Migracija, archyvinė nuotrauka

Meksika pradėjo saugoti pietinę sieną

46
(atnaujinta 23:33 2019.06.11)
Į Migracijos komisiją buvo įtraukti Užsienio reikalų ministerijos, Gynybos ministerijos ir už socialinę plėtrą atsakingi skyriai, Meksika neketina prašyti JAV paramos

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Meksika pradeda dislokuoti Nacionalinės gvardijos vienetus šalia savo pietinės sienos pagal susitarimus su JAV dėl neteisėtos migracijos iš Centrinės Amerikos šalių, rašo RIA Novosti.

"Nacionalinės gvardijos dislokavimas šalia pietinės sienos bus pagreitintas, jau šiandien bus patruliuojama, pradės veikti speciali komisija", — sakė Meksikos užsienio reikalų ministras Marselas Ebrardas.

Į Migracijos komisiją buvo įtraukti Užsienio reikalų ministerijos, Gynybos ministerijos ir už socialinę plėtrą atsakingi skyriai. Kaip pabrėžė Ebrardas, visi šie veiksmai vykdomi Meksikos sąskaita, Meksika neketina prašyti JAV paramos. Planuojama, kad Jungtinės Valstijos investuos į Centrinės Amerikos šalių vystymąsi, kad užkirstų kelią migrantų srauto augimui.

Ebrardas taip pat neigė, kad šie veiksmai vykdomi pagal Vašingtono nurodymus.

"Sakoma, kad JAV diktuoja mums darbotvarkę, bet taip nėra, mes patys siūlėme šį diskusijų planą", — sakė ministras.

Meksikos veiksmų plane numatoma registracija ir pagalba migrantams iš Centrinės Amerikos esančioms Meksikos teritorijoje, bendradarbiaujant su Salvadoro, Gvatemalos ir Hondūro vyriausybėmis. Tie migrantai, kurie nenori registruotis Meksikoje, bus priversti grįžti į savo tėvynę, sakė Ebrardas.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas grasino įvesti naujus muitus, jei Meksika nesumažins nelegalių migrantų srauto į JAV. Praėjusį penktadienį buvo pasiektas susitarimas, pagal kurį Meksika imsis tam tikrų priemonių, tokių kaip 6 tūkst. karių dislokacija pasienyje.

46
Tegai:
Meksika, JAV, Užsienio reikalų ministerija, migracija
Dar šia tema
Paaiškėjo, iš kur migrantai dažniausiai atvažiuoja į Lietuvą ir kitas ES šalis
Paksas: ES yra atsakinga už problemas, susijusias su migracija
Lietuvos pasieniečiai kovos su nelegalia migracija Viduržemio jūros regione
Ukrainos URM nemano, kad ukrainiečių masinė migracija į užsienį yra katastrofa
Varšuva

Lenkija paragino vakcinų nuo COVID-19 gamintojus "pasidalinti" licencija

(atnaujinta 11:39 2021.03.02)
Gynybos ministras taip pat patvirtino, kad šalies valdžia svarsto galimybę įsigyti vakciną iš Kinijos

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Lenkija siūlo vakcinų nuo COVID-19 gamintojams "pasidalinti" licencija, Lenkijos radijo eteryje sakė Lenkijos gynybos ministras Mariušas Blaščakas (Mariusz Błaszczak).

Lenkija šiuo metu gauna trijų gamintojų — "Pfizer", "Moderna" ir "AstraZeneca" — vakcinas. Visi pristatymai vykdomi tik pagal Europos susitarimą. Šalies valdžia ne kartą reiškė pretenzijas gamintojams, kad visos trys firmos nevykdo anksčiau sudarytų susitarimų dėl vakcinų tiekimo laiko ir kiekio.

"Pasirodė, kad susitarimas, kurį pasirašė Europos Komisija, buvo mažai veiksmingas — susitarimas su vakcinų gamintojais. Praėjusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime ministras pirmininkas Mariušas Blaščakas siūlė įmonėms pasidalinti savo licencijomis, tai yra, kad firmos, sukūrusios ir patvirtinusios vakcinas, padarytų taip, kad šias vakcinas galėtų gaminti ir kitos firmos, įskaitant ir Lenkijoje", — cituoja Blaščaką RIA Novosti.

Pasak jo, Lenkijoje yra galimybės gaminti vakcinas. "Mes esame tam pasirengę ir turime atitinkamą potencialą", — sakė gynybos ministras.

Jis taip pat patvirtino, kad šalies valdžia svarsto galimybę įsigyti vakciną iš Kinijos. "Rytoj įvyks antikrizinių situacijų valdymo grupės posėdis. Mes aptarsime šią temą. Mes ieškome galimybių kuo anksčiau paskiepyti kuo daugiau Lenkijos visuomenės gyventojų", — sakė Blaščakas.

Naujausiais duomenimis, iš viso į Lenkiją pristatyta daugiau nei 3,85 milijono vakcinos dozių, iš jų jau panaudota daugiau nei 3,33 mln.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Lenkija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvos Seime priminta, kaip alkoholis veikia sergamumą COVID-19
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 426 koronaviruso atvejai
Britanijos patrulinis laivas HMS Mersey palydėjo trijų laivų būrį iš Rusijos Baltijos jūros laivyno, kurie plaukė palei Britanijos pakrantę prie Lamanšo sąsiaurio

Britai išjuokė Rusijos povandeninio laivo sekimą Lamanšo sąsiauryje

(atnaujinta 11:30 2021.03.02)
Britanijos karinės jūrų ir oro pajėgos, nuolat stebinčios praplaukiančius Rusijos laivus ir Rusijos orlaivių skrydžius netoli Britanijos, pažymi, kad Rusijos kariai niekada nepažeidžia sienų

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Britų leidinys "Express" paskelbė straipsnį apie Britanijos karinių jūrų pajėgų laivo vykdomą Rusijos povandeninio laivo sekimą Lamanšo sąsiauryje, netoli teritorinių Karalystės vandenų.

Skaitytojai labai aktyviai komentuoja straipsnį.

"Povandeniniams laivams ir bet kuriems karo laivams leidžiama plaukioti sąsiauryje pagal tarptautinę jūrų teisę", — pažymėjo vartotojas Majicat.

"Jie negali sustabdyti prancūzų žvejų, kurie vagia mūsų žuvis... Tačiau gali padėti nelegaliems imigrantams ant kranto karšta arbata!" — pasipiktino Mikey53.

"Ar jie pastebėjo kažkokias žuvis su ES etiketėmis?" — paklausė Geedwardas.

"Ar nebūtų geriau tiesiog juos ignoruoti? Manau, kad jie dabar mums yra mažiau pavojingi nei JAV!" — išreiškė nuomonę BIGSCREEN.

"Jei rusai įsiverš guminėmis valtimis iš (Prancūzijos — Sputnik) Kalė, Karališkasis laivynas lydės juos, kad įsitikintų, jog jie saugiai atvyko", — ironizavo JonO.

"Mes nekeliame grėsmės Rusijai, jie tiesiog parodo, kad jie gali daryti ką tik nori, kada tik nori. Liūdna, bet tai tiesa. Mūsų ginkluotosios pajėgos tampa vis mažesnės, o tai yra pavojinga, o parlamente, atrodo, tai niekam nerūpi", — pareiškė Rinzleris.

Didžiosios Britanijos karinės jūrų pajėgos ir karinės oro pajėgos nuolat stebi praplaukiančius Rusijos laivus ir Rusijos orlaivių skrydžius netoli Britanijos. Rusijos kariai nepažeidžia sienų, plaukia tarptautiniuose vandenyse ir oro erdvėje. Visos palydos pasibaigia be incidentų, tai patvirtina britai ir nuolat pažymi Rusijos karių profesionalumą.

Tegai:
povandeninis laivas, Lamanšas, Didžioji Britanija, Rusija
prekybos centre Vilniuje

Tyrimas: vasarį pigo pigiausių maisto produktų krepšelis

(atnaujinta 11:47 2021.03.02)
Palyginti su sausiu, vasarį pigiausių maisto produktų krepšelis atpigo 0,23 euro ir buvo 2,64 euro pigesnis nei pernai

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Šių metų vasarį pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse sudarė 54,27 euro, praneša portalas Pricer.lt.

Palyginti su 2021 sausio mėnesiu, krepšelis atpigo -0,23 euro ir buvo 2,64 euro (4,6 proc.) pigesnis, nei praeitų metų vasario mėnesį. 

Portalo duomenimis, tinklu su pigiausiu krepšeliu toliau lieka "Maxima", "Norfa" antroje pigiausių prekių krepšelio reitingo vietoje, "IKI"  — trečioje. "Lidl" užima ketvirtą vietą, "Rimi" lieka penktoje vietoje, "E-Rimi" — šeštoje. Paskutinėje, septintoje vietoje lieka "Barbora".

Populiarių ir gerai žinomų produktų vidutinio krepšelio kaina sudarė 39,42 euro. Palyginti su 2021 metų sausio mėnesiu, krepšelio kaina sumažėjo 1,39 EUR (-3,4proc.), bet  buvo 0,85 euro (2,2 proc.) didesnė už 2020 metų vasario mėnesio krepšelį.

Vasario mėnesio žinomų prekių ženklų krepšelio kainų reitinge pigiausiu tampa "IKI", antroje vietoje atsiduria "Rimi", trečioje "E-Rimi", ketvirtoje — "Barbora". "Norfa" atsiduria penktoje vietoje, "Maxima" — šeštoje.

Iš "Pricer.LT" stebimų 52 prekių kainų brango 22 prekės, pigo 29 prekės. Labiausiai brangusios prekės — juodoji arbata, juoda duona, saulėgrąžų aliejus, pigiausi avižiniai dribsniai, pomidorų sultys. Labiausiai pigo malta kiauliena, bananai, ryžiai, "Dvaro" varškė, pigiausios pomidorų sultys, dešra, kumpis ir sviestas. Be to pažymėta, kad po truputi pradeda brangti kiauliena  ir vištiena. 

"Po kainų šoktelėjimo sausį, vasario mėnesį augimas stabtelėjo. Ir matome, kad kainų augimą tinklai "stabdo" akcijomis. Atrodytų, kam to reikia, juk sausio mėnesį mažmeninės maisto prekių prekybos rodikliai, o ir 2020 metų rodikliai buvo geri. Tačiau, matyt, ne visi tinklai vienodai dalyvavo šiame augime — štai todėl IKI, RIMI ir Norfa pademonstruoja kiek didesnį, nei įprasta kaininį aktyvumą.

Kita priežastis — 2020 vasaris ir kovas maisto prekybininkams buvo labai geri — žmonės panikoje kaupė atsargas, todėl pirmas 2020 ketvirtis jiems buvo labai geras. Ir tie, ypač su reiklesniais akcininkais, kurie norės turėti geresnius negu 2020 metų pirmo ketvirčio rezultatus, tikrai turės pasistengti, kad parduotų daugiau", — daro išvadą analizės autoriai. 

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per sausį dėl COVID-19 įvesto karantino mažmeninės prekybos įmonių apyvarta sumažėjo 5,1 proc., ne maisto prekėmis prekiaujančių įmonių apyvarta sumažėjo 15,4 proc., o maisto prekėmis prekiaujančių — padidėjo 2,1 proc. 2021 metų sausį, palyginti su 2020 metų sausiu, maisto prekėmis prekiaujančių įmonių apyvarta padidėjo 9,2 proc., ne maisto prekėmis prekiaujančių — sumažėjo 14,4 proc.

Tegai:
kainos, tyrimas
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste pradėta daryti mokamus koronaviruso tyrimus
Ekspertas: SGD terminalas Lietuvoje gali tik "praryti" biudžeto pinigus
Rekordiškai gausus derlius supirkimo kainų nesumažino