Ukrainos Aukščiausiosios Rados pastatas

Ukrainos deputatas pasakė, kuo pasibaigė asociacija su Europos Sąjunga

108
(atnaujinta 22:50 2019.06.30)
Pasak Rados deputato, ES naudojasi Ukraina savo naudai, neatsižvelgdama į jos interesus

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados deputatas Michailas Poplavskis apkaltino Europos Sąjungą Ukrainos užtvindymu nekokybiškomis prekėmis. Apie tai jis pasakė televizijos kanalo "ZIK" eteryje.

Pasak Poplavskio, Ukrainoje būtina atgaivinti žemės ūkį, kad ištaisytų padėtį.

"Pažiūrėkite, kokia produkcija vyrauja užsienyje? Pažiūrėkite, kad tai yra chemija, pažiūrėkite, kad tai yra mirtis, pažiūrėkite, ką valgo mūsų vaikai ir anūkai. Šiandien reikia sukurti tokį modelį, kad kaimas būtų toks, kaip anksčiau", — pasakė deputatas.

Politikas taip pat pabrėžė, kad Europos Sąjunga visai negalvoja apie Ukrainą, bet naudojasi ja tik savo naudai susitarimo dėl asociacijos su ES sąskaita.

2014 metais Ukraina pasirašė susitarimą dėl asociacijos su Europos Sąjunga, kuriame numatyta sukurti laisvosios prekybos zoną. Susitarimas taip pat apima bendradarbiavimą gynybos, konfliktų prevencijos, mokesčių, valstybės finansų, kovos su terorizmu, migracijos ir sienų kontrolės srityse.

Dėl to Ukrainos gamintojai susidūrė su kvotomis. Taigi Ukraina gali parduoti be muitų 36 rūšių prekes, tačiau ribotais kiekiais. Išnaudojus kvotas, produkcija ir toliau gali būti tiekiama, tačiau be lengvatų. Ukrainos gamintojai visiškai išnaudoja kvotas dar metų pradžioje, o po to didesnę metų dalį parduoda prekes be lengvatinių sąlygų.

Šią savaitę Ukrainos delegacija paliko ETPA sesiją dėl to, kad ji buvo nepatenkinta Europos Tarybos sprendimu patvirtinti rezoliuciją, kurioje kalbama apie Rusijos sugrįžimą į organizaciją. Ukraina pasipiktino dėl visų Rusijos teisių atkūrimo be jokių sąlygų dėl Krymo ir atskirų Donbaso dalių "okupacijos" nutraukimo.

2014 metais iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prijungimo. Maskva nusprendė, kad toks sprendimas yra neteisingas ir neteisėtas jo delegacijos atžvilgiu. Vėliau Rusija nustojo siųsti delegatus ir mokėti mokesčius.

2019 metais Rusijai buvo pasiūlyta sudaryti delegaciją birželio sesijai, kurioje turėjo būti iškeltas klausimas dėl šalies likimo asamblėjoje.

Antradienio vakare ETPA priėmė rezoliuciją, kuri suteikia Rusijos delegacijai teisę dalyvauti birželio sesijoje. Po to buvo priimtas dokumentas, kuriuo patvirtinami visi Rusijos įgaliojimai.

108
Tegai:
Ukraina, ES
Dar šia tema
Kijeve paaiškinta, kodėl ukrainiečiai skursta
Buvęs Rados deputatas parodė, kuo pavirto Krymo blokada ukrainiečiams
Ukrainos ambasadorius Vokietijoje apkaltino Vokietijos politikus "išdavyste"
Amerikiečių aktorė Elliot Page

Filmo "Pradžia" žvaigždė pakeitė lytį ir tapo vyru

(atnaujinta 11:18 2020.12.05)
Socialinių tinklų vartotojai aktyviai aptarinėja netikėtą ir drąsų Holivudo aktoriaus Elliot Page žingsnį

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Amerikiečių aktorė Ellen Page pakeitė lytį ir tapo vyru: dabar filmų "Džuno" ir "Pradžia" žvaigždė turi vardą Elliotas.

Paige išgarsėjo ne tik dėl savo aktorinio talento, bet ir dėl sensacingų prisipažinimų. 2014 metais Paige sukrėtė gerbėjus pasiskelbusi lesbiete. Nuo to laiko visa visuomenė stebėjo jos elgesį, laukė kito "šūvio". Ir tai įvyko.

Svarbi žinia pasirodė Elliot Page socialiniuose tinkluose: kažkada aktorė, o dabar aktorius paskelbė, kad tapo translyčiu vyru ir prisistatė kaip Elliotas.

"Esu tikras laimingas žmogus, nes rašau šias eilutes. Jaučiu neįtikėtiną dėkingumą nuostabiems žmonėms, kurie palaikė mane šiame sprendime. Negaliu išreikšti, kokia laimė pagaliau mylėti save tokį, koks tu esi, ir surasti savo Aš", — rašoma Instagram paskyroje.

Aktorius taip pat pažadėjo padaryti viską, kad pakeistų pasaulį ir suteiktų pagalbą translyčiams asmenims, kenčiantiems nuo priekabiavimų, neapykantos ir smurto.

Tegai:
Holivudas, aktorė
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Apklausa parodė, kad 60 procentų rusų pasitiki Putinu

(atnaujinta 10:57 2020.12.05)
Apklausa buvo atlikta lapkričio 23–29 dienomis telefoninių interviu forma, dalyvavo 11,2 tūkstančio vyresnių nei 18 metų rusų

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Daugiau nei pusė rusų (60 proc.)  pasitiki Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, rodo visuomenės nuomonės fondo apklausa. 

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Дружинин

Apklausos duomenimis, greičiau nepasitiki juo — 30 proc., dar 10 proc. buvo sunku atsakyti į klausimą.

63% apklaustųjų teigia, kad Putinas greičiau gerai eina savo pareigas. Priešingos nuomonės laikosi 24% rusų. Buvo sunku atsakyti į klausimą 13%.

Lapkričio 27–29 dienomis buvo atlikta visos Rusijos telefoninė apklausa, kurioje dalyvavo 4 tūkstančiai 18 metų ir vyresnių respondentų, atsitiktinės atrankos būdu paimant mobiliojo ir fiksuotojo telefono numerius. Statistinė paklaida neviršija 1,9%.

Tokiose iniciatyviose Rusijos apklausose, kurias "VCIOM-Sputni" vykdo nuo vasario, dalyvauja 18 metų ir vyresni rusai. Nuo 2018 metų birželio 18 dienos kasdien apklausiama 1,6 tūkst. respondentų.

Šios imties didžiausias klaidos dydis su 95% tikimybe neviršija 1%.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija
Mergina su šaliku, archyvinė nuotrauka

Įvardyta liga, kuri trečdaliu sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu

(atnaujinta 12:27 2020.12.05)
Mokslininkai pažymi, kad užsikrėtimo riziką įtakoja ir socialinis veiksnys

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Žmonėms, sergantiems bronchine astma, yra mažesnė rizika užsikrėsti koronavirusu, rodo "ScienceDirect" paskelbti Izraelio mokslininkų tyrimai.

Vakcina nuo koronaviruso
© Sputnik / Кирилл Брага

Pasak vieno iš darbo autorių, daktaro Eugenijaus Merzono, yra trys hipotezės, paaiškinančios ekspertų išvadas.

Pirma, kvėpavimo takų alergija yra susijusi su reikšmingu angiotenziną konvertuojančio fermento 2 (AKF2) sumažėjimu, kurį SARS-CoV-2 naudoja kaip įėjimo į ląstelę tašką.

Antra, dauguma astma sergančių žmonių naudoja inhaliacinius kortikosteroidus, kurie gali sumažinti koronaviruso replikaciją.

Mokslininkai pažymi, kad tokių pacientų atveju veikia ir socialinis veiksnys.

"Jie labiau linkę laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymų, įskaitant kaukių dėvėjimą, socialinio atsiribojimo ir higienos praktiką", — paaiškino Merzonas.

Gydytojai mano, kad tyrimas gali būti naudingas teikiant suasmenintas rekomendacijas pasirinktoms populiacijoms, kurioms jau paplitęs susirgimas.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO įvardijo pagrindines koronaviruso perdavimo žmonėms versijas
Veryga paskelbė apie trečiosios koronaviruso bangos pavojų po žiemos atostogų
Merkel perspėja apie trečiąją koronaviruso bangą