ETPA, archyvinė nuotrauka

Valstybės Dūma įvertino Rusijos veiklos ETPA sąlygas

28
(atnaujinta 15:50 2019.06.24)
Prieš penkerius metus Rusijos delegacija neteko pagrindinių įgaliojimų organizacijoje, ir šiais metais priimta rezoliucija dėl jų grąžinimo

VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Valstybės Dūmos Tarptautinio komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis sakė, kad Rusijos delegacija netoleruos nė "menkiausio" savo įgaliojimų apribojimo, antraip ji paliks Europos Tarybos rūmus ir išvažiuos iš Strasbūro, praneša RIA Novosti.

Parlamento narys komentavo informaciją Nyderlandų leidiniui "Telegraaf" apie tai, kad Nyderlandai prašo neleisti Rusijai grįžti į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (ETPA) dėl Malaizijos "Boeing" katastrofos tyrimo. Kaip nurodyta straipsnyje, priežastis buvo ta, kad Rusija tariamai "atsisakė bendradarbiauti atliekant tyrimą".

Sluckis kaltinimus pavadino "visiškai nepagrįstais". Jis priminė, kad Maskva kelis kartus siūlė pagalbą tyrime, pateikė pasiūlymus dėl Rusijos specialistų įtraukimo į tyrimo komisiją ir pateikė įvairios tyrimui naudingos medžiagos.

"Tačiau visos Rusijos iniciatyvos buvo ignoruojamos, o Ukrainai iš anksto buvo suteikta indulgencija", — sakė Sluckis ir pažymėjo, kad tyrimas dėl katastrofos yra "politiškai motyvuotas".

Jo nuomone, tyrimo pareiškimai tik "juodina Rusiją ir sukuria pagrindą tokiems skundams".

"Tikiuosi, kad ETPA po ilgos krizės santykiuose su Rusijos Federacija pagaliau susiklostys tinkamas požiūris, paremtas tarptautinės teisės normomis ir Europos Tarybos chartija, o ne tik neoficialiomis išvadomis", — sakė parlamentaras.

Rusija ir ETPA

Šiuo metu Rusijos Federacijos delegacija nedalyvauja ETPA veikloje. 2014 metais iš Rusijos parlamentarų buvo atimta daug teisių, tarp jų teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Kryme. Po to Maskva sustabdė įmokų mokėjimą, dėl to rimtai nukentėjo organizacijos biudžetas.

Šių metų balandį ETPA paragino Rusijos delegaciją grįžti ir sumokėti įmokas. Be to, Europos Taryba (ET) paragino sukurti vienodas darbo sąlygas organizacijoje visiems nariams.

Rusija ne kartą pabrėžė, kad tokią padėtį lėmė neteisėti ETPA veiksmai Rusijos delegacijos atžvilgiu. Maskva tikisi, kad organizacijos vadovybė pripažins tai ir visiškai atkurs jos teises.

28
Tegai:
Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija
Dar šia tema
Rusijos URM įvardijo skolos sumokėjimo Europos Tarybai sąlygą
Rusija suformavo delegaciją ETPA
Rada apskundė Makroną, nes jis palaikė Rusijos sugrįžimą į ETPA