Kanados URM vadovė Hristia Freeland  sako kalbą Ukrainos konferencijoje, nuotrauka iš įvykio vietos

Kanados URM vadovė pacitavo Putiną Ukrainos konferencijoje

58
(atnaujinta 11:28 2019.07.03)
Užsienio reikalų ministrė priminė neseniai išsakytą Rusijos vadovo pareiškimą apie liberalią idėją

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Kanados užsienio reikalų ministrė Hristia Freeland Ukrainos konferencijoje Toronte pradėjo savo kalbą Rusijos prezidento Vladimiro Putino citata, praneša RIA Novosti.

Diplomatė priminė neseniai paskelbtą Putino pareiškimą, kad "liberali idėja atgyveno" ir prieštarauja daugumos gyventojų interesams.

"Vakar [liepos 1-ąją] buvo Kanados diena, todėl tikiuosi, kad atleisite man už tai, kad būsiu ekstrapatriotė. Tačiau tiesa tokia, kad negaliu įsivaizduoti, kad bet kuri šalis taip drąsiai smerktų šį pareiškimą", — sakė Freeland.

Ji patikino, kad Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau gina liberalizmo idėjas "tiek šalies viduje, tiek visame pasaulyje".

Freeland taip pat pridūrė, kad šalies užsienio politikos pagrindas yra demokratijos ir pasaulio tvarkos palaikymas.

Anksčiau interviu "Financial Times" Putinas kalbėjo apie liberalią idėją, tai sukėlė didelį visuomeninį rezonansą. Daugelis Vakarų politikų ir žurnalistų sukritikavo Rusijos vadovą už šiuos žodžius.

Vėliau Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pakomentavo Putino pareiškimą ir paaiškino, kad Rusijos lyderis vis dar laikosi liberalizmo idėjų, tačiau prieštarauja jų priverstiniam siūlymui kitiems.

Liepos 2–4 dienomis Kanadoje vyksta konferencija dėl reformų Ukrainoje. Toronte besilankantis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis padėkojo Freeland už paramą ir bendradarbiavimą Europos integracijos klausimais.

58
Tegai:
Vladimiras Putinas, Ukraina, Kanada
Dar šia tema
Net Lietuva išdavė Ukrainą: Puškovas papasakojo apie Kijevo nesėkmę ETPA
Simonian ukrainietiškai paprašė Zelenskio, kad Višinskį išleistų į laisvę
Kanada atsisako įsileisti DLR ir LLR gyventojus su Rusijos pasais