Rūkymas

Austrijoje bus draudžiama rūkyti baruose ir restoranuose

30
(atnaujinta 12:30 2019.07.06)
Draudimas įsigalios lapkritį, jis palies ir elektronines cigaretes bei kaljaną

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Austrijos parlamentas priėmė įstatymą, draudžiantį rūkyti baruose ir restoranuose. Naujosios taisyklės įsigalios 2019 metų lapkritį, praneša "EuroPulse".

Nuo lapkričio bus draudžiama rūkyti (įskaitant elektronines cigaretes ir kaljaną) Austrijos restoranuose ir baruose — tiek uždarose salėse, tiek gatvės terasose.

Austrija yra viena iš nedaugelio Europos šalių, kur vis dar egzistuoja rūkymo salės kavinėse. Be to, jei kavinės plotas buvo mažesnis nei 50 kvadratinių metrų, savininkas galėjo leisti lankytojams rūkyti visoje jos teritorijoje.

Pirmasis bandymas uždrausti rūkyti Austrijos restoranuose buvo nesėkmingas. 2017 metų gruodį parlamentas atmetė įstatymo projektą.

Mokslininkai įvardijo mirtiniausią rūkymo būdą >>

Tada Austrijos gydytojų asociacija paskelbė peticiją uždrausti rūkyti, kuri surinko apie 900 tūkstančių parašų — tai 14 proc. Austrijos rinkėjų. Tuo metu, kad iniciatyva būtų svarstoma parlamente, reikėjo surinkti tik 100 tūkstančių parašų. Todėl įstatymo projektas vėl buvo svarstomas ir patvirtintas balsų dauguma.

Žudikas №1 pasaulyje
© Sputnik /
Žudikas №1pasaulyje
30
Tegai:
Austrija, rūkymas
Dar šia tema
Mokslininkai įrodė elektroninių cigarečių žalą
Lietuvoje vėl svarstomos naujos vietos, kur rūkymas būtų draudžiamas