Ukroboronprom

Zelenskis paskyrė Abromavičių "Ukroboronprom" stebėtojų tarybos nariu

17
(atnaujinta 19:50 2019.06.12)
Buvęs Lietuvos ekonomikos ir prekybos ministras Aivaras Abromavičius dirbo Petro Porošenko vyriausybėje, tačiau 2016 metas atsistatydino

VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis paskyrė buvusį šalies ekonomikos ir prekybos ministrą Aivarą Abromavičių Ukrainos gynybos pramonės bendrovės "Ukroboronprom" stebėtojų tarybos nariu. Dekretas paskelbtas Ukrainos prezidento tinklalapyje.

"Skiriu Aivarą Abromavičių "Ukroboronprom" stebėtojų tarybos nariu", — rašoma dokumente.

Prezidento dekretas įsigalioja tą pačią dieną, kai yra paskelbiamas. 

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Стрингер

2016 metais Abromavičius buvo atleistas iš Ukrainos vyriausybės. Pats buvęs ministras teigė, kad atsistatydino dėl korupcijos aukščiausiuose vyriausybės postuose ir prezidento administracijos spaudimo.

Anksčiau Nacionalinė saugumo ir gynybos taryba nurodė atlikti "Ukroboronprom" ir jos įmonių veiklos auditą ir reviziją, dalyvaujant užsienio ekspertams.

Žurnalistikos tyrimų grupė "Bihus.info" anksčiau paskelbė informaciją apie grobstymą Ukrainos gynybos srityje. Pasak žurnalistų, buvusio Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus pavaduotojo Igorio Gladkovskio sūnus ir dar keletas žmonių nuo 2016 metų pardavinėjo Ukrainos gynybos įmonėms atsargines dalis karinei įrangai su 300% antkainiu.

Jie tariamai importavo prekes iš Rusijos Federacijos teritorijos kontrabandos būdu arba įsigijo Ukrainos karinių vienetų sandėliuose. Žurnalistai teigia, kad tokiu būdu iš "Ukroboronprom" gauta daugiau nei 9,2 mln. dolerių.

17
Tegai:
Lietuva, Petro Porošenka, Vladimiras Zelenskis, Ukroboronprom
Dar šia tema
Ukrainoje išbandyti nauji prieštankiniai ginklai
Porošenko partijos tikslas — visiškai nutraukti santykius su Rusija
Rada ragina nubausti nacionalistus už išpuolius prieš policininkus