Paryžius, archyvinė nuotrauka

Prancūzija pažymėjo Rusijos vaidmens svarbą sprendžiant pasaulinę krizę

40
(atnaujinta 20:59 2019.06.15)
Paryžius teikia pirmenybę dialogui su Maskva, sakė Prancūzijos senatorius

VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Neįmanoma išspręsti jokios pasaulinės krizės be Maskvos, sakė Prancūzijos senato Tarptautinių reikalų, gynybos ir saugumo komisijos vadovas Kristianas Kambonas, praneša RIA Novosti.

"<...> Visuose dideliuose tarptautiniuose reikaluose negalime apsieiti be Rusijos dalyvavimo. <...> Todėl Prancūzija pirmenybę teikia dialogui su Rusija", — sakė jis.

Šeštadienį Paryžiuje Prancūzijos senato pirmininkas Žeraras Laršė susitiko su Rusijos Federacijos tarybos pirmininko pavaduotoju Nikolajumi Fedorovu ir Federacijos tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotoju Vladimiru Lukinu.

Laršė sakė, kad norėtų susitikinėti su kolegomis iš Rusijos. Pasak jo, šalys gali turėti skirtingus požiūrius, tačiau per dialogą jos gali suartėti.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Socialistų partijos lyderis "Nenugalėta Prancūzija" Žanas Liukas Melanšonas prieštaravo galimai Gruzijos ir Ukrainos narystei NATO ir paragino nutraukti "antirusišką isteriją" Europoje.

Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Krymo klausimo, kuomet po referendumo pusiasalis tapo Rusijos teritorijos dalimi. Vakarai, apkaltinę Rusijos Federaciją, paskelbė jai sankcijas, Maskva ėmėsi importo pakeitimo kurso ir paskelbė atsakomąsias sankcijas.
Maskva nuolat pabrėžia, kad kalbėti sankcijų kalba yra visiškai neefektyvu.

40
Tegai:
Prancūzija, Rusija
Dar šia tema
Europos Sąjunga atskleidė, kaip sėkmingai "tramdo" Rusiją
"Mes ir toliau plėtosime santykius su bloga Rusija": kaip tai suprasti
Išingeris tikisi, kad naujoji ES vadovybė bendradarbiaus su Rusija
Karo ekspertas: Rusija neliks abejinga, žinodama apie NATO žvalgybą prie savo sienų