Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis papasakojo apie rusų kalbos ateitį Donbase

45
(atnaujinta 09:48 2019.07.09)
Ukrainos lyderis pabrėžė, kad piliečiams turėtų būti suteikta galimybė kalbėti norima kalba

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad rusų kalba ateityje gali užimti ypatingą statusą DRL ir LNR.

Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka
© AFP 2019 / SERGEI SUPINSKY

Apie tai jis papasakojo žurnalistui "Ukrainskije novosti".

"Manau, kad kai sustabdysim karą, Donecko žmonėms turėtų būti leidžiama kalbėti kalba, kuria jie nori", — sakė jis.

Jis pabrėžė, kad Ukrainoje nėra rusų kalbos vartojimo kasdieniame gyvenime problemų. "Aš esu prezidentas ir aš kalbu su jumis, kaip noriu", — pridūrė jis rusų kalba.

Zelenskis taip pat pabrėžė, kad jokių problemų nekelia galimybė aptarti dokumentų pildymo rusų kalba Donecke klausimą, jei vietos gyventojai to paprašys.

Rusų kalba Ukrainoje

Buvęs šalies prezidentas Petro Porošenko gegužės mėnesį pasirašė įstatymą "Dėl ukrainiečių kalbos kaip valstybės funkcionavimo užtikrinimo", kuriuo numatyta, kad ukrainiečiai privalo vartoti valstybinę kalbą beveik visose srityse.

Dokumentas įpareigojo šalies gyventojus bendrauti ukrainiečių kalba visose viešose vietose ir valdžios institucijose. Bendrauti ne ukrainiečių kalba galima tik bendraujant privačiai ir religinėse apeigose.

Ukrainos santykiai su Rusija

Po 2014 metų kovo mėnesį vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

45
Tegai:
rusų kalba, Donbasas, Vladimiras Zelenskis, Ukraina
Dar šia tema
Zelenskis paskelbė, kad palaiko diplomatinį situacijos Donbase sprendimo būdą
Ekspertas: Zelenskis nevykdo pareigų, bet "vaidina" Ukrainos prezidento vaidmenį
Zelenskiui buvo priminta, kad pusiasalis priklauso Rusijai jau šeštus metus