S- 400 kompleksai, archyvinė nuotrauka

Turkija pareiškė, kad Rusijos S-400 kompleksai jau įsigyti

54
(atnaujinta 14:53 2019.06.25)
Pasak šalies užsienio reikalų ministro Mevluto Čavušoglu, JAV spaudimas jo šaliai atrodo kaip vienašališkas sprendimas, nesuderintas su NATO partneriais. Todėl Turkija neatsisakys savo sprendimo

VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Amerikos sankcijos prieš Turkiją neturės įtakos Rusijos S-400 kompleksų pristatymui į šią šalį, nes sandoris jau baigtas ir patys kompleksai išpirkti.

Apie tai kalbėjo Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Čavušoglu per interviu su vietiniu laikraščiu "Hürriyet Daily News".

"Mes jau įsigijome S-400, nepaisydami Jungtinių Valstijų pareiškimų ir nepriklausomai nuo to, kokie sprendimai bus priimami dėl sankcijų. Mes neatsisakysime šių sistemų", — sakė ministras.

Pasak diplomato, kaip cituoja "RT", dabar aptariamas S-400 pristatymo į Turkiją klausimas. Labiausiai tikėtina, kad pirmoji partija bus pristatyta šių metų liepą.

Zenitinis raketų kompleksas S-400
Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

Ministras taip pat sakė, kad "JAV žingsniai nesuderinami su partnerystės sutartimi ir įstatymu". Jis pabrėžė, kad amerikiečiai atmetė visus pasiūlymus išspręsti šią problemą ir pareiškė, kad Turkija neįtraukė programos F-35 naikintuvo į NATO.

Turkijos užsienio reikalų ministras pasmerkė Jungtines Valstijas už tokį sprendimą, kuris, jo teigimu, buvo vienašališkas ir nesuderintas su kitais karinio Aljanso partneriais, pvz., Jungtine Karalyste, Kanada, Norvegija, Olandija ir kt.

Ministras, kalbėdamas apie Rusijos oro gynybos sistemų pirkimo priežastis, pažymėjo, kad NATO negarantuoja pagalbos Turkijai užpuolimo atveju.

Aljansas šiuo metu suteikia apsaugą tik 30 proc. šalies oro erdvės, todėl užsienio reikalų ministras padėkojo Italijai ir Ispanijai, kurios dislokavo savo oro gynybos priemones, kad padėtų Turkijai.

2017 metais buvo pasirašytas Rusijos ir Turkijos susitarimas dėl keturių S-400 oro gynybos sistemos kompleksų tiekimo.

Sutarties suma yra 2,5 mlrd. JAV dolerių, iš kurių dalį sumokės Ankara, o kita dalis bus grąžinta iš Rusijos suteiktos paskolos lėšų.

Jungtinės Valstijos mano, kad Rusijos ir Turkijos bendradarbiavimo stiprinimas prieštarauja Amerikos interesams ir kelia grėsmę Ankarai. JAV viceprezidentas Maikas Pensas grasino Turkijos partneriams, išskyrus NATO.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad tokiais veiksmais NATO sąjungininko atžvilgiu Amerika demonstruoja savo pozicijos ginklų rinkoje silpnumą. Kaip pabrėžė ministerija, Vašingtono arsenale "pasilieka tik nesveiko politinio spaudimo svertai, bet suverenios šalys šiam spaudimui nepasiduoda".

Raketų sistema S-400 Triumf
© Sputnik /
S-400 "Triumf" charakteristikos
54
Tegai:
NATO, zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", Turkija, JAV
Temos:
Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (24)
Dar šia tema
Turkija prigrasino JAV rasti pamainą naikintuvams F-35
Juokauti neverta: JAV žiniasklaida įvertino Rusijos S-400
Raketų sistema S-400 "Triumf"
Kaliningrado srityje kovinį budėjimą pradėjo naujausi kompleksai S-400
Aleksandras lukašenka, archyvinė nuotrauka

"Mes ne Lietuva": Lukašenka įsitikinęs, kad baltarusiai prezidentu išrinks vyrą

(atnaujinta 13:21 2020.05.30)
Baltarusijos vadovas, sakydamas, kad baltarusiai dar nepasirengę moters vadovavimui paminėjo Dalios Grybauskaitės pavyzdį

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad visuomenė dar nėra pasirengusi, kad valstybei vadovautų moteris. Tokią nuomonę jis išreiškė penktadienį per vizitą į Minsko traktorių gamykloje, praneša Baltarusijos vadovo spaudos tarnyba.

Jis sakė, kad Baltarusijoje "Konstitucija nėra pritaikyta moteriai". Lukašenka paminėjo Lietuvos, kurioje Dalia Grybauskaitė ėjo prezidentės pareigas dežimt metų, pavyzdį.

"Ir mūsų visuomenė dar nėra subrendusi balsuoti už moterį. Kadangi pagal mūsų Konstituciją prezidentas turi stiprią galią. Mes ne Lietuva. Dalia Grybauskaitė buvo ten prezidentė. Ji atėjo, nusišypsojo, pasėdėjo ir išėjo. Už nieką neatsakinga, nes ten yra parlamentinė respublika. Pas mus — ne. Vyras bus prezidentas, aš tuo visiškai įsitikinęs", — teigė Baltarusijos vadovas.

Visų pirma, Lukašenkos pareiškimas yra susijęs su straipsniu Rusijos laikraštyje "Kommersant", kuriame minimas Baltarusijos tinklaraštininkas Sergejus Tichanovskis. Anksčiau jis planavo dalyvauti prezidento rinkimų kampanijoje, tačiau jam nepavyko įregistruoti iniciatyvinės grupės rinkti parašus  jo kandidatūrai paremti, nes jis atliko administracinį areštą. Tuo tarpu iniciatyvinę grupę užregistravo jo žmona Svetlana, o dabar ji dalyvauja prezidento rinkiminėje kampanijoje.

"Aš žiūriu į šį straipsnį. Ir jau šio vyro ausys lenda. Jis net nėra kandidatas į prezidentus, jis ten puoselėja už savo žmoną. Juk supranta, kad Baltarusijoje niekas nebalsuos už jo žmoną", — teigė Lukašenka.

Prezidento rinkimai Baltarusijoje turėtų vyks šių metų rugpjūčio 9 dieną. Norint būti kandidatu, reikia surinkti ne mažiau kaip 100 tūkstančių parašų. Šiuo metu iniciatyvos grupės kaip tik tuo ir užsiima. Priešrinkiminėje kampanijoje dalyvauja trys moteris. Lukašenkos iniciatyvinė grupė šią savaitę jau surinko apie 200 tūkst. parašų.

Kandidatų paskyrimas vyks birželio 20 - liepos 4 dienomis, o kandidatų registracija — liepos 5-14 dienomis.

Tegai:
prezidento rinkimai, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Lietuva ketina stiprinti pasipriešinimą BelAE statyboms
Kovo 11-osios akto signataras paskelbė apie "Lietuvos pralaimėjimą" BelAE klausime
Linkevičius pasiskundė JAV dėl Astravo AE
JAV pradėjo tiekti naftą Baltarusijai
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas