Varna

Varna, panaši į gorilą, sutrikdė socialinių tinklų vartotojus

34
(atnaujinta 15:59 2019.06.25)
Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip keistai atrodantis gyvūnas sukioja galvą, pasiremdamas kažkuo panašiu į raumeningas letenas

Vaizdo įrašas su varna, kuri sėdi ant sparnų, labai išpopuliarėjo po to, kai sutrikę socialinių tinklų vartotojai palygino paukštį su gorila.

Vaizdo įrašas buvo nufilmuotas Nagojoje (Japonija), jame galima pamatyti, kaip keistai atrodantis gyvūnas judina galvą, pasiremdamas kažkuo panašiu į raumeningas letenas.

​Twitter vartotojas Keitaro Simpson pasidalino šiuo vaizdo įrašu su pasekėjais ir papasakojo apie susitikimą su neįprasta būtybe. Vaizdo įrašas labai greitai surinko daugiau nei devynis milijonus peržiūrų.

Nors dauguma komentatorių pripažino, kad išsigando ir nesuprato, kas vyksta, ekspertas papasakojo, kad toks elgesys paukščiui yra normalus.

Tyrinėtojas iš Vašingtono universiteto Kaelis Swiftas komentare Twitter paaiškino, kad tai yra įprastas paukščių elgesys saulėje. Paprastai paukščiai taip šildosi, nusileisdami ant sparnų ir pakeldami uodegą.

Specialistas taip pat pasiūlė, kad fotografas galėjo nufotografuoti varną tuo metu, kai ji keitė padėtį, todėl kadrai išėjo tokie keisti.

34
Tegai:
vaizdo įrašas, gyvūnai, varna
Temos:
Juokingi, mieli ir jaudinantys vaizdo įrašai su gyvūnais (158)
Dar šia tema
Šlovės minutė: JAV smalsi varna vos nenutraukė orų prognozės
Lietuvoje vyko tradicinė varnų valgymo puota
Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka

Simonian sureagavo į penkių RT kanalų draudimą Lietuvoje

(atnaujinta 00:15 2020.07.09)
Ketvirtadienį Lietuvoje įsigalios draudimas transliuoti RT, RT HD, Ispanų RT, RT Documentary HD ir RT Documentary TV kanalus

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. RT ir MIA "Rossija segodnia" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian ironiškai pakomentavo draudimą transliuoti penkis RT kanalus Lietuvoje.

"Dmitrijus Kiseliovas neturi nieko bendra su "Russia Today". Dmitrijus Kiseliovas vadovauja naujienų agentūrai "Rossija segodnia". Net jei Google vertėjas jums pasakys, kad "Rossija segodnia" verčiama kaip "Russia Today", — ji parašė savo Telegram kanale.

Ketvirtadienį Lietuvoje įsigalios draudimas transliuoti RT, RT HD, Ispanų RT, RT Documentary HD ir RT Documentary TV kanalus. Praėjusią savaitę Latvijos valdžia priėmė panašų sprendimą, o Estija taip pat svarsto galimybę sekti pavyzdžiu.

Rygoje šį žingsnį argumentavo tuo, kad RT tariamai priklauso MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui Dmitrijui Kiseliovui, kuriam taikomos ES sankcijos.

Iš tikrųjų Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o RT vadovauja Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios įmonės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

Kiseliovas anksčiau pažymėjo, kad tokia Latvijos valdžios pozicija liudija jų "kvailumą ir neišmanymą". Jis sakė nuoširdžiai pasijuokęs dėl Rygos sprendimo ir šis draudimas neturi teisinės prasmės. Simonian savo ruožtu taip pat priminė, kad vietos valdžia jau seniai užblokavo "Sputnik" — ir tai netrukdo jam būti veiksmingu šaltiniu.

Baltijos valdžia ne kartą kliudė Rusijos žiniasklaidos darbui. Užsienio reikalų ministerija paskelbė aiškius koordinuotų šių valstybių linijos požymius.

Kaip pažymėta užsienio reikalų ministerijoje, žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse "aiškiai parodo, ko verti demagoginiai teiginiai apie Vilniaus, Rygos ir Talino įsipareigojimą laikytis demokratijos ir žodžio laisvės principų".

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Rusijos žiniasklaida, RT, Lietuva, Margarita Simonian
Dar šia tema
Lietuvos URM rekomenduoja Radijo ir televizijos komisijai drausti RT programas
Polittechnologas: Baltijos šalys bijo, kad RT privers lietuvius ir latvius susimąstyti
Estija svarsto galimybę uždrausti RT kanalų transliavimą
Rusijos ir Lenkijos siena, archyvinė nuotrauka

Valstybės Dūma paskelbė apie kaimyninių šalių poveikį Kaliningrado gyventojams

(atnaujinta 21:12 2020.07.08)
Kaip priminė deputatas Aleksandras Piatikopas, šis Rusijos regionas yra apsuptas NATO šalių — Lietuvos ir Lenkijos

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Rusijos įstatymas dėl Rusijos Federacijos teritorijų susvetimėjimo prilyginimo prie ekstremistinės veiklos labai aktualus Kaliningrado sričiai dėl jo geopolitinės padėties.

Tai "RIA Novosti" pareiškė Valstybės Dūmos deputatas Aleksandras Piatikopas.

Dokumentą pateikė Valstybės Dūmos Įstatymų leidybos komiteto vadovas Pavelas Krašeninikovas ir Rusijos Federacijos tarybos Konstitucinių įstatymų leidybos komiteto pirmininkas Andrejus Klišas. Anot Krašeninikovo, į Rusijos Federacijos baudžiamąjį kodeksą bus įtrauktas straipsnis už teritorinio vientisumo pažeidimą. Bausmė už jo pažeidimą — laisvės apribojimas nuo šešerių iki dešimties metų.

Pasak iniciatyvos autorių, įstatymas padės išvengti dviprasmiškos Rusijos Federacijos vientisumo interpretacijos.

Pasak Piatikopo, įstatymo projektas yra "daugiau nei aktualus" Kaliningrado sričiai, nes tai yra ypatingas Rusijos regionas, kurį supa NATO narės — Lietuva ir Lenkija.

"Ir Lietuvos, ir Vokietijos teritorijose yra gana rimtų revanšistinių grupuočių. Akivaizdu, kad Kaliningrado srities gyventojams daroma gana aktyvi kaimyninių valstybių ideologinė įtaka", — teigė deputatas.

Anot jo, iki koronaviruso pandemijos ir po sienų uždarymo Kaliningrado srities gyventojai aktyviai dirbo su kitomis šalimis ekonominėje srityje ir ten keliavo kaip turistai. Atsižvelgiant į tai, kaip sakė Piatikopas, "tam tikri sluoksniai norėtų sužaisti Kaliningrado srities korta".

Kaip pažymėta, pirmasis dokumento svarstymas Valstybės Dūmoje gali įvykti liepos 14 dieną.

Tegai:
Rusijos Valstybės Dūma, Valstybės Dūma, Kaliningrado sritis
Dar šia tema
Rusijos Valstybės Dūma tikisi, kad JAV nustos bandyti sugriauti PSO sistemą
Rusijos Valstybės Dūma įvertino JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" projektą
"Alibi rusofobijai pateisinti": Dūma įvertino Baltijos šalių pareiškimą dėl TSRS "kaltės"
Lašai ant lapų

Orai bus neramūs: pils lietūs, griaudės perkūnija

(atnaujinta 22:50 2020.07.08)
Artimiausiomis dienomis orai Lietuvoje išliks lietingi, vidutinė oro temperatūra — 20–25 laipsniai

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Liepos 9 d. Lietuvoje orus lems žemesnio atmosferos slėgio laukas, praneša Hidrometeorologijos spaudos tarnyba.

Ketvirtadienio dieną daug kur trumpai palis, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 17–21 laipsnis.

Liepos 10-os naktį lietus, dieną daug kur trumpi lietūs. Vėjas naktį pietryčių, dieną pereinantis į pietvakarių, vakarų, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 8–13, Kuršių nerijoje iki 15, dieną 18–23 laipsniai.

Liepos 11-os naktį lietus, vietomis smarkus. Pūs vidutinio stiprumo pietryčių, pietų vėjas. Atvės iki 12–17 laipsnių. Dieną trumpi lietūs, vietomis smarkūs su perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 6–11 m/s, vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra 19–24, rytiniame šalies pakraštyje vietomis 25–27 laipsniai.

Liepos 12 d. vietomis trumpai palis. Vėjas pietvakarių, vakarų, 6–11 m/s, pajūryje gūsiai iki 14 m/s. Temperatūra naktį 8–13, pajūryje apie 15, dieną 17–22 laipsniai.

Liepos 13-os dieną daug kur trumpai palis. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 7–12, pajūryje apie 14, dieną 17–22 laipsniai.

Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
orai, lietus