JAV prezidentas DOnaldas Trampas

Žiniasklaida: Trampas pranešime Iranui sakė, kad nori derybų, o ne karo

37
(atnaujinta 15:15 2019.06.21)
JAV prezidentas Donaldas Trampas pavadino incidentą "labai didele Irano klaida", tačiau vėliau sakė, kad netikėjo šiuo scenarijumi, o tai rodo, kad kažkas taip nusprendė klaidingai

VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė pranešime Iranui, kad  nori derybų, o ne karo, praneša "Reuters" su nuoroda į šaltinius.

Anksčiau agentūra, remdamasi šaltiniais, sakė, kad Iranas per Omaną gavo pranešimą iš Trampo, įspėjantį apie ataką, ir Teheranui duotas "ribotas laikas" pateikti atsakymą.

"Savo pranešime Trampas pareiškė, kad prieštarauja karui su Iranu ir nori surengti derybas su Teheranu įvairiais klausimais... Jis davė nedaug laiko, kad galėtume atsakyti, tačiau Iranas nedelsdamas atsakė, kad šį klausimą pakomentuos aukščiausiasis lyderis (Ali) Chamenėjus", — cituoja agentūra anoniminio šaltinio žodžius.

Islamo revoliucinės gvardijos korpusas (Irano ginkluotųjų pajėgų dalis) ketvirtadienį pranešė, kad Irano kariuomenė numušė amerikiečių droną prie Persijos įlankos šalies pietuose po to, kai dronas pažeidė Irano oro erdvę.

Vėliau JAV centrinė vadovybė pareiškė, kad Irano priešraketinių raketų kompleksas numušė JAV karinio jūrų laivyno droną virš Hormuzo sąsiaurio.

JAV prezidentas Donaldas Trampas
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Taip pat Irano užsienio reikalų ministro pavaduotojas Abbas Arakčis pokalbyje su Šveicarijos ambasadoriumi Teherane Markusu Leitneriu, kuris atstovauja JAV interesams, protestavo dėl JAV drono įsiveržimo į šalies oro erdvę.

Arakčis taip pat pakartojo, kad "Iranas nesiekia karo ir konfliktų Persijos įlankoje, ir įspėjo Amerikos pajėgas dėl neapgalvotų veiksmų regione".

JAV prezidentas Donaldas Trampas pavadino incidentą "labai didele Irano klaida", tačiau vėliau sakė, kad netiki, jog šis įvykis buvo sąmoningai suplanuotas, o tai rodo, kad kažkas tokį sprendimą priėmė per klaidą.

Anksčiau buvo pranešta, kad Jungtinės Valstijos dėl Irane padidėjusios įtampos Persijos įlankoje ir netoli jos dislokavo mažiausiai septynis karo laivus su lėktuvnešiu "Abraham Lincoln". Priešraketinė raketų sistema "Patriot" taip pat buvo pristatyta į regioną.

JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Boltonas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Pasak Boltono, prezidentas 2016 metų rinkiminės kampanijos metu pareiškė esąs pasirengęs susitikti su Irano lyderiu ir dirbti su Teheranu tuo atveju, "jeigu jis atsisakys branduolinių ginklų ir sustabdys kitus destruktyvius veiksmus".

"Tai nereiškia, kad jis (Trampas) ieško kompromiso dabartinei pozicijai. Tai reiškia, kad jis, kaip ir Šiaurės Korėjos atveju, yra pasirengęs kalbėti apie ateitį, kai jie atsisakys savo branduolinių ginklų ir kitų nepriimtinų veiksmų", — pridūrė jis.

Boltonas davė interviu likus dviem dienoms iki Omano įlankoje įvykusio tanklaivių užpuolimo, dėl kurio JAV apkaltino Iraną.

37
Tegai:
derybos, karas, incidentas, Iranas, JAV
Dar šia tema
Trampas pareiškė, kad Iranas neįstengs ilgam užblokuoti Hormuzo sąsiaurio
Iranas smogė raketomis teroro išpuolio organizatoriams Ahvaze