Rusijos ir Ukrainos pasai, archyvinė nuotrauka

Kanada atsisako įsileisti DLR ir LLR gyventojus su Rusijos pasais

61
(atnaujinta 09:09 2019.07.03)
Kanados ministrė neatskleidė, kokių priemonių imsis valstybė, siekdama identifikuoti DLR ir LLR gyventojus, gavusius Rusijos pasus

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Kanados valdžios institucijos ketina neleisti nepripažintų Donecko liaudies respublikos (DLR) ir Luhansko liaudies respublikos LLR) gyventojams, turintiems Rusijos pasus įvažiuoti į šalį, paskelbė Kanados Užsienio reikalų ministrė Hristia Freeland.

"Kanada imsis veiksmų, kad šie pasai nebūtų naudojami kelionėms į Kanadą. Mes raginame savo partnerius sekti šiuo pavyzdžiu", — cituoja  Freeland  RIA Novosti.

Atsakydama į klausimą, kokių Kanada imsis priemonių, kad identifikuotų DLR ir LLR gyventojus, kurie pagal supaprastintą procedūrą gavo Rusijos pasus, Freeland sakė, kad Otava turi tokių galimybių.

Tačiau ji atsisakė atskleisti technines detales.

Birželio mėnesį vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime Briuselyje buvo patvirtintas pareiškimas, pagal kurį Europos Sąjunga pasirengusi svarstyti klausimą dėl Donbaso gyventojams išduotų Rusijos pasų nepripažinimo.

Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško sakė, kad ES, užuot atkreipusi dėmesį į Ukrainos pietryčių gyventojų problemas dėl nežmoniškos Kijevo politikos, "refleksyviai atsižvelgia į neveikiančią sankcijų priemonę".

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas balandžio 24 dieną pasirašė dekretą dėl supaprastinto Rusijos pasų išdavimo nepripažintų DLR ir LLR gyventojams. Jis paskelbė, kad šis klausimas yra humanitarinis, Rusija nesiekia sukurti problemų Kijevui, bet situacija, susijusi su pilietinėmis teisėmis Donbase, peržengia visas ribas.

Mažiau nei po savaitės Pokrovskoje gyvenvietėje, Rostovo regione buvo atidarytas Rusijos pasų išdavimo centras, toks pat, skirtas LLR gyventojams atsirado Novošachtinske.

Pasak Rusijos vidaus reikalų ministerijos, birželio pradžioje buvo pateikti keli tūkstančiai paraiškų dėl Rusijos pilietybės įgijimo.

61
Tegai:
Luhansko liaudies respublika, Donecko liaudies respublika, Rusija, Ukraina, Kanada
Dar šia tema
DLR išsirikiavo norinčiųjų gauti Rusijos pasą eilės
Kijevas Donbase išduotus Rusijos pasus paskelbė kaip negaliojančius
Rostovo regione pradėta išduoti Rusijos pasus Donbaso gyventojams
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai