Ukrainos Aukščiausioji Rada, archyvinė nuotrauka

Rada nepritaria telekonferencijai tarp Rusijos ir Ukrainos

34
(atnaujinta 10:52 2019.07.08)
Manoma, kad susitikimas vyks liepos 12 dienos vakare

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados deputatai pasipiktino planais surengti telekonferenciją tarp Rusijos ir Ukrainos.

Manoma, kad telekonferencija "Turime kalbėti!" vyks liepos 12 dieną, 18 val. Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos). Susitikimas bus transliuojamas Rusijos ir Ukrainos televizijos kanaluose "Rossija 1" ir "NewsOne".

Šiaurės Krymo kanalas
© Sputnik / Константин Чалабов

Maskvoje vedėjai bus Marija Sitel ir Andrejus Malachovas, o Kijeve — Elena Kirik ir Vasilijus Golovanovas.

Rados deputatė Ana Gopko sakė, kad šalių telekonferencija yra "grėsmė nacionaliniam saugumui".

Radikalų partijos lyderis Olegas Liaško kreipėsi į Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį, prašydamas sušaukti Nacionalinę saugumo ir gynybos tarybą, kad "išvalytų" Ukrainos informacinę erdvę nuo Kremliaus "įtakos".

"(Vladimiro) Putino krikštatėvis negali ir neturi įtakos Ukrainos informacijos politikai. Jei to nepadarys Zelenskis — padarys ukrainiečiai", — savo Facebook puslapyje rašė jis.

Be to, telekonferencija sukėlė audringą politikų, žurnalistų, visuomenės veikėjų reakciją.

Ukrainos ministras pirmininkas Vladimiras Groismanas paragino "NewsOne" kanalą susilaikyti nuo šio renginio, o Aukščiausiosios Rados pirmoji pirmininko pavaduotoja Irina Geraščenko sakė, kad renginį turi organizuoti Ukrainos nacionalinė televizijos ir radijo taryba, Ukrainos saugumo tarnyba (SBU), Informacijos ministerija, Vyriausybė ir Zelenskio biuras.

Dėl 2014 metais įvykusio perversmo Kijeve, Rusijos ir Ukrainos santykiai ženkliai pablogėjo. Krymo gyventojai pasisakė už tai, kad jie taptų Rusijos dalimi, šalyje susikūrė nepripažintos Donecko ir Luhansko respublikos, kurios nesutiko su valdžios perversmu Kijeve.

Kijevas apkaltino Maskvą "įsikišant į Ukrainos reikalus", ypač dalyvavimu Donbaso konflikte.

Rusijos Federacija neigia kaltinimus ir pabrėžia, kad konfliktas yra tik Ukrainos viduje.

Rusijos valdžios institucijos taip pat pabrėžė, kad yra suinteresuotos, jog kaimyninė šalis įveiks politinę ir ekonominę krizę.

34
Tegai:
tarptautiniai santykiai, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: Zelenskis nevykdo pareigų, bet "vaidina" Ukrainos prezidento vaidmenį
Zelenskis Donbase kalbėjo rusų kalba
Ukrainoje Zelenskio kelionė į Europą įvertinta kaip nesėkminga
Tyrimai laboratorijoje, archyvinį nuotrauka

Rusijoje atrastas revoliucinis natūralus antibiotikas

(atnaujinta 11:26 2020.09.24)
Atrasta medžiaga padės veiksmingai kovoti su daugeliu žmonių ir gyvūnų infekcinių ligų, kurias sukelia bakterijos ir grybai

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Tiumenės valstybinio universiteto mokslininkai kartu su kolegomis iš Rusijos rado universalų natūralų antibiotiką, kuris įveikia patogenų atsparumą vaistams. Tyrimo tekstas buvo paskelbtas žurnale "Applied Biochemistry and Microbiology".

Autoriai teigia, kad atrasta medžiaga padės veiksmingai kovoti su daugeliu žmonių ir gyvūnų infekcinių ligų, kurias sukelia bakterijos ir grybai.
Anot universiteto mokslininkų, viena iš farmakologijos užduočių yra rasti natūralių antibiotikų, kurie galėtų kovoti su mikroorganizmais, pasižyminčiais daugeliui vaistų atspariu (MDR) arba absoliučiu (labai atspariam vaistams, XDR) atsparumu antibiotikams.

Tiumenės valstybinio universiteto mokslininkai pirmieji pasaulyje pademonstravo unikalų peptido emericilipsino A, išskirto iš alkalofilinio micelinio grybo Emericellopsis alkalina, gebėjimą. Ekspertų teigimu, ši medžiaga slopina bakterijų gebėjimą formuoti bioplėveles, todėl išnyksta šių ligų sukėlėjų atsparumas antibiotikams.

Kaip paaiškino veikalo autoriai, pagrindinis tiriamos medžiagos terapinis bruožas yra poveikio universalumas. Ne tik MDR ir XDR bakterijų formos, bet ir praktiškai bet kokie patogeniški eukariotai, pavyzdžiui, miceliniai grybai ir mielės, yra neapsaugoti nuo emericilipsino A.

"Emericilipsinas A veikia eukariotus ir prokariotus per skirtingus molekulinius mechanizmus. Eukariotai — grybai ir navikų ląstelės — žūsta dėl to, kad peptidas sunaikina jų ląstelių membraną, o prokariotų virulentiškumas slopinamas, užkertant kelią biofilmų susidarymui",— sakė Tiumenės valstybinio universiteto antimikrobinio atsparumo laboratorijos X -BIO vyresnysis tyrėjas Jevgenijus Rogožinas.

Kaip pastebėjo mokslininkai, tarp patologijų, kuriomis emericilipsinas A leis kovoti, yra navikai, taip pat visų rūšių bakterinės ir grybelinės infekcijos.

Emericilipsinas A, pasak Tiumenės valstybinio universiteto specialistų, yra perspektyvus ir kaip nepriklausomas terapinis agentas, ir kaip kompleksinių preparatų elementas. Terapija gali būti atliekama injekcijomis arba lokaliai — tiesiogiai gydant paveiktą audinį.

Tyrimas buvo atliktas glaudžiai bendradarbiaujant su kolegomis iš  V.I. G.F. Gauze tyrimų instituto, Centrinio "Rospotrebnadzor" epidemiologijos tyrimų instituto ir RAS M.M. Šemiakino ir J.A. Ovčinnikovo Bioorganinės chemijos instituto.

Ateityje mokslininkų komanda ketina pereiti nuo darbo su ląstelių modeliais prie laboratorinio vaisto tyrimo.

Tegai:
Rusija, antibiotikai
Dar šia tema
Rusijos sveikatos apsaugos ministerija patvirtino trečiąjį vaistą nuo koronaviruso
Įvardyti trys paprasti būdai, kaip padidinti kraujospūdį be vaistų
Keičia sąmonę. Aptiktas populiariausių vaistų pavojus
Atominis ledlaužis Arktika

"Puikiai žygioja Rusija": japonus sužavėjo atominis ledlaužis "Arktika"

(atnaujinta 09:21 2020.09.24)
Interneto vartotojai sutiko, kad statydama tokį branduolinį ledlaužį Rusija pretenduoja į dominavimą Arkties regione

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Japonijos Interneto vartotojai pakomentavo straipsnį apie Rusijos atominį ledlaužį "Arktika", paskelbtą televizijos ir radijo kompanijos "NHK" tinklalapyje.

Leidinyje sakoma, kad Rusija visuotinio atšilimo ir padidėjusio poliarinių ledo dangalų tirpimo sąlygomis iškėlė sau uždavinį smarkiai suaktyvinti naudingųjų iškasenų gavybą ir Šiaurės jūros maršruto naudojimą transporto ryšiams tarp Europos ir Azijos. Medžiagos autoriaus nuomone, Rusija, statydama tokius laivus, pretenduoja į dominavimą Arkties naudojime.

Twitter vartotojai iš Japonijos, komentuodami straipsnį, susižavėjo "Arktika", palyginę laivą su milžinu.

"Puikiai žygioja Rusija! <...> Tik pažvelkite į šio milžino nuotrauką!" — parašė vartotojas pabeljapan.

"Rusija išsikėlė sau tokius milžiniškus uždavinius!" — pažymėjo simo_yan.

"Kokį milžiną sukūrė Rusija!" — pridūrė tachijama.

"Sutinku, kad statydama šį branduolinį ledlaužį Rusija pretenduoja į dominavimą Arkties naudojime", — parašė oo33maiko.

Pagrindinis projekto 22220 universalus branduolinis ledlaužis LK-60Ja "Arktika" buvo pastatytas Sankt Peterburgo gamykloje "Baltiiskij Zavod", dabar ten statomi du serijiniai branduoliniai laivai "Siberija" ir "Ural".

Projekto 22220 branduoliniai ledlaužiai yra didžiausi ir galingiausi pasaulyje. Jie reikalingi, kad užtikrintų Rusijos lyderiavimą Arkties regione. Laivo ilgis sieks 173,3 metro, plotis — 34 metrus, vandentalpa — 33,5 tūkstančio tonų. Šie ledlaužiai galės lydėti laivų virtines arktinėmis sąlygomis, pralauždami iki trijų metrų storio ledą.

Birželio mėnesį valstybinės korporacijos "Rosatom" generalinis direktorius Aleksejus Lichačevas per darbo susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pranešė, kad atomlaivis "Arktika" birželio 23 dieną išvyko iš Sankt Peterburgo į paskutinį plaukimo bandymų etapą. Planuojama, kad šis ledlaužis bus pradėtas eksploatuoti šių metų rugsėjį-spalį.

Rusijos atominis ledlaužių laivynas
© Sputnik /
Rusijos atominis ledlaužių laivynas
Tegai:
Arktis, ledlaužis, Japonija, Rusija
Dar šia tema
Rusijos užsienio reikalų ministerija paaiškino S-400 sistemų atsiradimą Arktyje
Prasidėjo galingiausio pasaulyje atominio ledlaužio "Rossija" statyba
Žiniasklaida papasakojo apie JAV "naktinį košmarą" Arktyje