Pavelas Klimkinas, archyvinė nuotrauka

Klimkinas įvardijo tris "pasipriešinimo" Rusijai sąlygas

49
(atnaujinta 09:45 2019.07.10)
Ukrainos ministras taip pat pažymėjo, kad prezidentas neturėtų bendrauti su Putinu "ta pačia kalba" kaip ir buvęs prezidentas

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministerijos vadovas Pavelas Klimkinas iškėlė tris sąlygas, kuriomis Ukraina galėtų "priešintis" Rusijai. Apie tai jis parašė savo Facebook puslapyje.

Komentuodamas Ukrainos prezidento Vladimiro Zelensko kreipimąsi į Rusijos lyderį Vladimirą Putiną su pasiūlymu aptarti Minske Krymo klausimą ir situaciją Donbase, ministras pažymėjo, kad Putinas iš kitų politikų suvokia tik konkrečius, suderintus veiksmus.

"Todėl, norint sistemingai priešintis Rusijai, mums reikia trijų dalykų — aiškios strategijos, veiksmų darnumo ir tarptautinių partnerių paramos", — sakė Klimkinas.

Ukrainos užsienio reikalų ministras taip pat pabrėžė, kad Zelenskis neturėtų bendrauti su Putinu taip pat, kaip ir buvęs prezidentas Petro Porošenko rinkimų kampanijos metu.

Klimkinas susimąstė, ar dera siūlyti aukščiausiojo lygio susitikimą per vaizdo įrašą, ir padarė išvadą, kad čia nėra nieko blogo.

Anksčiau Zelenskis savo Facebook puslapyje paskelbė vaizdo pranešimą, kuriame pasiūlė Putinui "pasikalbėti", dalyvaujant JAV prezidentui Donaldui Trampui, Prancūzijos lyderiui Emanueliui Makronui, Didžiosios Britanijos ministrei pirmininkei Terezai Mei ir Vokietijos kanclerei Angelai Merkel.

Iniciatyva atsirado paskelbus Ukrainos ir Rusijos televizijos kanalų konferenciją "Reikia pasikalbėti".

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pažadėjo, kad Ukrainos prezidento iniciatyva bus apsvarstyta.

Kai Zelenskis laimėjo rinkimus, Klimkinas pateikė atsistatydinimo prašymą. Vienas Rados komitetų pritarė Klimkino atsistatydinimui iš užsienio reikalų ministro pareigų, tačiau Rada nenubalsavo už atsistatydinimą. Zelenskis pasiūlė paskirti Užsienio reikalų ministerijos vadovu prezidento administracijos vadovo pavaduotoją Vadimą Pristajko, tačiau šis klausimas dar nebuvo svarstomas.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą fone. Rusija nuolat kaltinama "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus, taip pat "dalyvavimu" Donbaso konflikte, šnipinėjimu ir kibernetinėmis atakomis.

Be to, Kijevo vadovybė nuolat skelbia radikalius pareiškimus ir skatina bendrauti su Rusijos Federacija "pasitelkus jėgą". Kai kurios Vakarų šalys, ypač JAV, Kanada, Didžioji Britanija ir Lietuva, teikia Kijevui karinę pagalbą, tiek tiekdamos ginklus, tiek pinigus.

Maskva ne kartą pabrėžė, jog yra suinteresuota tuo, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę, be to, ji nesiruošia nieko pulti. Taip pat Rusijos vadovybė pažymėjo, kad NATO naudojasi Vakarų isterija dėl "Rusijos grėsmės", kad padidintų karinių kontingentų ir technikos skaičių prie Rusijos sienų.

49
Tegai:
Pavelas Klimkinas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Ukrainos kanalas "NewsOne" atšaukė telekonferenciją su Rusija
Valstybės Dūma pakomentavo galimas Putino ir Zelenskio derybas
Dūma atsakė į Lietuvos ir Ukrainos kritiką Rusijos rezoliucijos ESBO atžvilgiu
Elmanas Pašajevas

Maskvos centre užpultas buvęs Jefremovo advokatas

(atnaujinta 15:27 2020.10.01)
Pašajevas pridūrė, kad pasivijo užpuoliką ir galėjo jam trenkti, tačiau pabijojo, kad tai provokacija ir prieš jį bus iškelta baudžiamoji byla

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Buvęs Michailo Jefremovo advokatas Elmanas Pašajevas pareiškė, kad pakeliui į spaudos konferenciją, prie televizijos kanalo "360" pastato, jis buvo užpultas ir apipiltas fekalijomis.

"Šiandien buvau užpultas dėl vakarykščio pasisakymo. Pranešiau, kad atskleisiu korupcionierius, suinteresuotus asmenis, kurie užsakė Jefremovo bylą, taip pat mano bylą. Kas tai, jei ne užsakymas?" — RIA Novosti cituoja jo pareiškimą, pasakytą spaudos konferencijos metu.

Pašajevas pridūrė, kad pasivijo užpuoliką ir galėjo jam trenkti, tačiau pabijojo, kad tai provokacija ir prieš jį bus iškelta baudžiamoji byla.

Be to, smurtautojas pametė dokumentus. Pašajevas svarsto, ar susisiekti su juo per socialinius tinklus ir paklausti, kas užsakė užpuolimą. "Pakalbėsiu su juo kaip su vyru", — pabrėžė jis.

Anksčiau Maskvos Presnenskio teismas aktoriui Michailui Jefremovui skyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę už birželio mėnesį Maskvos centre įvykusią avariją. 

Birželio 8 dieną Maskvos centre aktorius, neblaivus vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su "Lada". Automobilio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, vėliau mirė ligoninėje.

Tegai:
advokatas, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovas nuteistas kalėti aštuonerius metus
Jefremovas papasakojo apie pirmąją naktį tardymo izoliatoriuje
Paaiškėjo, koks yra kameros draugų požiūris į Jefremovą
Princas Haris ir Megan Markl

Apklausa: beveik pusė britų nori, kad Haris ir Megan netektų titulo

(atnaujinta 16:25 2020.10.01)
Kaip pranešama, atliktų tyrimų duomenimis, tokį sprendimą labiausiai palaiko Didžiosios Britanijos jaunimas

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Beveik pusė JK gyventojų nori, kad iš Sasekso hercogo princo Hariui ir jo žmonos hercogienės Megan Markl būtų atimti karališki titulai, rašo "The Daily Mail", remdamasis apklausos duomenimis.

Po to, kai princas Haris ir jo žmona atsisakė karališkųjų pareigų, jie išvyko į Šiaurės Ameriką ieškoti "finansinės ir asmeninės laisvės". Vėliau paaiškėjo, kad jie su Amerikos pramogų kompanija "Netflix" pasirašė labai pelningą sutartį, kurios suma, pasak kai kurių šaltinių, yra šimtas milijonų svarų (apie 110 milijonų eurų).

"YouGov" šį pirmadienį apklausė 3250 Didžiosios Britanijos piliečių ir uždavė jiems klausimą: "Kaip manote, ar Haris ir Megan turėtų prarasti karališkuosius titulus?" 48 procentai apklaustųjų mano, kad Sasekso hercogai turėtų likti be titulų, 27 procentai atsakė neigiamai, o 25 procentai teigė neturintys nuomonės.

Paaiškėjo, kad asmenys, priklausantys amžiaus grupei nuo 18 iki 24 metų, Harį ir Megan vertina palankiau. 25 proc. pasisakė už titulo atėmimą, o 38 proc. — prieš. Tuo tarpu 65 procentai apklaustųjų nuo 65 metų ir vyresnių grupių mano, kad Sasekso hercogai neturėtų turėti tokio titulo.

Kalbant apie geografinį suskirstymą, Londone 38 proc. pritaria Hario ir Megan titulų atėmimui, o 33 proc. pasisakė prieš.

Tegai:
Didžioji Britanija, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
"Time" paskelbė 100 įtakingiausių žmonių reitingą
Kaip užaugo vaikai! Midlton pasidalijo jaudinamų nuotraukų serija
Ruduo

Šiemet rugsėjo mėnuo buvo pats šilčiausias per visą matavimų laikotarpį

(atnaujinta 18:28 2020.10.01)
Kaip pabrėžiama, tokios vidutinės oro temperatūros reiškia, jog visas arba beveik visas rugsėjis pajūryje buvo meteorologinės vasaros mėnuo

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Šių metų rugsėjis buvo pats šilčiausias per visą matavimų laikotarpį, rašo "Orai ir klimatas Lietuvoje" Facebook paskyroje.

Ruduo
© Sputnik / Виталий Аньков

"2020 metų rugsėjis buvo pats šilčiausias XXI amžiuje ir vienas šilčiausių per visą matavimų laikotarpį!" — rašoma pranešime.

Vilniuje rugsėjo vidutinė oro temperatūra buvo +14,7 °C, Kaune +14,9 °C, Klaipėdoje +16,1 °C.

Kaip pabrėžiama, tokios vidutinės oro temperatūros reiškia, jog visas arba beveik visas rugsėjis (pajūryje) buvo meteorologinės vasaros mėnuo.

Meteorologinė vasara yra tuomet, kai vidutinė oro temperatūra +15 °C ir daugiau laipsnių.

Taip pat pranešta, kad kritulių rugsėjį buvo nedaug, o saulėtų valandų Vilniuje buvo 1,42 karto daugiau (213 val.).

Tegai:
Lietuva, orai, ruduo
Dar šia tema
Lietuvoje vis dar tęsiasi hidrologinė sausra
Aštuoniuose Lietuvos miestuose pasiektas temperatūros rekordas
Atmosferos frontas į Lietuvą atneš labiau rudeniui būdingą šilumą