ETPA, archyvinė nuotrauka

Paskelbtos valstybės, kurios palaikė Rusiją ETPA

442
(atnaujinta 08:57 2019.06.26)
Tik keturios Europos Tarybos valstybės-narės vieningai nubalsavo prieš

VILNIUS, birželio 26 — Spuntik. Televizijos kanalas RT paskelbė balsavimo dėl rezoliucijos, leidžiančios Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sesijoje, statistiką.

Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

12 šalių vieningai balsavo už Rusijos sugrįžimą į ETPA: Andora, Austrija, Azerbaidžanas, Kipras, Ispanija, Prancūzija, Airija, Islandija, Norvegija, Serbija, San Marinas, Turkija.

Dar 11 valstybių nubalsavo balsų dauguma: Armėnija, Belgija, Šveicarija, Čekija, Vokietija, Kroatija, Italija, Moldova, Nyderlandai, Portugalija ir Slovakija.

Lenkijos, Švedijos ir Didžiosios Britanijos delegacijose dauguma deputatų balsavo prieš dokumento priėmimą.

Estija, Gruzija, Lietuva, Latvija ir Ukraina vienbalsiai balsavo prieš Maskvos dalyvavimą birželio mėnesio sesijoje.

Danija, Suomija, Lichtenšteinas, Rumunija ir Slovėnija neapsisprendė.

Rusijos grįžimas į ETPA

Antradienio naktį ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią rusams dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Tuo pačiu metu išlieka galimybė ginčyti delegacijų įgaliojimus.

Rezoliucijoje taip pat teigiama, kad delegacijų teisėms balsuoti, kalbėti ir būti atstovaujamiems nėra taikomos sankcijos.

Po to pirmą kartą nuo 2016 metų Rusija pateikė prašymą patvirtinti savo įgaliojimus ETPA. Tačiau keletas deputatų jį nuginčijo. Pasak ekspertų, Maskva "apsigins šiame ginče".

Sprendimas grąžinti Rusiją į ETPA sukėlė audringą Kijevo reakciją. Ukrainos delegacija išvyko iš posėdžių salės iki trečiadienio. Be to, Ukraina atšaukė savo ambasadorių Europos Taryboje.

442
Tegai:
Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)
Temos:
Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
Dar šia tema
Estijos prezidentė rezoliuciją dėl Rusijos sugrįžimo į ETPA pavadino "gėda"
Rusijos URM papasakojo apie situaciją ETPA
Rusija grįžta į ETPA. Lietuva — kategoriškai prieš
Ukraina atšaukė savo ambasadorių Europos Taryboje
F-35A Lightning II

Žiniasklaida: JAV pripažįsta F-35 naikintuvų nesėkmę

(atnaujinta 12:16 2021.03.01)
Pažymima, kad augant konkurencijai F-35 dizainas buvo gerokai komplikuotas, o tai sulėtino plėtrą, padidino išlaidas ir sumažino projekto patikimumą

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. JAV karinės oro pajėgos susitaikė su F-35 programos, kuri visą dešimtmetį buvo vienintelis bandymas pakeisti pagrindinį Amerikos naikintuvą F-16, nesėkme, rašo "Forbes".

Rusijos kariai
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

Pažymima, kad augant konkurencijai F-35 dizainas buvo gerokai komplikuotas, o tai sulėtino plėtrą, padidino išlaidas ir sumažino projekto patikimumą. Todėl oro pajėgų vadai turėjo susitaikyti su tuo, kad negalėjo kompensuoti laiko patikrintų F-16 tuo pačiu F-35 skaičiumi. Ir kariškiai jau pripažįsta, kad jiems teks pradėti naują programą.

"JAV oro pajėgų kalbos apie būtinybę sukurti naujus lengvuosius naikintuvus yra tylus pripažinimas, kad F-35 "Lightning II" lėktuvų programa žlugo", — sakoma straipsnyje.

Be to, kaip teigia straipsnio autoriai, net jei Amerikos oro pajėgos vis dėlto taip bando, yra didelė tikimybė, kad scenarijus pasikartos, ir naujasis naikintuvas nepakeis F-16, tačiau vėl pasirodys esąs toks pat brangus, nepatikimas ir vidutiniškas kaip F -35.

Tegai:
Rusija, JAV, naikintuvai
Latvija

Latvijos policija ieško žmonių, įtariamų pasikėsinimu nužudyti pareigūną

(atnaujinta 11:16 2021.03.01)
Pranešime teigiama, kad Latvijos policija prašo turinčius informacijos apie šiuos asmenis informuoti policiją

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Latvijos policija ieško nuotraukose užfiksuotų žmonių, kurie įtariami pasikėsinimu nužudyti pareigūną, praneša Lietuvos policija Facebook paskyroje.

Латвийская полиция ищет людей на фотографиях, подозреваемых в покушении на офицера
Latvijoje ieškomi asmenys.

Pranešama, kad praėjusių metų lapkričio 6 dieną, apie 7:06 val. ryto, Daugpilyje Latvijos valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnas pakeliui į tarnybos vietą buvo užpultas dviejų vyrų, kurie kėsinosi jį nužudyti.

Pažymima, kad tyrimo metu nustatyta, jog nuotraukose užfiksuoti asmenys gali būti susiję su įvykdytu nusikaltimu.

Латвийская полиция ищет людей на фотографиях, подозреваемых в покушении на офицера
Latvijoje ieškomi asmenys.

Latvijos policija prašo turinčius informacijos apie šiuos asmenis informuoti policiją.

Informaciją galima suteikti telefonu Nr. 85 271 9739, el. paštu lkpb.sont2v.3@policija.lt, arba tiesiogiai Latvijos policijai — kipinfo21@vp.gov.lv

Tegai:
policija, Latvija
BioNTech & Pfizer

Į Lietuvą pristatyta 11 "BioNTech&Pfizer" vakcinų nuo koronaviruso siunta

(atnaujinta 12:57 2021.03.01)
Pažymima, kad siuntą sudaro 29 250 vakcinos dozių. Tą pačią dieną jas planuojama išvežioti vakcinavimo centrams visoje šalyje

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Pirmadienį į šalį pristatyta dar viena gamintojo "BioNTech&Pfizer" vakcinų nuo koronaviruso, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Pažymima, kad siuntą sudaro 29250 vakcinos dozių. Tą pačią dieną jas planuojama išvežioti vakcinavimo centrams visoje Lietuvoje.

Tuo pačiu, šiuo metu šalyje vyksta asmenų, sergančių onkologinėmis ligomis, ir vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas nuo COVID-19.

Iš viso nuo pandemijos pradžios patvirtinti 199 397 koronaviruso atvejai. Šiuo metu serga 7 645 žmonės, 184 848 žmonės pasveiko.

Per pastarąją parą pirmąją vakcinos dozę gavo 382 žmonės. Iš viso pirmąja doze buvo paskiepyti 164 089 žmonės, o visiškai paskiepyti — 73 103 žmonės.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 dienos imtinai, o judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos. Taip pat panaikintas privalomas kaukių dėvėjimas atvirose vietose, kur nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje