Margarita Simonian, naujienų agentūros Rossia segodnia ir RT vyriausioji redaktorė, archyvinė nuotrauka

Simonian pakomentavo Londono atsisakymą akredituoti Sputnik ir RT

28
(atnaujinta 14:55 2019.07.09)
Anksčiau Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad nepatvirtino Sputnik ir RT tariamai "dėl jų aktyvaus klaidingos informacijos skleidimo"

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Margarita Simonian, naujienų agentūros "Rossia segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė, pakomentavo Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerijos sprendimą neakredituoti agentūrų RT ir Sputnik į konferenciją apie žiniasklaidos laisvę, tariamai dėl "klaidingos informacijos skleidimo". Pabrėždama, kad nebuvo pateikta jokių įrodymų.

Didžiosios Britanijos valdžios institucijos neseniai atmetė akreditaciją Tarptautinėje konferencijoje dėl žiniasklaidos laisvės RT kanalui ir Sputnik agentūrai.

"Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija paaiškino, kodėl mums neleidžiama dalyvauti konferencijoje dėl žodžio laisvės Londone: "Mes neakreditavome RT ir Sputnik, nes jie aktyviai skleidė klaidingą informaciją". Jie, žinoma, nepateikė nė vieno šio klaidingos informacijos skleidimo įrodymo", — parašė ji Telegram kanale.

Simonian pažymėjo, kad galime prisiminti, kaip Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija "gėdingai ištrynė publikaciją apie tai, kad medžiaga, kuria apnuodyti Skripaliai, buvo neva Rusijos kilmės".

"Arba, kaip BBC bandė surasti "Rusų pėdsaką" — bent kokį, kad ir menkiausią – "geltonųjų liemenių" protestuose Paryžiuje. Redakcija ištroškusi kraujo, kodėl gi ne", — apibendrino ji.

Pastaraisiais metais Rusijos žiniasklaidos padėtis Vakaruose tapo vis sunkesnė. 2016 metų lapkričio mėnesį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje nurodoma, kad reikia kovoti su Rusijos žiniasklaida, o pagrindinės grėsmės — Sputnik ir RT.

Keletas politikų iš Vakarų, įskaitant JAV senatorius ir Kongreso narius, taip pat Prancūzijos prezidentas, apkaltino Sputnik ir RT kišimusi į rinkimus Jungtinėse Valstijose ir Prancūzijoje, tačiau nepateikė jokių įrodymų.

Oficialūs Rusijos valdžios atstovai tokius pareiškimus pavadino nepagrįstais.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
28
Tegai:
Margarita Simonian, RT, Sputnik, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Kodėl rusofobai nusitaikė į Sputnik
ESBO žiniasklaidos atstovas papasakojo apie Sputnik diskriminacijos atvejus
Rusijos URM: situacija su Sputnik parodė realią žodžio laisvės vertę Lietuvoje