Krekždės lizdas- kultūros paminklas ir pilis Ukrainoje, Krymo pusiasalyje, archyvinė nuotrauka

Rusijos deputatas: Krymas atviras masiniam turistų srautui JAV

36
(atnaujinta 17:17 2019.06.26)
Pasak Rusijos deputato, nepaisant visų politinių spekuliacijų, užsieniečiai supranta, kad Kryme yra saugu, patogu ir įdomu, ten galima rasti įvairių poilsio tipų

VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Krymas atviras masiniam turistų srautui iš Jungtinių Amerikos Valstijų, nedidelės amerikiečių grupės jau lankosi pusiasalyje turizmo tikslais, pranešė RIA Novosti Krymo parlamento narys Aleksejus Černiakas.

Anksčiau Amerikos laikraštis "Los Angeles Times" paskelbė straipsnį, kuriame rekomendavo skaitytojams aplankyti Krymą. Straipsnio autorius Jeff Opdike rašo, kad pusiasalis pasižymi vaizdingu kraštovaizdžiu ir vietinių gyventojų svetingumu, "tikru grožiu" ir "nepaliestu autentiškumu".

Nuo metų pradžios žurnalistas jau penkis kartus lankėsi regione ir pataria nuvažiuoti ten ir Vakarų gyventojams. Opdike pažymėjo, kad, grįžęs į Rusijos sudėtį, Krymas tapo sparčiausiai besivystančiu šalies regionu.

"Vakarų žiniasklaidoje yra vis daugiau teigiamų atsiliepimų apie Krymą. Krymas yra atviras masiniam užsienio turistų atvykimui, įskaitant iš JAV. Sveiki atvykę. Šiandien poilsiautojai iš įvairių pasaulio šalių, įskaitant ir JAV, jau vyksta į Krymo kurortą — tiek privatūs vizitai, tiek mažos organizuotos grupės, tačiau iki šiol šis procesas nėra plačiai paplitęs dėl transporto logistikos problemų", — sakė Černiakas.

Pasak jo, organizuotų užsienio turistų grupių atvykimas apsunkina tiesioginius tarptautinius skrydžius, kurie, be to, didina atvykimo į pusiasalį kainas.

"Nepaisant visų politinių spekuliacijų, užsieniečiai supranta, kad Kryme yra saugu, patogu ir įdomu. Čia galima rasti įvairių poilsio tipų", — sakė Černiakas.

Krymas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Po 2014 metų kovo mėnesio vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

36
Tegai:
turistai, Krymas, Ukraina, JAV
Dar šia tema
Krymas atmeta galimybę derėtis su Kijevu dėl pusiasalio statuso
Krymas pakomentavo pranešimą apie turizmo srauto iš Ukrainos augimą
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasveikino Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą

(atnaujinta 11:41 2020.08.10)
Rusijos vadovas išreiškė viltį, kad jo kolegos iš Baltarusijos veikla prisidės toliau plėtojant abipusiai naudingus dvišalius santykius

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino Aleksandrą Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

Pažymima, kad Rusijos vadovas nusiuntė atitinkamą sveikinimą Lukašenkai.

"Tikiuosi, kad jūsų valstybinė veikla prisidės prie tolesnio abipusiai naudingų Rusijos ir Baltarusijos santykių plėtojimo visose srityse, gilinant bendradarbiavimą Sąjungos valstybėje, kuriant integracijos procesus per Eurazijos ekonominę sąjungą ir NVS, taip pat karinius-politinius ryšius Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijoje. Tai neabejotinai tenkina pagrindinius broliškų Rusijos ir Baltarusijos tautų interesus", — rašoma telegramoje.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyko sekmadienį. Preliminariais duomenimis, Lukašenka surinko 80,23 proc. balsų.

Kaip sekmadienį pranešė Baltarusijos centrinė rinkimų komisija, galutiniai rinkimų rezultatai gali būti apibendrinti tik šį penktadienį.

Tegai:
rinkimai, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka, sveikinimas, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų
Baltarusijoje paskelbti preliminarūs prezidento rinkimų rezultatai
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paskelbė pirmąjį savo pareiškimą po prezidento rinkimų

(atnaujinta 10:54 2020.08.10)
Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo pirmąjį pareiškimą po rinkimų padarė savo vizito Baltarusijos nacionalinėje biotechnologijų korporacijoje metu.

Kaip pažymėjo dabartinis valstybės vadovas, "politika turėtų būti tik viena — žmonės".

Sekmadienį įvyko Baltarusijos prezidento rinkimai. Pirminiais CRK duomenimis, Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų.

"Turėtų būti viena politika — žmonės", — Lukašenką cituoja valstybinės agentūros "BelTA" korespondentas.

Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai. Protestuotojai Baltarusijos sostinės centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Vykdant veiksmus yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Vienos iš kandidatų į pagrindinius postus šalyje būstinė Svetlana Tichanovskaja teigė nepripažįstanti oficialių CRK duomenų, nes visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys parodė, kad jai skirta 70–80 proc.

Anot RIA Novosti, atsakydama į argumentą, kad būstinė turi duomenų tik apie kai kurias apygardas, kurios neatspindi viso vaizdo, Tichanovskajos atstovė Olga Kovalkova prieštaravo, kad "tai yra visas vaizdas, nes apygardos yra visoje Baltarusijoje. "Negali būti, kad vienoje apygardoje Svetlaną palaiko 90 procentų rinkėjų, o kitoje — trys, šeši, ar aštuoni procentai", — pridūrė ji.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų