Rūkymas

Austrijoje bus draudžiama rūkyti baruose ir restoranuose

43
(atnaujinta 12:30 2019.07.06)
Draudimas įsigalios lapkritį, jis palies ir elektronines cigaretes bei kaljaną

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Austrijos parlamentas priėmė įstatymą, draudžiantį rūkyti baruose ir restoranuose. Naujosios taisyklės įsigalios 2019 metų lapkritį, praneša "EuroPulse".

Nuo lapkričio bus draudžiama rūkyti (įskaitant elektronines cigaretes ir kaljaną) Austrijos restoranuose ir baruose — tiek uždarose salėse, tiek gatvės terasose.

Austrija yra viena iš nedaugelio Europos šalių, kur vis dar egzistuoja rūkymo salės kavinėse. Be to, jei kavinės plotas buvo mažesnis nei 50 kvadratinių metrų, savininkas galėjo leisti lankytojams rūkyti visoje jos teritorijoje.

Pirmasis bandymas uždrausti rūkyti Austrijos restoranuose buvo nesėkmingas. 2017 metų gruodį parlamentas atmetė įstatymo projektą.

Mokslininkai įvardijo mirtiniausią rūkymo būdą >>

Tada Austrijos gydytojų asociacija paskelbė peticiją uždrausti rūkyti, kuri surinko apie 900 tūkstančių parašų — tai 14 proc. Austrijos rinkėjų. Tuo metu, kad iniciatyva būtų svarstoma parlamente, reikėjo surinkti tik 100 tūkstančių parašų. Todėl įstatymo projektas vėl buvo svarstomas ir patvirtintas balsų dauguma.

Žudikas №1 pasaulyje
© Sputnik /
Žudikas №1pasaulyje
43
Tegai:
Austrija, rūkymas
Dar šia tema
Mokslininkai įrodė elektroninių cigarečių žalą
Lietuvoje vėl svarstomos naujos vietos, kur rūkymas būtų draudžiamas
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas