Amerikos bepilotis orlaivis MQ-9, archyvinė nuotrauka

Lenkijoje bus dislokuota Amerikos bepiločių orlaivių eskadrilė

53
(atnaujinta 17:36 2019.06.13)
Vašingtonas ir Varšuva pasirašė bendradarbiavimo gynyboje deklaraciją, kurioje vienas iš punktų yra bepiločių orlaivių dislokacija

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Lenkijoje pasirodys JAV žvalgybinių bepiločių orlaivių MQ-9 eskadrilė, rašoma Baltųjų rūmų pranešime spaudai.

Dėl to per šį susitikimą trečiadienį susitarė Lenkijos prezidentas Andžejus Duda ir Amerikos lyderis Donaldas Trampas. Punktas dėl karinio dalinio formavimo yra pateiktas bendrame abiejų šalių pareiškime dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.

"Susipažinimo su eskadrile, JAV oro pajėgų MQ-9 stebėjimo ir žvalgybos sukūrimas Lenkijoje. Jungtinės Valstijos ketina keistis informacija, esant poreikiui, mūsų gynybos tikslams įgyvendinti", — rašo pasirašytame dokumente Duda ir Trampas.

Jungtinės Valstijos taip pat planuoja padidinti savo karines pajėgas Lenkijoje, kur dabar yra apie 4,5 tūkst. karių. Ateityje JAV atsiųs dar 1000 karių.

Be to, Varšuva įsipareigoja savo lėšomis suteikti būtiną infrastruktūrą tokiam žmonių skaičiui ir įrangai. Kalbama apie JAV padalinio būstinės ir kovos mokymo centro Dravsko-Pomorskie kaime sukūrimą bendram naudojimui. Jame taip pat numatoma sukurti infrastruktūrą, kuri užtikrintų "ginkluotos brigados kovines grupes, kovinės aviacijos brigadas ir kovinės paramos bataliono grupes".

Rusijos karo ekspertas Viktoras Murachovskis abejoja, kad MQ-9 skrydžiai galės kokybiškai papildyti NATO žvalgybos orlaivių darbą Rusijos vakarinėse sienose. Jis tai pavadino "simboliniu gestu" Lenkijai, praneša RIA Novosti.

Savo ruožtu, Valstybės Dūmos Gynybos komiteto pirmininkas Vladimiras Šamanovas sakė, kad dabartinė padėtis yra Karibų krizės pasikartojimas, tačiau tokiais metodais niekas Rusijos neišgąsdins. Jis pareiškė, kad, jei bus būtina, Maskva gali imtis atsakomųjų veiksmų.

53
Tegai:
bepilotis orlaivis, Varšuva, Lenkija, Vašingtonas, JAV
Dar šia tema
Šiukšliavežė šalies saugumui: kodėl Lenkija, o ne Rusija turėtų bijoti NATO pratybų
NATO šalys vasarą suplanavo daugiau kaip 20 pratybų
Parako kvapas daržuose: NATO nenori palikti ramybėje paprastų lietuvių
Amerikiečių bepilotis orlaivis atliko žvalgybą šalia Rusijos vakarinių sienų
JAV bepilotis orlaivis atliko žvalgybą Kaliningrado srities pasienyje
Beirutas po sprogimo

Beiruto gyventoja atliko baladę fortepijonu sugriuvusiame bute

(atnaujinta 12:50 2020.08.08)
Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Beiruto gyventoja Hoda Melki nufilmavo jaudinantį vaizdo įrašą, kuriame pagyvenusi motina grojo sena baladė Auld Lang Syne fortepijonu viduryje jos sužlugdyto buto nuolaužų kitą dieną po siaubingo sprogimo Libano sostinėje, pranešė SBS.

Vėliau vaizdo įrašas buvo paskelbtas Facebook, kur jį teigiamai įvertino tūkstančiai vartotojų: "Aš melsiuosi už jus", "Ačiū, kad pasidalinote šiuo vaizdo įrašu, būkite sveiki", "Ši daina primena senus gerus laikus".

Senoji škotų daina "Auld Lang Syne", parašyta XVIII amžiaus pabaigoje pagal Roberto Burnso eilėraščius, tradiciškai atliekama anglakalbėse šalyse Naujųjų metų išvakarėse. Baladės tekstas kalba apie tai, kaip svarbu neužmiršti gerų dalykų, kurie kadaise nutiko gyvenime.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje. Naujausiais duomenimis, mirė daugiau nei 150 žmonių, apie 5 tūkst. buvo sužeista.

Kelios šalys, įskaitant Izraelį ir Prancūziją, pasiūlė pagalbą Libanui, Rusija, Kataras ir Irakas išsiuntė lauko ligonines į Beirutą, o PSO pranešė, kad ji siunčia vaistus ir chirurgijos rinkinius į Libano sostinę aukoms gydyti. Anksčiau buvo pranešta, kad Italija savo lėktuvą atsiuntė teikdama humanitarinę pagalbą.
 

Tegai:
daina, moteris, sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Ekspertas įvardijo tris galimo galingo sprogimo Beirute priežastis  
Ekspertas neatmetė išorinių pajėgų poveikio sprogimo Beirute metu
Erkės

Pranešta apie naują mirtino viruso protrūkį Kinijoje

(atnaujinta 16:19 2020.08.08)
Vienas iš užsikrėtusiųjų teigė, kad simptomai yra kosulys, aukštas karščiavimas ir sumažėjęs leukocitų bei trombocitų kiekis kraujyje

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Kinijoje užfiksuotas erkių platinamas SFTS viruso protrūkis, rašo "Global Times".

Naujausiais duomenimis, 60 žmonių jau buvo užsikrėtę, septyni mirė.

Iš pradžių protrūkis buvo užfiksuotas Dziangsu provincijoje, vėliau Anhui provincijos gyventojai taip pat buvo užsikrėtę virusu.

Vienas iš užsikrėtusiųjų teigė, kad simptomai yra kosulys, aukštas karščiavimas ir sumažėjęs leukocitų bei trombocitų kiekis kraujyje.

SFTS pirmą kartą buvo nustatytaa 2011 metais. Virusas perduodamas tiek nuo erkių žmonėms, tiek nuo užsikrėtusiųjų kitam asmeniui — per kraują ar gleivinę.

Tegai:
virusas, Kinija
Dar šia tema
Ekologas įvertino Geitso žodžius apie "nelaimę, blogesnę nei koronaviruso pandemija" 
Patvirtinti trisdešimt septyni COVID-19 atvejai: 29 iš jų registruoti Kauno apskrityje