis
JAV Su-57 pasirodymas Turkijoje buvo pavadintas NATO košmaru
Barščiai, archyvinė nuotrauka

Ukraina apkaltino Rusiją pasisavinus barščius

(atnaujinta 20:00 2021.04.20)
Ukrainos viltys pripažinti barščius išskirtinai Ukrainos turtu yra abejotinos: kaip rodo praktika, UNESCO stengiasi elgtis teisingai ir nesileidžia įtraukiamaį ideologines dvikovas

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusija pateikia norus vietoj tikrovės, barščius vadina rusiškais patiekalais, sakė Ukrainos kultūros ministras Aleksandras Tkačenka.

"Rosturizm" ir "Google" anksčiau pradėjo projektą - Rusijos regioninių patiekalų enciklopediją "Raskusi Rossiju", kurioje barščiai priskiriami prie rusiškų patiekalų.

"Pakalbėkime dar kartą apie barščius. Rusijos Federacijoje jie vėl bando pasisavinti mūsų nacionalinį patiekalą. "Google" meno ir kultūros platformoje jie pradėjo projektą "Raskusi Rossiju". Visų pirma, pateikiami Top 10 , kaip jie vadina, "rusiški patiekalai, kurie įėjo į istoriją". Tarp originalių rusiškų patiekalų ir ukrainietiškų barščių. Vėlgi linkiu mąstyti", — savo "Telegram" kanale rašė jis.

Jis pridūrė, kad "Raskusi Rossiju" taip pat kviečia užsieniečius vykti į gastronominę ekskursiją po Rusiją. "Barščiai yra etninis ukrainiečių patiekalas. Teritorijų, praeities, etninių grupių priskyrimas Kremliaus dvasioje buvo daugiau nei šimtą metų", - sakė jis.

Jis prisiminė, kad anksčiau Kultūros ir informacijos ministerija pristatė "Ukrainos barščių virimo kultūrą" svarstyti kaip nematerialų UNESCO paveldą.

"Esu tikras, kad pasaulis atpažins mūsų nacionalinį patiekalą. Kiek nesudaro interneto puslapių, reklamuojančių barščius, vis tiek nebus rusų kalba!" - reziumavo Tkačenka.

Anksčiau Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto narė Elena Panina RIA Novosti sakė, kad Ukrainos viltys pripažinti barščius išskirtinai Ukrainos turtu yra abejotinos: kaip rodo praktika, UNESCO stengiasi elgtis teisingai ir nesileidžia įtraukiamaį ideologines dvikovas.

Tegai:
barščiai, Rusija, Ukraina