Kadras iš serialo Černobylis

Serialo "Černobylis" prodiuseris paaiškino istorinių faktų iškraipymą

121
(atnaujinta 10:43 2019.06.21)
Serialo autoriams buvo sunku išdėstyti dvejų metų istoriją per penkias filmo valandas, todėl jie nusprendė nukrypti nuo tikrųjų įvykių kronikos, pareiškė JAV scenaristas

VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Serialo "Černobylis" prodiuseris ir scenaristas Kreigas Meizinas (Craig Mazin) interviu tinklalapiui "TSN" papasakojo apie kai kurių istorinių faktų iškraipymo priežastis.

Pasak jo, scenaristams buvo sunku išdėstyti dvejų metų istoriją per penkias filmo valandas, todėl jie nusprendė nukrypti nuo tikrųjų įvykių kronikos. Jis pridūrė, kad specialiai įrašė tinklalaidę, kurioje paaiškino, kas buvo pakeista ir kokiu tikslu.

Visų pirma, Meizinas kaip pavyzdį pateikė sraigtasparnio kritimo į reaktorių laiką, pažymėjęs, kad kitaip epizodas nebūtų patekęs į filmą. Be to, scenaristas paaiškino scenas su "nuogais šachtininkais". Jis pranešė, kad šį epizodą paėmė iš Baltarusijos rašytojos Svetlanos Aleksijevič knygos "Černobylio malda".

Tarp Černobylio avarijos likvidatorių rastas juodaodis kareivis >>

Anksčiau šį fragmentą sukritikavo buvęs Černobylio atominės elektrinės direktorius Igoris Gramotkinas, pareiškęs, kad sąlygos buvo nepakenčiamos, tačiau tai, kaip tai buvo parodyta seriale, yra nepriimtina.

Meizinas pripažino, kad seriale yra klaidų, tačiau komanda labai stengėsi, kad jų nebūtų.

Jis pridūrė, kad jei turėtų galimybę iš naujo perfilmuoti atskiras scenas, kitaip parodytų galimo antrojo sprogimo, kuris galėjo įvykti, jei kuras iš reaktoriaus būtų patekęs į vandens rezervuarą, galios mastą. Seriale kalbama apie galią nuo 2 iki 4 megatonų. Pasak Meizino, jis rėmėsi vieno Rusijos fiziko duomenimis, tačiau po serialo pasirodymo ekranuose daugelis specialistų pranešė, kad iš tikrųjų buvo kalbama apie diapazoną, kuris matuojamas kilotonomis.

Prodiuseris pripažino, kad tai galėjo įvykti dėl blogo vertimo kaltės, arba jo šaltinis tiesiog apsiriko.

Meizinas pabrėžė, kad kai kurie netikslumai seriale — tai "meninis pasirinkimas", kurio ėmėsi filmo kūrėjai, kad parodytų žiūrovams istoriją. Pasak jo, jis naudojo įvairius šaltinius ieškodamas informacijos ir pabandė maksimaliai tiksliai pateikti įvykius, įvykusius avarijos metu ir po jos.

Ekranuose pasirodžius serialui "Černobylis", kai kurie avarijos liudytojai nurodė į netikslumus ir sumanymus seriale. Katastrofos likvidatorius, Černobylio neįgaliųjų organizacijos "Sojuz "Černobyl"" Briansko skyriaus valdybos pirmininkas Viačeslavas Korniušinas nustebo dėl girtavimo scenų, kurių, pasak jo, iš tikrųjų nebuvo. Buvęs Černobylio atominės elektrinės direktorius Gramotkinas taip pat liko nepatenkintas tuo, kad pagrindiniai veikėjai nuolat geria.

Serialas pasakoja apie avariją Černobylio atominės elektrinėje 1986 metais ir likvidatorių likimą. Serialą transliavo JAV kanalas "HBO". "Černobylis" buvo nufilmuojamas Lietuvoje ir Kijeve.

"Černobylis": kaip susiklostė realių serialo herojų likimai >>

Anksčiau partija "Rusijos komunistai" kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją ir "Roskomnadzor", prašydama apriboti prieigą prie serialo "Černobylis". Jų nuomone, filmas yra "ideologinis įrankis, skirtas diskredituoti ir demonizuoti tiek sovietų vyriausybės, tiek sovietų visuomenės įvaizdį".

Avarija Černobylio atominėje elektrinėje laikoma didžiausia tokio pobūdžio branduolinės energijos istorijoje. Ji įvyko Ukrainos TSR teritorijoje, netoli Pripetės miesto. Avarijos padarinių likvidacijoje dalyvavo daugiau nei 600 tūkst. žmonių.

121
Tegai:
Černobylio atominės elektrinės avarija, Černobylis, serialas
Temos:
Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
Dar šia tema
Virtuali kelionė: kur buvo filmuojamas serialas "Černobylis"
Černobylio avarijos likvidatorius atrado netikslumų "HBO" seriale
Realybė ir kinas: visa tiesa apie serialą "Černobylis"
Antrojo serialo "Černobylis" sezono nebus
Baltarusijos vėliava

Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai

(atnaujinta 11:33 2020.08.09)
Išankstinio balsavimo metu rinkėjų aktyvumas viršijo 40 procentų. CRK paragino piliečius "nedelsti" išreikšti valios ir balsuoti iki vakaro

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Baltarusijoje atidaromos rinkimų apylinkės balsavimui prezidento rinkimuose, pranešė RIA Novosti.

Pranešama, kad išankstinio balsavimo metu rinkėjų aktyvumas viršijo 40 procentų.

Balsavimo apylinkės dirba nuo 08:00 iki 20:00. Išankstinis balsavimas vyko rugpjūčio 4–8 dienomis.

CRK tinklalapyje pateiktais duomenimis, iki išankstinio balsavimo pabaigos Minske dalyvavo 33,4 proc., Bresto srityje — 38,4, Vitebsko srityje — 39,34, Gomelio — 54,44, Gardino — 38,6, o Minsko — 39,66, Mogiliavo srityje — 49,92 proc.

Baltarusijos centrinės rinkimų komisijos (CRK) vadovė Lidija Jermošina savo ruožtu paprašė šalies piliečių "nedelsti" išreiškiant valią ir ateiti ryte ar po pietų.

Anot jos, vakare rinkimų apylinkėse įves leidimo režimą, kad būtų išvengta didelio piliečių susibūrimo.

Prezidento lenktynėse dalyvauja penki kandidatai: dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, kuris kandidatuoja jau šeštajai kadencijai, Andrejus Dmitrijevas, Ana Kanopackaja, Svetlana Tichanovskaja ir Sergejus Čerečenis. Balsavimo biuletenyje taip pat yra numatyta grafa "prieš visus".

Anksčiau RIA Novosti pranešė, kad Minske buvo sulaikyta opozicijos pagrindinės kandidatės Svetlanos Tichanovskajos kampanijos vadovė.

Baltarusijos prezidento rinkimai laikomi įvykusiais, jei juose dalyvavo daugiau kaip pusė rinkėjų sąrašų įtrauktų rinkėjų. Pagal Baltarusijos Rinkimų kodeksą, kad laimėtų rinkimus, kandidatas į prezidentus turi surinkti daugiau nei pusę visų balsų. 

Anksčiau Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Jacekas Čaputovičius susitarė atidžiai stebėti padėtį kaimyninėje šalyje, koordinuoti savo veiksmus ir pabrėžė koordinavimo ES lygiu svarbą.

Tegai:
prezidento rinkimai, Baltarusija
Šviežiai spaustos sultys

Tiesa apie šviežias sultis: kaip gerti, kad nepakenktų kūnui

(atnaujinta 09:54 2020.08.09)
Ekspertai primena, kad šviežiai spaustų sulčių vartojimas dideliais kiekiais gali pakenkti sveikatai

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Didelis šviežiai spaustų sulčių kiekis gali pakenkti sveikatai dėl didelio fruktozės, kuri, atsižvelgiant į Rusijos kokybės tarnybą ("Roskačestvo) medžiaga, yra neatsiejama cukraus dalis.

Kai iš šviežių vaisių ar daržovių išspaudžiamos sultys, skaidulos pašalinamos, paliekant skysčių su vitaminais ir didelę natūralaus cukraus koncentraciją.

"Sacharozę (baltąjį cukrų) sudaro gliukozė ir ta pati fruktozė. Suvartoti per didelį fruktozės kiekį organizmui yra tiek pat kenksminga, kiek suvartoti per didelį kiekį įprasto cukraus. Taip yra dėl fruktozės metabolizmo ypatumų", — teigia ekspertai.

Tuo tarpu ekspertai primena, kad žmogaus virškinimo sistema lengvai apdoroja pluoštą, iš jo gaunama viskas, ko jums reikia. Visiškai nereikia spausti sulčių iš vaisių ir daržovių, tikintis, kad tokiu būdu organizmas geriau pasisavins naudingus komponentus.

Ekspertai primena, kad dalis fruktozės, kuri nekeičiama į gliukozę energijai, virsta riebalais.

Be to, šviežiai spaustas sultis rekomenduojama suvartoti per 15-20 minučių po paruošimo — priešingu atveju sunaikinama daugybė vitaminų.

Ekspertai taip pat primena, kad dantų emalio eroziją galima pastebėti dėl maisto rūgščių poveikio. Todėl pavartojus vaisių ar vaisių sulčių patariama skalauti burną.

Šviežiai spaustų sulčių nerekomenduojama gerti nevalgius, nes jos gali sudirginti virškinimo trakto gleivinę ir staigius gliukozės kiekio kraujyje svyravimus.

Ekspertai taip pat nerekomenduoja sulčių dietos, jie tvirtina, kad tai negali prisidėti prie svorio metimo ir toksinų pašalinimo.

"Detoksinės dietos teorija yra tokia, kad suteikdami kūnui poilsį, galite kompensuoti savo nesveiką kasdienį gyvenimo būdą ir apsivalyti. Ši logika pagrįsta kaltės jausmu", — teigė departamentas.

Pasak ekspertų, geriausias būdas detoksikuoti organizmą yra valgyti sveiką, subalansuotą mitybą kiekvieną dieną.

Tegai:
sveika mityba, sveikata, sultys
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Po e. sveikatos sistemos darbo sutrikimo nuspręsta perkelti Registrų centro serverius
Kardiologė įvardino vitaminus, kuriuos būtina vartoti po koronaviruso
Klaipėdos uostas

Klaipėdos uoste išsiliejo naftos produktai

(atnaujinta 14:35 2020.08.09)
Dėmė buvo aptikta ankstyvą sekmadienio rytą. Šiuo metu Uosto direkcija ėmėsi visų priemonių jai likviduoti

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Klaipėdos uoste buvo pastebėta naftos produktų dėmė, praneša Uosto direkcijos spaudos tarnyba.

Vieta buvo aptikta žiemos įlankoje sekmadienį apie 06:00.

Uosto direkcijos dispečeriai informavo atsakingas institucijas apie įvykį ir į išsiliejimo vietą išsiuntė laivą "Zunda", skirtą teršalams surinkti.

Be to, buvo įtraukti narai ir naftos surinkimo laivas iš Uosto direkcijos "Naras". Išsiliejus, uoste buvo pastatytos 350 metrų ilgio užtvaros, kurios kaupia teršalus, lokalizuodamos plitimą.

Tiriama teršalų kilmė ir galimas išplitimas.

Tegai:
nafta, Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Radviliškyje ir Klaipėdoje pro langą ir balkoną iškrito du mažamečiai vaikai
Sinoptikai gyventojams žada 30 laipsnių šilumą