Aleksandras Zacharčenko, archyvinė nuotrauka

DLR nustatė SBU pareigūnus, prisidėjusius prie Zacharčenko nužudymo

67
(atnaujinta 16:17 2019.06.26)
DLR teisėsauga atliko tyrimą ir skelbia, kad už Zacharčenko žūtį atsakingi SBU kontržvalgybos departamento darbuotojai

VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos (DLR) teisėsaugos pareigūnai nustatė Ukrainos specialiųjų tarnybų pareigūnų, dalyvavusių pirmojo DLR vadovo Aleksandro Zacharčenko nužudyme, vardus, trečiadienį paskelbė respublikos Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

"Švedas", Andrejus Baidala — Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) Penktojo kontržvalgybos departamento agentas. Jis buvo tas, kuris duodavo pavedimus žudyti DLR teritorijoje. Bendradarbiauja su SBU ir prižiūri sulaikytųjų diversantų grupę (įtariama, kad rengiami išpuoliai prieš DLR teisėsaugos institucijų vadovus — Sputnik). Jis dalyvavo DLR vadovo Aleksandro Zacharčenko nužudyme", — teigiama Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Pasak ministerijos, už teroro išpuolio organizavimą respublikos teritorijoje "atsako SBU Penktojo kontržvalgybos departamento Antrojo skyriaus darbuotojai, šis padalinys buvo sukurtas aktyviai dalyvaujant JAV CŽV".

"Už DLR penktajame departamente tiesiogiai atsako antrasis skyrius. Mes žinome visus šio skyriaus darbuotojus, susijusius su nusikaltimais Donbase. Visų pirma, galima pažymėti iš Donbaso kilusį Sergejų Motoriną. Būtent jis susitepęs DLR herojų Arseno Pavlovo ir Aleksandro Zacharčenko krauju. Akivaizdu, kad išpuolius jie vykdo ne patys, o savo agentų rankomis", — pridūrė ministerija.

Aleksandro Zacharčenkos žūtis

DLR vadovas žuvo sprogimo metu 2018 metų rugpjūčio 31 dieną. Jam buvo 42 metai. Šis incidentas įvyko kavinėje "Separ", Donecko centre. Kita užpuolimo auka tapo jo sargybinis, iš viso buvo sužeisti 11 žmonių.

Respublikos teisėsaugos pareigūnai sugebėjo sulaikyti Ukrainos saugumo tarnybos pareigūną, kuris prisipažino, kad tai buvo Kijevo sabotažas.

67
Tegai:
Aleksandras Zacharčenka, Donecko liaudies respublika
Dar šia tema
Pušilinas paskirtas laikinuoju DLR vadovu
DLR apkaltino Vakarų žvalgybos tarnybas prisidėjus prie Zacharčenkos nužudymo
Dėl to, kad Ukraina nesilaiko Minsko susitarimų, Rusija apkaltino JAV ir Europos Sąjungą