Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

Porošenko: žengtas pirmasis žingsnis link Rusijos Krymo pripažinimo Europoje

59
(atnaujinta 11:56 2019.06.28)
Pasak buvusio Ukrainos prezidento, Rusija nuosekliai siekia, kad Europa pripažintų "neteisėtą Krymo aneksiją ir Donbaso okupaciją"

VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Maskva, susigrąžinusi savo įgaliojimus Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA), žengė pirmąjį žingsnį, kad Europa pripažintų Krymą kaip Rusijos teritoriją, Facebook rašo buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenko.

Pasak jo, tai "ne tik sumažintos sankcijos".

"Rusijos Federacijos grįžimas į ETPA yra pirmasis žingsnis, kuriuo rusai pradeda siekti neteisėtos Krymo aneksijos ir Donbaso okupacijos pripažinimo", — parašė Porošenko.

Jis pridūrė, kad Kijevas, "nors tai nebuvo nelengva", siekė išplėsti sankcijas Rusijai. Porošenko taip pat išreiškė viltį, kad per kitą ETPA sesiją Ukrainos delegacija galės "priimti su partneriais suderintą poziciją", kad būtų užkirstas kelias "šiam piktybiniam navikui" ir "sankcijų panaikinimui kituose formatuose".

Rusijos grįžimas į ETPA

2014 metų balandį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta teisė balsuoti dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prijungimo prie Rusijos.

2015 metais Asamblėja du kartus iškėlė klausimą dėl Rusijos delegacijos teisių atkūrimo, tačiau sankcijos tik dar labiau sustiprintos.
Rusija atsisakė dirbti tokiomis sąlygomis ir 2016-2018 metais nesiuntė prašymo patvirtinti įgaliojimus. 2017 metais Rusija pareiškė, kad ji pristabdo narystės įmokų mokėjimą.

Trečiadienį ETPA priėmė rezoliuciją, kuri visiškai patvirtina Rusijos delegacijos įgaliojimus.

59
Tegai:
Europa, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija, Petro Porošenka
Temos:
Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
Dar šia tema
Krymo vadovas: Rusijos grįžimas į ETPA reiškia Kijevo užsienio politikos žlugimą
Lietuva atsisakė palikti ETPA sesiją dėl Ukrainos
Ukraina atrado būdą, kaip užkirsti kelią Rusijos delegacijai grįžti į ETPA
Ukraina nesukėlė nesantaikos ETPA, tvirtina Zacharova