Gurzufas, pietų Krymas, archyvinė nuotrauka

Kryme žodžius apie priverstinį pusiasalio grąžinimą Ukrainai pavadino farsu

53
(atnaujinta 21:35 2019.07.02)
Pasak Krymo parlamento deputato, Ukraina niekaip nesusigrąžins Krymo, jai nepadės nei taikūs būdai, nei derybos, nei kariniai veiksmai

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Krymo Viešųjų rūmų vadovas Grigorijus Jofė pavadino farsu buvusio Ukrainos Prezidento atstovo Boriso Babino žodžius apie priverstinio pusiasalio grąžinimo Kijevo jurisdikcijai scenarijų, rašė RIA Novosti.

Interviu Ukrainos žiniasklaidai Babinas pareiškė, kad "Krymas bus išlaisvintas tik dalyvaujant kariniam komponentui", nors būtina išnaudoti diplomatines, ekonomines, socialines ir propagandines priemones. Tačiau jis pripažino, kad Kijevas neturi lėšų pusiasaliui grąžinti, ir be finansavimo visi planai bus neįgyvendinami.

"Panašūs ukrainiečių plepiai paverčia situaciją farsu, po kurio labai sunku išspręsti Rusijos ir Ukrainos santykių problemas", — sakė Jofė.

Krymo parlamento deputatas Vladislavas Ganžaras savo ruožtu pabrėžė, kad Ukraina neturi jokios galimybės susigrąžinti Krymą: nei taikūs būdai, nei derybos, nei kariniai veiksmai nepadės.

 "Visi šie scenarijai niekada neišeis už ligotų fantazijų ribų", — sakė jis.

Deputatas pabrėžė, kad anksčiau ar vėliau Ukrainoje nugalės sveikas protas.

"Vienas dalykas yra kovoti su taikiais Donbaso gyventojais, kitas — paskelbti karą vienai iš galingiausių pasaulio kariuomenių, suprantant, kad saugumo požiūriu Krymas pastaraisiais metais tapo neskęstančiu lėktuvnešiu Juodojoje jūroje. <...> Ukraina turi vieną kelią — Krymo, kaip neatsiejamos Rusijos Federacijos dalies, pripažinimas," — apibendrino Ganžaras.

Po 2014 metų kovo mėnesio vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

53
Tegai:
grąžinimas, Krymas
Dar šia tema
Buvęs Vokietijos kancleris pripažino teisėtą Krymo prisijungimą prie Rusijos
Krymas pakomentavo pranešimą apie turizmo srauto iš Ukrainos augimą
Krymas atmeta galimybę derėtis su Kijevu dėl pusiasalio statuso
JAV kariai
 

Pentagonas paaiškino kariuomenės perskirstymą arčiau Rusijos sienų  

(atnaujinta 18:12 2020.08.09)
Per pastaruosius penkerius metus JAV Kongresas finansavo Rusijos karinio sulaikymo iniciatyvą. Tai numato padidinti JAV kariuomenės pajėgų skaičių Rytų Europoje

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Amerikos kariuomenės išvedimas iš Vokietijos įeina į strategiją sulaikyti Rusiją, sakė Pentagono vadovas Markas Esperis.

"Mes perkeliame daugiau karių toliau į rytus, arčiau Rusijos sienų, kad ją [Rusiją — Sputnik] sulaikytume", — sakė jis interviu "Fox News".

Anot jo, dauguma jo kalbintų sąjungininkų laikė tai "geru žingsniu".

Liepos pabaigoje Esperis paskelbė, kad iš Vokietijos bus išvesta beveik 12 000 amerikiečių karių. Didžioji jų dalis (6,4 tūkst.) bus išsiųsta namo, o likusi dalis bus perkelta į kitas NATO šalis, įskaitant Italiją ir Belgiją.

Be to, planuojama perkelti JAV pajėgų būstinę iš Vokietijos į Belgijos miestą Monsą, kur yra NATO sąjungininkų pajėgų vyriausiojo vado būstinė Europoje.

Kitą dieną Pentagono vadovas taip pat sakė, kad Jungtinės Valstijos į rotacinę bazę papildys 1 000 karių į Lenkiją, be jau esančių 4500.

Per pastaruosius penkerius metus JAV Kongresas finansavo Rusijos karinio sulaikymo iniciatyvą. Tai numato padidinti JAV kariuomenės pajėgų skaičių Rytų Europoje.

NATO stiprina savo pajėgas prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV dėl didelių sumų, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat dislokuoja NATO karinius kontingentus savo teritorijose.

Tegai:
Europa, Rusija, JAV kariai
Dar šia tema
Penktojo Amerikos armijos korpuso vadovybė dislokuota Lenkijoje
Nuolatinis 5-ojo JAV armijos korpuso buvimas Lenkijoje pakvipo paraku
Takelis miške

Kaliningrado srityje sprogus Antrojo pasaulinio karo laikų sveidiniui nukentėjo du vaikai

(atnaujinta 16:51 2020.08.09)
Vaikai buvo hospitalizuoti su skeveldrinėmis žaizdomis. Berniukas yra sunkios būklės, mergaitė — vidutinės

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Kaliningrado srityje berniukas ir mergaitė buvo paguldyti į ligoninę po sviedinio sprogimo, tikėtina, kad jis Antrojo pasaulinio karo laikų, praneša RIA Novosti.

Pirminiais duomenimis, dvi šeimos su vaikais ilsėjosi palapinėse miške, esančiame prie Baltijsko. Uždegus laužą, sprogo sviedinys, kuris buvo po žemę. Penkerių metų berniukas ir devynerių metų mergaitė buvo sužeisti.

Abu vaikai su sunkiais sužalojimais buvo paguldyti į vaikų regioninę ligoninę. Berniuko būklę gydytojai vertina kaip sunkią, mergaitės — vidutinio sunkumo.

Teisėsauga apžiūrėjo įvykio vietą, visos įvykio aplinkybės yra nustatinėjamos.

Tegai:
nukentėję, sviedinys, Kaliningrado sritis

Aplinkos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, raginantį apsaugoti miškus nuo gaisrų

(atnaujinta 18:12 2020.08.09)
Ministerija priminė, kokie unikalūs gyvūnai gali nukentėti gaisre, jei laiku nebus pranešta apie gaisrą

Aplinkos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, raginantį miško lankytojus būti budriems ir informuoti ugniagesius gelbėtojus. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas skyriaus Facebook puslapyje.

Pastebima, kad gaisras tankiuose miškuose kelia didžiulį pavojų ne tik įvairiems augalams ar gyvūnams, bet ir žmonėms.

Vaizdo įraše taip pat aprašyti Lietuvos miško gyvūnai, kurie gali žūti gaisre. Tarp jų yra stumbrai, kurių respublikoje liko tik 200, lūšis, kuriai gaisras yra labai pavojingas, nes didžiąją gyvenimo dalį praleidžia medžiuose ir elniai, kurie yra gana atsargūs.

"Baimė gyvūnų neapsaugos nuo sparčiai plintančio miško gaisro. Tai gali padaryti tu. Pamatei gaisrą miške — skambink 112", — teigiama pranešime.

Tegai:
gaisras, gyvūnai, Lietuva
Dar šia tema
Sprogimas Beirute: kaip tai vyko tragedijos liudininkų akimis
Šalčininkų rajone pareigūnai konfiskavo 40 litrų naminės degtinės — video