Mergina, apsirengusi juoda suknele, atchyvinė nuotrauka

Britanijoje ketvirtadalį milijonų eurų parduodamas raganų kalėjimas

32
(atnaujinta 11:00 2019.06.14)
Tai trečiasis savininkės bandymas atsikratyti garsaus pastato, esančio Esekso grafystėje

VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Didžiojoje Britanijoje nedidelis pastatas, kuris anksčiau buvo viduramžių kalėjimas žmonėms, kaltinamiems raganavimu, dabar tapo jaukiu namu ir yra parduodamas, praneša "Live Science".

Tai trečiasis savininkės Vanessos Mitchell bandymas atsikratyti garsaus pastato, esančio Esekso grafystėje. Rašoma, kad ji išvyko iš namų 2004 metais, po to, kai pamatė "paslaptingus kraujo purslus" ir ją "puolė" pikti vaiduokliai, vienas kurių buvo "šėtoniško pavidalo ožys".

Коттедж Клетка содержал обвиняемых ведьм в 16 веке и служил тюрьмой до 1908 года, архивное фото
Pastatas Esekse, kuris anksčiau buvo viduramžių kalėjimas burtais kaltinamiems žmonėms

Potencialūs pirkėjai yra įspėjami, kad tai yra buvęs kalėjimas, žinomas kaip "Narvas". Kai kurie nekilnojamojo turto agentai teigia, kad tai dažniausiai lankomas namas Anglijoje. Be to, jis dažnai patenka į kamerų objektyvus.

1582 metais teismo tyrimų metu 14 moterų buvo apkaltintos nusikaltimais, susijusiais su burtais, trys iš jų buvo nubaustos mirtimi. Viena iš kaltinamųjų — Ursula Kemp — buvo vietinė gydytoja, kuri buvo nuteista mirties bausme pakariant. Jos vardas paminėtas atminimo lentoje, kabančioje ant vienos iš buvusio kalėjimo sienų.

XVI–XVII amžiuje Eseksas buvo tokių teismo tyrimų centras: iš 112 raganų, kurioms Anglijoje 1640-aisiais metais buvo skirta mirties bausmė, 82 buvo nubaustos mirtimi Esekse.

1921 metais namo sode buvo aptikti dviejų moterų skeletai, kuriuos ekspertai laiko moterų, vadintų raganomis, palaikais. Anot žiniasklaidos pranešimų, kai kuriuose kauluose rasta įkaltų vinių.

32
Tegai:
turizmas, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Apleistas garlaivis Britanijoje taps "zombių apokalipsės" vieta
Sicilijos pietuose namai parduodami už vieną eurą