Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis

Politologas: Zelenskis nežino, kaip reaguoti į Višinskio bylą

32
(atnaujinta 16:31 2019.06.19)
Geriausia, ką šiandien gali padaryti Kijevas, — išlaisvinti žurnalistą ir atsiprašyti jo, mano politologas Armenas Gasparianas

VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis pareiškė, kad jo byla yra politinio pobūdžio. Apie tai jis pasakė interviu agentūrai "Ruptly".

Žurnalistas mano, kad Ukrainos valdžios institucijoms reikėjo jį suimti, kad vėliau galėtų "šantažuoti galimais mainais".

Višinskis buvo sulaikytas Kijeve praėjusių metų gegužės 15 dieną. Jis kaltinamas valstybės išdavyste ir Donecko bei Luhansko Liaudies Respublikų palaikymu. Žurnalistui gresia 15 metų kalėjimo.

Interviu Sputnik Lietuva politologas, istorikas Armenas Gasparianas pažymėjo, kad net teismas negali paaiškinti kai kurių šioje byloje paskelbtų kaltinamųjų tezių. Tai, pasak eksperto, geriausiai įrodo, kiek šis procesas yra politizuotas.

"Beje, ponas Zelenskis, naujasis Ukrainos prezidentas, kol kas nė žodžio netarė apie Višinskio bylą. <...> Pasakyti, kad Višinskis yra nekaltas, reiškia suabejoti visa ta ideologija, kuri buvo diegiama Ukrainoje per pastaruosius mažiausiai ketverius metus. Pasakyti, kad Višinskis yra kaltas, reiškia patvirtinti, kad tai visiškai politinis procesas", — pasakė Gasparianas.

Jis pabrėžė, kad Višinskio byla, be abejo, daro gėdą Ukrainai.

"Geriausia, ką šiandien gali padaryti Kijevas, — išlaisvinti Višinskį ir atsiprašyti jo, tačiau, sprendžiant iš visko, jie [Ukrainos valdžia] vis tiek panorės tęsti šią istoriją", — padarė išvadą ekspertas.

32
Tegai:
Ukraina, Vladimiras Zelenskis, Kirilas Višinskis
Temos:
Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
Dar šia tema
Kirilas Višinskis: netikiu Ukrainos teisingumu
Žurnalistai kreipėsi į Zelenskį, kad padėtų išlaisvinti Višinskį
Maskvoje vyko akcija Kirilui Višinskiui paremti