Ukrainos Aukščiausiosios Rados pastatas

Rada apskundė Makroną, nes jis palaikė Rusijos sugrįžimą į ETPA

40
(atnaujinta 12:15 2019.06.20)
Ukrainos Aukščiausioji Rada teigia, kad europiečiai "išskėstomis rankomis sutinka" šalį, kuri neva žudo Ukrainos karius

VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko pavaduotoją Iriną Geraščenko papiktino tai, kad Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas palaiko Rusijos sugrįžimą į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (ETPA).

ETPA posėdžių salė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Федоренко

Rados posėdyje ji pareiškė, kad Strasbūre europiečiai bando "išskėstomis rankomis sutikti" Maskvą, kuri neva "žudo" Ukrainos karius Donbase.

"Kaipgi mes būsime be Rusijos, kuri nevykdo nė vienos ETPA rezoliucijos", — ironizavo Geraščenko.

Anksčiau Makronas spaudos konferencijoje po susitikimo su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu pareiškė, kad Prancūzija nori išvengti Rusijos pasitraukimo iš organizacijos. Ukrainos lyderis savo ruožtu pabrėžė, kad nemato jokios priežasties Rusijos Federacijai grįžti į ETPA.

Rusija ir ETPA

Šiuo metu Rusijos Federacijos delegacija nedalyvauja ETPA veikloje. 2014 metais iš Rusijos parlamentarų buvo atimta daug teisių, tarp jų teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Kryme. Po to Maskva sustabdė įmokų mokėjimą, dėl to rimtai nukentėjo organizacijos biudžetas.

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Федоренко

Šių metų balandį ETPA paragino Rusijos delegaciją grįžti ir sumokėti įmokas. Be to, Europos Taryba (ET) paragino sukurti vienodas darbo sąlygas organizacijoje visiems nariams.

Trečiadienį Federacijos taryba ir Rusijos Federacijos Valstybinė Dūma suformavo Rusijos delegaciją į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją. Pranešama, kad delegaciją sudaro septyni senatoriai ir 11 deputatų.

Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pabrėžė, jog Maskva padarė viską, kad toks dialogas įvyktų. Jis pareiškė, kad Rusija pasisako už visų nacionalinių delegacijų lygybę ir visi sprendimai turėtų būti priimami atsižvelgiant į šalies piliečių interesus.

40
Tegai:
Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija, Ukraina, Emanuelis Makronas
Temos:
Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
Dar šia tema
ETPA komitetas pakvietė Rusiją dalyvauti birželio mėnesio sesijoje
Estija ir Lietuva susivienijo prieš Rusiją Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje
Rusijos URM įvardijo skolos sumokėjimo Europos Tarybai sąlygą