JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas pareiškė, kad Iranas neįstengs ilgam užblokuoti Hormuzo sąsiaurio

50
(atnaujinta 18:18 2019.06.14)
Iranas, atsižvelgdamas į JAV norą apriboti Irano naftos eksportą, ne kartą kalbėjo apie galimybę blokuoti Hormuzo sąsiaurį, jungiantį Persijos ir Omano įlankas, kad galėtų juo gabenti naftą

VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad Iranas neįstengs ilgam užblokuoti Hormuzo sąsiaurio, rašo RIA Novosti.

Iranas, atsižvelgdamas į JAV norą apriboti Irano naftos eksportą, ne kartą kalbėjo apie galimybę blokuoti Hormuzo sąsiaurį, jungiantį Persijos ir Omano įlankas, kad galėtų juo gabenti naftą.

Kaip sakė Trampas interviu "Fox News" metu, jei Iranas uždarys Hormuzo sąsiaurį, tai "neilgam".

Irano ir arabų žiniasklaida ketvirtadienį pranešė, kad Omano įlankoje buvo užpulti du naftos tanklaiviai — "Front Altair" ir "Kokuka Courageous". Remiantis turima informacija, įvyko ataka torpedomis, dėl kurios laivuose įvyko sprogimas ir kilo gaisras. Tačiau nėra oficialiai patvirtinta, kad tai buvo incidentų priežastis. Visi nukentėjusių laivų įgulos nariai buvo evakuoti į Iraną. Pasak vieno tanklaivio savininko, laivo "Front Altair" denyje buvo 11 rusų, nė vienas iš jų nebuvo sužeistas.

JAV prezidentas Donaldas Trampas
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Jungtinės Valstijos apkaltino Iraną dėl šio įvykio, tačiau nepateikė konkrečių įrodymų. Irano užsienio reikalų ministras Mohamadas Javadas Zarifas sakė, kad JAV kaltinimai dėl Irano dalyvavimo išpuoliuose prieš tanklaivius yra nepagrįsti.

Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad Rusijos Federacija priešinasi bandymams primesti Iranui kaltę dėl tanklaivių užpuolimo, ir paragino neišnaudoti Irano įtampai sukelti. 

50
Tegai:
Donaldas Trampas, eksportas, nafta, Persijos įlanka, JAV, Iranas
Dar šia tema
Trampas pavadino Megan Markl "bjauria" dėl jos pasisakymų jo atžvilgiu
Trampas "užmigo", kai karalienė Elzbieta II sakė tostą — video
Trampas atskleidė, kas sugadino Rusijos ir JAV santykius
Petro Porošenka, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: teismas leido prievarta atvesdinti Petro Porošenką apklausai

(atnaujinta 16:50 2020.06.04)
Šios priemonės buvo patvirtintos po to, kai buvęs Ukrainos prezidentas ne kartą neatvyko į apklausas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Kijevo Pečersko apygardos teismas leido Ukrainos valstybiniam tyrimų biurui priverstinai apklausti buvusį prezidentą Petro Porošenką, praneša "Vesti".

Pasak leidinio, šios priemonės buvo patvirtintos po to, kai buvęs Ukrainos prezidentas ne kartą neatvyko į apklausas.

Laikraštis primena, kad Porošenka yra kviečiamas kaip liudytojas byloje dėl informacijos vykstant tarptautinėms deryboms, dalyvaujant Ukrainos prezidentui ir užsienio valstybių pareigūnams.

VTB Ne kartą kvietė buvusį prezidentą Porošenką dvejose bylose, tačiau šie bandymai buvo nesėkmingi.

Gegužės 26 dieną buvęs prezidentas buvo pakviestas apklausai dėl 43 paveikslų, kurie yra VTB tiriamos bylos objektai. Tačiau užuot atvykęs į apklausą, Porošenka surengė parodos atidarymą Ivano Gončaro muziejuje. Paveikslai, kuriuos jis pristatė parodoje, yra laikomi įrodymais buvusio prezidento sukčiavimo atveju.

Tegai:
apklausa, Petro Porošenka
Dar šia tema
Artėja anti-Maidanas: Porošenka ir jo parankiniai gali būti nubausti
Ukrainoje Porošenkai iškelta nauja baudžiamoji byla
Kaip Porošenka ir Lucenka bando išvengti atsakomybės už Maidano žudynes
Žiniasklaida: Porošenkai iškelta baudžiamoji byla dėl tėvynės išdavystės
Karinės pratybos Latvijoje

Karo ekspertas: pranešimai apie galimą "Rusijos išpuolį prieš Baltijos šalis nesąmonė

(atnaujinta 16:40 2020.06.04)
Visi Amerikos ekspertų išdėstymai apie Maskvos "agresyvius ketinimus" tarnauja tik vienam dalykui — sėkmingam darbui ir dideliai Amerikos karinio-pramoninio komplekso naudai, mano karo ekspertas Viktoras Litovkinas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pastaruosius dešimtmečius karus veda išskirtinai JAV ir jos partneriai Šiaurės Atlanto aljanse. Kalbama apie karą Jugoslaviją, Afganistaną, Iraką, Libiją, Siriją, interviu Sputnik Lietuva sakė karo ekspertas, buvęs pulkininkas Viktoras Litovkinas.

"Tai nesąmonė, nes Rusija nieko nepuola ir nesiruošia pulti. Paskutinius 20 metų karus vedė tik JAV ir NATO. <...> Siekdamos pridengti nesąžiningus nusikaltimus, jie kaltina Rusiją agresyviais ketinimais. Be to, gąsdina Europos gyventojus, versdami juos mokėti padidintus mokesčius NATO. Du procentai amerikiečių BVP jau netenkina — [JAV prezidentas Donaldas] Trampas reikalauja keturių procentų BVP, gąsdindamas Rusijos agresiją, kad europiečiai pirktų amerikiečių karinę techniką", — prisiminė ekspertas.

Pasak jo, tokie amerikiečių ekspertų išdėstymai ir pranešimai aptarnauja JAV karinį-pramoninį kompleksą.

"Baltijos šalių satelitai pasirengę pirkti, tačiau neturi tam pinigų, o Lenkija mielai juos perka. Be to, dabartinis prezidentas [Andžejus] Duda pažadėjo amerikiečiams, jei jie dislokuos savo diviziją Lenkijoje, sumokėti du milijardus dolerių už šios divizijos išlaikymą", — sakė Litovkinas.

Lenkų leidinyje "Sieci" buvo pateikti "Rusijos išpuolių" prieš Baltijos šalis ir Lenkiją scenarijai. Scenarijai grindžiami Rusijos kariuomenės pratybų, Rusijos politikų ir karių pasisakymų analizėmis, taip pat strateginiais dokumentais, kuriuos tyrė Amerikos ekspertai, paaiškino straipsnio autorius Marekas Budzišas.

Anot straipsnio autoriaus Mareko Budzišo, jei įsiplieks konfliktas tarp NATO ir Rusijos, į jį taip pat galėtų būti įtrauktos Švedija ir Suomija, kurios nėra aljanso narės. Be to, svarbų vaidmenį gali atlikti Ukraina, o karo eiga už Baltijos šalis turbūt priklausys nuo Stokholmo pozicijos. Budzišas pažymėjo, kad, pasak Amerikos ekspertų, Baltijos šalys negalės apsisaugoti nuo "Rusijos agresijos".

Tegai:
BVP, JAV, Baltijos šalys, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalys praras JAV ir NATO pinigus, jei sumažins išlaidas gynybai
"Karibų krizė" Baltijos šalyse. NATO patruliai nėra tokie paprasti, kaip atrodo