Černobylis

Vakarų žurnalistai išsigando "žmogaus-drugelio" Černobylio danguje

99
(atnaujinta 13:32 2019.06.18)
Milžiniškas susidomėjimas Černobylio avarija kilo pasirodžius JAV serialui "Černobylis"

VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Keletas Vakarų žiniasklaidos priemonių paskelbė medžiagas apie mistinį "padarą", kurį neva matė Černobylio atominės elektrinės darbuotojai, likus kelioms dienoms iki avarijos.

​Pasak Australijos žurnalistų, "monstras" skrido virš Pripetės, pranašaudamas nelaimę.

"Siaubingas padaras pakilo virš Černobylio ir Pripetės horizonto, bjaurus humanoidas su milžiniškais sparnais, juodu begalviu kūnu ir raudonomis spindinčiomis akimis, signalizavęs visiems, kas žiūrėjo į jį, kad jie pasmerkti", — rašo portalas "News Corp Australia".

Britų "Daily Star", savo ruožtu, citavo archeologą Robertą Maksvelą, kuris palygino gyvą padarą su "žmogumi-drugeliu".

Straipsnyje paskelbtose nuotraukose iš tragedijos vietos matyti vabzdžio, turinčio žmogaus kūną, vaizdai.

Milžiniškas susidomėjimas Černobylio avarijos tema kilo pasirodžius televizijos kanale "HBO" serialui "Černobylis". Jis paskatino daugybę tinklaraštininkų atvykti į atskirties zoną ir surengti ten fotosesijas, tarp jų ir erotinio pobūdžio. Po to vienas iš serialo kūrėjų Kreigas Mezinas priminė, kad Černobylyje įvyko tragedija, ir paprašė apleisto miesto lankytojų susilaikyti nuo netinkamų veiksmų ir gerbti mirusiuosius.

Katastrofa Černobylio atominėje elektrinėje įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną netoli Pripetės miesto. Avarija kilo ketvirtame AE bloke, reaktorius buvo visiškai sunaikintas. Į aplinką pateko didelis radioaktyviųjų medžiagų kiekis.

Realybė ir kinas: visa tiesa apie serialą "Černobylis" >>

Avarija laikoma didžiausiu tokio pobūdžio įvykiu visoje branduolinės energetikos istorijoje, atsižvelgiant į žuvusių ir nukentėjusių nuo jos padarinių žmonių skaičių bei į ekonominę žalą.

99
Tegai:
Černobylio atominės elektrinės avarija, Černobylis
Temos:
Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
Dar šia tema
Ukraina paaiškino, kodėl serialas "Černobylis" buvo filmuojamas už šalies ribų
Ekskursijos į kitą gyvenimą: Černobylio mieste prasidėjo turistinis bumas
Černobylio AE atskirties zonoje sulaikytos dvi "stalkerių" grupės
"Rusijos komunistai" ragina uždrausti serialą "Černobylis"
Virtuali kelionė: kur buvo filmuojamas serialas "Černobylis"
Belgijos princas Joachimas

Nevykęs vakarėlis: nepaklusnus Belgijos princas užsikrėtė COVID-19

(atnaujinta 19:33 2020.06.01)
Buvusio Belgijos karaliaus anūkas pažeidė visas saviizoliacijos sąlygas ir surengė linksmą susitikimą su draugais: dabar 27 pasilinksminimo dalyviai karantinuojasi

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Belgijos karaliaus Filipo sūnėnas princas Joachimas tapo pagrindiniu bulvarinių leidinių herojumi: nepaisydamas pandemijos, jaunasis aristokratas surengė vakarėlį su draugais ir užsikrėtė koronavirusu.

Koronaviruso testas
© Sputnik / Денис Абрамов

Karališkosios šeimos atstovas išvyko į Ispaniją darbo reikalais, apie tai pranešė Belgijos karališkieji rūmai. Tačiau ispanų bulvariniai leidiniai "atskleidė" kitas įdomesnes princo viešnagės svetimoje žemėje detales: Joachimas, įsimylėjęs merginą iš Kordobos, kartu su mylimąja buvo pastebėtas privačiame vakarėlyje.

Kaip pranešė leidinys "Hello", princas Joachimas linksminosi saviizoliacijos metu: princas ne tik pažeidė visas PSO taisykles ir rekomendacijas, bet ir užsikrėtė COVID-19.

Pažymima, kad vakarėlyje, be princo, dalyvavo 26 žmonės, o tai prieštarauja visoms karantino taisyklėms, nes valdžia leido dalyvauti tik 15. Dabar visi draugai karantinuojasi.

Ir jei iš pradžių rūmų atstovai mėgino paneigti tokį dalyvių skaičių, po to jie susitaikė su neišvengiamybe. Be to, princas suskubo "atgailauti" prieš visuomenę.

"Atsiprašau už tai, kad savo kelionės metu nesilaikiau visų saviizoliacijos priemonių. Šiuo sunkiu metu nenorėjau padaryti žalos. Labai atsiprašau už savo poelgį ir priimsiu visas pasekmes", — tokį pranešimą per savo advokatą perdavė Joachimas.

Laimei, maištininko tėvai neužsikrėtė: princo Lorano ir princesės Astrid tyrimai parodė neigiamą rezultatą.

Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
© Sputnik /
Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
Tegai:
karantinas, saviizoliacija, COVID-19, karališkoji šeima, Belgija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Tyrimas: moterys nuo koronaviruso nukentėjo labiau nei vyrai
Trampas koronavirusą pavadino "dovana nuo Kinijos"
Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius artėja prie 1680
Kinijos ir JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

Kinija pakomentavo JAV ir PSO santykių nutrūkimą

(atnaujinta 18:44 2020.06.01)
Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas"

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijian JAV prezidento Donaldo Trampo sprendimą nutraukti santykius su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pavadino savanaudišku ir neatsakingu, praneša RIA Novosti.

Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas".

Vakcinos kūrimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Максим Богодвид

Anot jo, JAV "nukreips šias lėšas visam pasauliui skubiems sveikatos poreikiams patenkinti".

"Atkreipėme dėmesį į daugelio šalių, įskaitant JAV sąjungininkes, reakciją. Tarptautinė bendruomenė nepritaria JAV pasirinktam egoizmo ir atsakomybės vengimo keliui", — teigė jis.

Jis pridūrė, kad neseniai JAV pasitraukė iš daugybės tarptautinių sutarčių, o santykių nutraukimas su PSO tapo dar vienu vienašališkų JAV veiksmų politikos pavyzdžiu.

Jis pabrėžė, kad Kinija, kaip ir anksčiau, rems pagrindinį PSO vaidmenį tarptautiniame bendradarbiavime kovojant su epidemija.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 370 tūkst. žmonių.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV, Kinija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Kinija grasina JAV atsakomaisiais veiksmais dėl kišimosi į Honkongo reikalus
Kinija pažadėjo ryžtingai atmesti JAV veiksmus, kurie kenkia jos interesams

Į Lukiškių aikštę sugrįžo skaitykla po atviru dangumi

(atnaujinta 16:31 2020.06.01)
Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, ši skaitykla veiks visą vasarą, kiekvieną dieną nuo 11:00 iki 21:00

Į Lukiškių aikštę dar vienam vasaros sezonui sugrįžo vilniečių pamėgta skaitykla po atviru dangumi. Apie tai pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaitykla veiks visą vasarą, kiekvieną dieną nuo 11:00 iki 21:00.

Pasak projekto iniciatorės Jurgos Mandrijauskaitės — Ruškienės, šiais metais skaitykloje be įprastinių – grožinių, negrožinių, istorinių, lietuvių autorių, kelionių literatūros, tėveliams, auginantiems vaikus ir t.t., – turėsime psichologinės ir savipagalbos literatūros lentyną su knygų skirtukais, kuriuose bus galima rasti visą reikalinga informaciją, pagalbos linijų telefonus žmonėms, kuriems šiuo metu reikalinga pagalba.

"Žinome, kad karantinas, pandemija ir jo padariniai turėjo įtakos daugeliui žmonių, jų emocinei būklei, todėl tikimės, kad skaityklos #VilniusSkaito lentynose žmonės atras sau reikalingą šiuo metu knygą ar paskatinimą kreiptis į specialistus", — apie skaityklos naujienas pasakojo projekto iniciatorė Jurga Mandrijauskaitė — Ruškienė.

Be to, šiais metais knygų skaityklai dovanojo rekordinis skaičius leidyklų ir organizacijų.

Projekto "#VilniusSkaito" organizatorius — VšĮ "Mūzų bokštas". Projekto informacinis partneris — portalas "15min". Rėmėjai — "Magrės baldai", "Merrild". Skaityklą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Tegai:
knygos, skaitykla, Vilnius
Dar šia tema
Kaip atrodo atnaujintas Žirmūnų paplūdimys — video
Vilniaus oro uosto lėktuvų stebėjimo aikštelėje įrengta žaidimų aikštelė vaikams