JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas apkaltino ECB vadovą tuo, kad jis manipuliuoja euro kursu

35
(atnaujinta 16:22 2019.06.18)
Marijus Dragis ką tik paskelbė apie papildomų stimuliacijų galimybę, dėl to labai greitai ėmė kristi euro kursas dolerio atžvilgiu ir tapo lengviau nesąžiningai konkuruoti su JAV

VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas mano, kad Europos centrinio banko (ECB) vadovas Marijus Dragis manipuliuoja euro keitimo kursu, kas lemia nesąžiningą konkurenciją, rašė Trampas savo "Twitter" paskyroje.

"Marijus Dragis ką tik paskelbė apie papildomų stimuliacijų galimybę, dėl to labai greitai ėmė kristi euro kursas dolerio atžvilgiu ir tapo lengviau nesąžiningai konkuruoti su JAV. Jau daugelį metų jiems ir Kinijai su kitomis šalimis tai pavyksta", — rašė Trampas savo "Twitter" paskyroje.

JAV prezidentas taip pat pridūrė, kad Europos vertybinių popierių biržos išaugo dėl Dragio nesąžiningų pareiškimų Jungtinėms Valstijoms.

"Europos birža išaugo dėl (neteisingų JAV atžvilgiu) Dragio komentarų", — rašė jis socialiniame tinkle.

Dragis antradienį sakė, kad ECB vėl turės sušvelninti savo monetarinę politiką, galbūt dėl to sumažės palūkanų normos arba aktyvų pirkimas, jei infliacija negrįš prie tikslinio lygio (2%). Monetarinės politikos mažinimas tradiciškai daro spaudimą nacionalinės valiutos kursui.

14:40 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos laiku) euro kursas sumažėjo iki 1,1193 JAV dolerio, palyginti su ankstesniu 1,1217 doleriu už eurą. Iškart po Dragio žodžių, euro kursas krito iki minimumo per dvi savaites — 1,1181 dolerio už eurą. Tuo tarpu Europos vertybinių popierių biržos auga iki 0,8–1,5%.

35
Tegai:
euras, valiuta, JAV
Dar šia tema
Trampas sakė, kad Kinija galiausiai sudarys prekybos sutartį su JAV
Vokietijos žiniasklaida papasakojo, kaip Rusija atsikrato dolerio diktato