JT Saugumo tarybos posėdžių salė, archyvinė nuotrauka

JT sukurs mechanizmą žurnalistų ir žmogaus teisių gynėjų nužudymams tirti

14
(atnaujinta 11:13 2019.06.25)
Kalamar teigimu, tokios struktūros kūrimo pagrindas galėtų būti jau esamas tarptautinis, nešališkas ir nepriklausomas tyrimo mechanizmas Sirijoje, taip pat mechanizmas, skirtas pranešimams apie galimą ginklų naudojimą tirti

VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. JT Žmogaus teisių tarybos specialioji pranešėja dėl neteisminių mirties bausmių vykdymo Agnes Kalamar (Agnes Callamard) mano, kad būtina JT sukurti specialų nuolatinės pagalbos mechanizmą ir pradėti tyrimus dėl didelio masto žurnalistų ir žmogaus teisių gynėjų nužudymo, praneša RIA Novosti.

"Siūlau, kad ši priemonė galėtų atlikti dvi funkcijas. Pirma, tai galėtų kažkaip paremti vietos valdžios institucijų darbą atliekant tyrimus. Savotiška pagalbos funkcija. Antrasis vaidmuo, jei pirmasis neveikia, galėtų būti tyrimo inicijavimas, jei tai neįvyko arba neatnešė jokių rezultatų," — sakė Kalamar RIA Novosti.

Kalamar teigimu, tokios struktūros kūrimo pagrindas galėtų būti jau esamas tarptautinis, nešališkas ir nepriklausomas tyrimo mechanizmas Sirijoje, taip pat mechanizmas, skirtas pranešimams apie galimą cheminių, biologinių ar toksinių ginklų naudojimą tirti.

Tačiau specialioji pranešėja nemano, kad šis mechanizmas turėtų padėti tirti arba inicijuoti tarptautinį visų žurnalistų ar žmogaus teisių gynėjų nužudymų tyrimą pasaulyje.

"Turime rasti galimybių, kad mechanizmo įgaliojimai būtų realistiški. Jis negali inicijuoti visų žmogaus teisių gynėjų ir žurnalistų nužudymų tyrimo. Turime sukurti šią priemonę kaip pagalbinę ir atitinkančią tikrovę", — pridūrė Kalamar.

14
Tegai:
ginklai, Sirija
Dar šia tema
Rusijos ambasadoriaus nužudymas: niekšybė ir provokacija
Ukrainos VRM: Pavelo Šeremeto mirtis — tai nužudymas
Rusijos ambasadoriaus Turkijoje nužudymas
Babčenko "nužudymas" buvo speciali Ukrainos saugumo departamento operacija