Mord Stream-2, archyvinė nuotrauka

Vokietijos ekonomikos ministras atskleidė "Nord Stream-2" svarbą

30
(atnaujinta 15:23 2019.07.08)
Politikas tvirtina, kad netrukus Vokietijoje žymiai padidės dujų paklausa, todėl "Nord stream-2" atneš tik naudos

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Dėl "Nord Stream-2" Berlynas netaps priklausomas nuo Maskvos, bet, priešingai, projektas atneš jam naudos, sakė interviu "Bild" Vokietijos ekonomikos ministras Pėteris Altmajeris (Peter Altmaier).

"Kalbame apie tiekimo maršrutų mažinimą ir naujų tiekimo struktūrų kūrimą", — pabrėžė ministerijos vadovas.

Altmajeris teigė, kad ateinančiais metais Vokietijos dujų paklausa žymiai padidės. Taip yra dėl to, kad šalis netrukus atsisakys anglies ir branduolinės energijos ir per pereinamąjį laikotarpį bus priversta naudotis dujinių turbinų elektrinėmis. Pasak ministro, dėl tos pačios priežasties Berlynas yra suinteresuotas statyti terminalus Amerikos skalūnų dujoms priimti.

"Nord Stream-2"

"Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 mlrd. kubinių metrų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją.

Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" investuoja pusę lėšų, o likusias suteiks Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall".

Statybos leidimus jau išdavė Berlynas, Helsinkis ir Stokholmas. Birželio pabaigoje "Nord Stream-2" dujotiekį valdanti bendrovė "Nord Stream 2 AG" atsiėmė paraišką dėl maršruto statybos Danijos teritoriniuose vandenyse į pietus nuo Bornholmo salos.

Atsiimtos paraiškos peržiūros procesas truko daugiau nei dvejus metus. "Nord Stream 2 AG" pareiškė ketinanti sutelkti dėmesį į kitus du maršrutus, kurie lieka nepakitę.
Prieš dujotiekio tiesimą pasisako JAV, kurios ketina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES; Ukraina, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito; Lenkija ir kai kurios kitos valstybės.
Lietuvos URM vadovas anksčiau sakė, kad "Nord Stream-2" dujotiekio projektas yra "nepagarbos" Europos politikos pagrindams pavyzdys.
Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

Projektą planuojama baigti dar šiais metais.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
30
Tegai:
Vokietija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (262)
Dar šia tema
"Uždirba pinigus kaip tik gali": Lietuvoje energetikai apeina politiką
Prancūzijos ekspertas pabrėžė "Nord Stream-2" privalumus
Zelenskis įvardijo "vienintelį būdą" sustabdyti "Nord Stream- 2"