Italijoje traktoriumi nupieštas Rusios krikštytojo portretas Putino vizitui

Italijoje traktoriumi nupieštas Rusios krikštytojo portretas Putino vizitui

45
(atnaujinta 21:41 2019.07.02)
Italas nupiešė kunigaikščio Vladimiro — vieno iš gerbiamiausių šventųjų Rusijoje — įvaizdį Rusijos prezidento vizito į Italiją ir Vatikaną išvakarėse

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Italijos dailininkas Dario Gambarinas, kuris vietoj drobės ir dažų pasinaudojo traktoriumi ir didžiuliu lauku, nupiešė Rusios krikštytojo kunigaikščio Vladimiro portretą, skiręs savo kūrinį  vyksiančiam Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitui į Italiją ir Vatikaną, praneša RIA Novosti.

Interviu naujienų agentūrai Gambarinas paaiškino, kodėl pasirinko būtent senovės rusų valdovą ir kaip buvo nupieštas dviejų šimtų metrų portretas.

"Pirma, juos abu vienija vardas. Pirmojo susitikimo su popiežiumi Pranciškumi 2013 metais Putinas jam padovanojo Vladimiro miesto Dievo Motinos ikoną. Ir aš norėjau padaryti atsakomąją atsakomąją dovaną ir jam paskyriau Vladimiro, vieno iš gerbiamiausių šventųjų Rusijoje, įvaizdį", — pareiškė Gambarinas.

Nesant tikslių istorinių Kijevo kunigaikščio portretų, italas kaip pagrindą vaizduoti jo veidą paėmė naują paminklą Vladimirui ant Borovicko kalno.

Kunigaikščio Vladimiro portretas atsirado kviečių lauke kitą dieną po derliaus nuėmimo. Jo ilgis apie 200 metrų, o iš viso siekia 24 tūkst. kvadratinių metrų. Kunigaikštis yra pavaizduotas su plaukuota barzda ir senovės rusų šalmu, kurio viršūnė atlikta stačiatikių kryžiaus stiliumi. Portretų antraštė parašyta rusų kalba ir skamba "Šv. Vladimiras".

"Atsižvelgiant į tai, kad bendra Putino ir popiežiaus susitikimo tema taps taika ir aplinkos bei žmogaus gyvybės apsauga, tikiuosi, kad Putinas pakvies popiežių į Rusiją", — sako plūgo ir traktoriaus meistras.

Dabartinis darbas tapo vienu didžiausių Italijos entuziasto "portfolio": anksčiau Kastanjaro gyvenvietės, esančios netoli Veronos, laukuose jo kūrinių herojais tapdavo popiežius Pranciškus, Leonardas da Vinčis, Fidelis Kastro, Barakas Obama, Donaldas Trampas ir Si Dzinpingas. Rusijos lyderį Gambarinas piešė 2017 metų vasarą G20 aukščiausiojo lygio susitikimo Hamburge išvakarėse.

Šį kartą dėl beveik 40 laipsnių karštyje Gambarinui teko paimti pertrauką  — pradėti dirbti pavyko tik sekmadienio vakare. Portretas, kurio sukūrimas užtruko 11 valandų, buvo baigtas tik pirmadienio vidurdienį.

"Darbo sąlygos buvo nepakenčiamos. Siaubingas karštis išorėje ir viduje. Mano traktorius, kuriam beveik 50 metų, neturi oro kondicionieriaus, todėl kabinoje tampa dar karščiau dėl veikiančio variklio. Per pusantros valandos aš išgėriau daugiau nei du litrus vandens. Aš negali daryti klaidų — jei suklysti bent metrą, jau nepavyks ištaisyti klaidos", — papasakojo menininkas, kuris kasdieniame gyvenime dirba teisininku ir psichoterapeutu.

Pasak jo, traktoriumi atlikti piešiniai jam tapo savotiška meditacija. Be "meninio" darbo lauke, Gambarinas mėgsta tapyti ir piešia tikruosius paveikslus, be to, kaip mėgėjas diriguoja nedideliam orkestrui.

"Man tai tapo savotišku susitikimu su vaikystės pasauliu, kurį aš palikau", — pripažįsta menininkas.

Jis pabrėžia, kad jo piešiniai laukuose yra maksimaliai ekologiški: jau po savaitės kunigaikštis Vladimiras bus suartas ir užsėtas grūdais.

45
Tegai:
menas, Rusija, Italija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Menininkė sukūrė Makaliaus portretą iš saldainių
Ant Mažvydo bibliotekos laiptų galima pabendrauti su Vytautu Landsbergiu
Su-57

Šaltinis: Su-57 bus pritaikytas valdyti dronų grupei

Kaip paaiškino šaltinis, "vienas naikintuvas "Su-57" vidiniame fiuzeliažo skyriuje galės gabenti daugiau nei tuziną žvalgybos ir kovinių ir elektroninės kovos bepiločių orlaivių"

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusijos penktosios kartos kovinis lėktuvas "Su-57" bus pritaikytas mažų bepiločių orlaivių grupei valdyti. Juos naikintuvas neš ant savo išorinės ir vidinės pakabos, RIA Novosti sakė šaltinis orlaivių pramonėje.

Anot pašnekovo, borto įranga ir speciali programinė įranga jau pradėti kurti.

"Taip pat kuriamas stendas dronų sąveikos su naikintuvu-nešėju sistemai ir tarpusavyje realiu laiku išbandyti naudojant pusiau natūrinį modeliavimą", — pridūrė jis.

Kaip paaiškino šaltinis, "vienas naikintuvas "Su-57" vidiniame fiuzeliažo skyriuje galės gabenti daugiau nei tuziną žvalgybos ir kovinių ir elektroninės kovos bepiločių orlaivių". Įrenginiai, priklausantys grupės naudojimo koncepcijai, saugiais ryšių kanalais sąveikaus tiek su lėktuvnešio bortu, tiek tarpusavyje, sakė jis.

Su-57
© Sputnik / Максим Блинов

Daroma prielaida, kad "Su-57" numes bepiločių orlaivių grupę, pavyzdžiui, prieš patekdamas į priešo oro gynybos sistemos veikimo zoną. Dronai trukdys sistemos radarams, perkraus jos informacinius kanalus kaip apgaulę ir tiesiogiai atakuos priešlėktuvines sistemas kaip didelio tikslumo lėktuvų ginklus.

Agentūros pašnekovas neįvardijo dronų, kuriuos planuojama naudoti "Su-57", tipo.

Kaip šaltinis kariniame pramoniniame komplekse, apie kurį kovo pradžioje pranešė RIA Novosti, aviacijos ir kosmoso pajėgoms kuriamas daugiafunkcis nepilotuojamas kompleksas "Molnija", kurio reaktyviniai lėktuvai bus paleisti būriu iš, pavyzdžiui, lėktuvnešio, sunaikinti priešo oro gynybą ar vykdyti elektroninį karą.

Agentūros pašnekovas pažymėjo, kad komplekso pagrindas bus mažos bepiločiai orlaiviai, pagaminti pagal sparnuotosios raketos formą. Vieno sistemos aparato ilgis bus 1,5 metro, o sparnų ilgis - iki 1,2 metro. Įrenginio greitis deklaruojamas 600 - 700 kilometrų per valandą lygyje, kovinės galvutės arba naudingosios apkrovos masė sieks apie 5-7 kilogramus.

"Su-57" (anksčiau žinomas kaip PAK FA) yra penktos kartos Rusijos naikintuvas, skirtas sunaikinti visų tipų orą, žemę ir paviršių. Pirmąjį skrydį jis atliko 2010 metais. "Su-57" pasižymi dideliu manevringumu, naujausia aviacijos technika ir prastu matomumu (slapta technologija).

Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
© Sputnik
Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
Tegai:
SU-57
Dar šia tema
Rusijos naikintuvas Su-57 užkariauja pasaulį. Kas toliau?
Su-57 išbandė viršgarsinių raketų maketus, sakė šaltinis
JAV Su-57 pasirodymas Turkijoje buvo pavadintas NATO košmaru
Barščiai, archyvinė nuotrauka

Ukraina apkaltino Rusiją pasisavinus barščius

(atnaujinta 20:00 2021.04.20)
Ukrainos viltys pripažinti barščius išskirtinai Ukrainos turtu yra abejotinos: kaip rodo praktika, UNESCO stengiasi elgtis teisingai ir nesileidžia įtraukiamaį ideologines dvikovas

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusija pateikia norus vietoj tikrovės, barščius vadina rusiškais patiekalais, sakė Ukrainos kultūros ministras Aleksandras Tkačenka.

"Rosturizm" ir "Google" anksčiau pradėjo projektą - Rusijos regioninių patiekalų enciklopediją "Raskusi Rossiju", kurioje barščiai priskiriami prie rusiškų patiekalų.

"Pakalbėkime dar kartą apie barščius. Rusijos Federacijoje jie vėl bando pasisavinti mūsų nacionalinį patiekalą. "Google" meno ir kultūros platformoje jie pradėjo projektą "Raskusi Rossiju". Visų pirma, pateikiami Top 10 , kaip jie vadina, "rusiški patiekalai, kurie įėjo į istoriją". Tarp originalių rusiškų patiekalų ir ukrainietiškų barščių. Vėlgi linkiu mąstyti", — savo "Telegram" kanale rašė jis.

Jis pridūrė, kad "Raskusi Rossiju" taip pat kviečia užsieniečius vykti į gastronominę ekskursiją po Rusiją. "Barščiai yra etninis ukrainiečių patiekalas. Teritorijų, praeities, etninių grupių priskyrimas Kremliaus dvasioje buvo daugiau nei šimtą metų", - sakė jis.

Jis prisiminė, kad anksčiau Kultūros ir informacijos ministerija pristatė "Ukrainos barščių virimo kultūrą" svarstyti kaip nematerialų UNESCO paveldą.

"Esu tikras, kad pasaulis atpažins mūsų nacionalinį patiekalą. Kiek nesudaro interneto puslapių, reklamuojančių barščius, vis tiek nebus rusų kalba!" - reziumavo Tkačenka.

Anksčiau Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto narė Elena Panina RIA Novosti sakė, kad Ukrainos viltys pripažinti barščius išskirtinai Ukrainos turtu yra abejotinos: kaip rodo praktika, UNESCO stengiasi elgtis teisingai ir nesileidžia įtraukiamaį ideologines dvikovas.

Tegai:
barščiai, Rusija, Ukraina