Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas pasisakė apie G20 aukščiausiojo lygio susitikimo rezultatus

76
(atnaujinta 19:17 2019.06.29)
Rusijos vadovo teigimu, nepaisant skepticizmo, G20 formatas patvirtino savo svarbą

VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, kad G20 formatas patvirtino savo svarbą, nepaisant skepticizmo, išreikšto prieš Osakos aukščiausiojo lygio susitikimą. Jis pareiškė tai spaudos konferencijoje po aukščiausiojo lygio susitikimo.

Donaldo Trampo ir Vladimiro Putino susitikimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Yra rezultatas. <...> Nėra jokių proveržio sprendimų, tai yra tiesa, tačiau, pavyzdžiui, buvo patvirtintas visų forumo dalyvių noras toliau tobulinti pasaulinę prekybos sistemą, įskaitant darbą PPO reformos srityje. Tas faktas, kad visi patvirtino šio proceso būtinybę ir patvirtino savo pasirengimą dirbti šioje srityje, jau yra teigiamas", — sakė Putinas.

Ukrainos jūreivių, sulaikytų už Rusijos sienos pažeidimą Kerčės sąsiauryje, temą Putinas iškėlė susitikime su JAV prezidentu Donaldu Trampu.

"Ši tema buvo iškelta per pietus ar per susitikimą, tačiau bet kuriuo atveju JAV prezidentas šią temą laikė prioritetu per mūsų bendravimą G20 metu <...> Dar nėra sprendimo. Vyksta tyrimas, reikia sulaukti rezultatų", — cituoja Putiną RIA Novosti.

Be to, jis pridūrė, kad susitikime su JAV prezidentu buvo aptarta padėtis įvairiuose pasaulio regionuose. Pasak Putino, šios konsultacijos buvo naudingos.

Rusijos vadovo teigimu, Ukrainos jūreivių sugrįžimo į tėvynę klausimas bus išspręstas ramiu darbo režimu.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
© Sputnik / Алексей Дружинин

Vladimiras Putinas taip pat sutelkė dėmesį į Ukrainos kalinių išleidimą Donbase, padedant Ukrainos partijos "Opozicijos platformos — Už gyvenimą" vadovui Viktorui Medvedčukui, pavadindamas jį geru darbo pavyzdžiu.

Pasak Rusijos prezidento, su Vokietijos kanclere Angela Merkel aptartas konflikto Donbase sprendimas "Normandijos formatu" (Rusija, Prancūzija, Vokietija ir Ukraina).

"Sutinku su kanclere, kad turime naudoti visas priemones, ir jų nėra tiek jau daug, viena iš esamų yra "Normandijos formatas"", — sakė Vladimiras Putinas.

Pasak jo, šiuo klausimu nėra jokių specifinių duomenų. Jo nuomone, asistentai ir Užsienio reikalų ministerijos turėtų susitarti dėl specifikos.

G20 aukščiausio lygio susitikimas birželio 28-29 dienomis vyksta Osakoje.

76
Tegai:
Vladimiras Putinas, G20
Dar šia tema
Putinas atsakė į klausimą apie įpėdinį
Osakoje susitiko Putinas ir Trampas
Trampas teigiamai reagavo į kvietimą atvykti į 75-ąsias pergalės kare metines
"Prašau, nesikišk į rinkimus": Trampas pajuokavo susitikęs su Putinu
RT logotipas

Rusijoje palygino RT draudimą Latvijoje su TSRS kova su "priešų balsais"

(atnaujinta 20:14 2020.08.03)
Tuo pačiu žurnalistas iš Rusijos pareiškė, kad tokie draudimai yra ne kas kita, kaip silpnumo pasireiškimas

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Rusijos žurnalistas Vladimiras Posneris mano, kad draudimas transliuoti RT televizijos kanalus Latvijoje ir Lietuvoje primena kovą su "priešų balsais" TSRS ir yra neveiksminga, praneša RIA Novosti.

"Aš tokius draudimus vertinu neigiamai. Tai man primena Tarybų Sąjungą, kai buvo uždrausti priešų balsai. Jie buvo užgniaužti siaubinga jėga, bet žmonės vis tiek klausydavosi. Mano duomenimis, apie 40 milijonų žmonių reguliariai klausėsi šių "priešų balsų". Mano nuomone, bet koks draudimas yra silpnumo pasireiškimas. Tai rodo, kad Latvijoje bijoma, jog tai gali turėti įtakos, tačiau neturite ką atsakyti. Man draudimas yra tada, kai nėra ko aprėpti, o tai reiškia, kad geriau apie tai nežinoti. Tai yra silpnybė", — sakė jis.

Rusijos nuolatinis atstovas ESBO Aleksandras Lukaševičius, archyvinė nuotrauka
© Фото предоставлено постоянным представительством России при ОБСЕ

Anksčiau Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) uždraudė penkių "RT" televizijos kanalų transliaciją šalyje. Anot komisijos pirmininko, draudimas taikomas "RT", "RT HD", "RT Spanish", "RT Documentary HD", "RT Documentary". Kanalų "RT", "RT HD", "RT Arabic", "RT Spanish", "RT Documentary HD", "RT Documentary", "RT TV" transliaciją taip pat uždraudė Latvija, argumentuodama savo sprendimą tuo, kad jie priklauso MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui Dmitrijui Kiseliovui, kuriam taikomos ES sankcijos.

Tačiau Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o vyriausioji "RT" redaktorė yra Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios bendrovės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad draudimas Latvijoje transliuoti septynis "RT" televizijos kanalus yra pasipiktinimą keliantis ir neteisėtas žingsnis.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu pareiškė, kad šalies vyriausybė svarsto galimybę, sekdama Latvijos pavyzdžiu, uždrausti "RT" televizijos kanalų transliavimą šalyje.

Anksčiau Zacharova pažymėjo, kad Latvijos, Lietuvos ir Estijos veiksmai "RT" kanalų atžvilgiu yra ciniškas žiniasklaidos laisvės įsipareigojimų pažeidimas.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Baltijos šalys, TSRS, Rusija, RT
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT
Dar šia tema
JAV Kongresas ragina didinti dujų eksportą NATO sąjungininkėms Europoje
RT kanalo apdovanojimai įteikti trijų šalių karo korespondentams
Koronaviruso vakcinos gamyba

Paskelbtas pirmosios vakcinos nuo koronaviruso Rusijoje registracijos terminas

(atnaujinta 18:49 2020.08.03)
Pažymima, kad jei tyrimas bus atliktas, kaip tikėtasi, pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina bus rusiška

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Pirmoji vakcina nuo koronaviruso Rusijoje bus užregistruota per dešimt dienų, praneša RIA Novosti, cituodama tiesioginių investicijų fondo vadovo Kirilo Dmitrijevo interviu "Rossija 24" televizijos kanale.

"Žinoma, visas procedūras vykdys Sveikatos apsaugos ministerija. Jie jau yra gavę pirmuosius tiek pirmojo, tiek ir antrojo tyrimo etapų rezultatus. Jie mato, kad rezultatai yra labai geri", — sakė jis.

Jei tyrimas bus atliktas, kaip tikėtasi, pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina bus rusų kalba. Vaistą planuoja gaminti "Alium" ir "R-Pharm".

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė, kad bus baigti vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, klinikiniai tyrimai. Jis pabrėžė, kad valdžios institucijos ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia skiepijami specialiųjų grupių atstovai, ypač gydytojai ir mokytojai.

Ekspertai vaistus sukūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nebuvo rasta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

Taip pat klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti gaminti.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo, kiek vakcinų nuo COVID-19 pasieks Lietuvą
Rusijoje baigti klinikiniai koronaviruso vakcinos tyrimai
Artūras Milaknis

Milaknis Kaune išlieka vienuoliktą sezoną

(atnaujinta 17:51 2020.08.03)
Atakuojantis žaidėjas Artūras Milaknis toliau gins Kauno "Žalgirio" spalvas, rašoma oficialioje klubo svetainėje

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. 34 metų Artūras Milaknis pasirašė naują dvejų metų sutartį su "Žalgiriu" ir toliau džiugins "žaliųjų" gerbėjus.

Artūras Milaknis prie "Žalgirio" prisijungė dar 2006 metais. Nuo 2007 metų žaidėjas pamažu tapo pagrindinės Lietuvos krepšinio komandos dalimi, kur dešimt sezonų žaidė su pertraukomis. Praėjusiame (2019/2020) Eurolygoje jis vidutiniškai surinko po 7,4 taško per rungtynes ​​ir žaidimo laiką 22 minutes. Nacionaliniame čempionate "Žalgirio" gynėjas per rungtynes ​​vidutiniškai surinko po 7,6 taško su 44 procentų tolimojo metimo tikslumu.

Milaknis yra iškovojęs devynis šalies lygos titulus ir tris Lietuvos taures. Per savo karjerą Artūras tik vieną sezoną praleido užsienyje (2015/2016), kai žaidė Kazanės "Unics".

"Kaunas yra mano namai, o "Žalgiris" — mylimiausia komanda. Esu laimingas, kad dar dvejus metus galėsiu vilkėti žaliai baltus marškinėlius. Artėjančiame sezone mūsų laukia nauji iššūkiai — bus įdomu juos pasitikti", — oficialioje klubo svetainėje cituojamas Milaknis.

Tegai:
Kauno "Žalgiris", krepšinis
Temos:
Sporto naujienos
Dar šia tema
Čiuožėja Zagitova pasidalino nuotrauka iš treniruotės
Disko metikė, ieties metikė ir eksperimentinis Antipovas