Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskiui parodė pirmąją dėl jo žuvusią civilę gyventoją

34
(atnaujinta 19:31 2019.07.11)
Rinkimų kampanijos metu Zelenskis ne kartą žadėjo sustabdyti karą Donbase, tačiau, atėjęs į valdžią, jis radikaliai pakeitė retoriką ir pradėjo reikalauti "griežtų veiksmų" šalies pietryčiuose

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Rusijos valstybinės televizijos ir radijo transliavimo kompanijos (VGTRK) karo korespondentas Aleksandras Sladkovas pranešė apie pirmos Donbaso civilės gyventojos mirtį nuo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio inauguracijos pradžios, rašo RIA Novosti.

"Šiandienos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų apšaudyme, naujasis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis atidarė savo asmeninį nužudytų taikių Donbaso gyventojų "juodąjį sąrašą"", — rašė Sladkovas "Telegram" kanale.

Žurnalistas pareiškė, kad Zelenskis labiau "ištroškęs kraujo" nei buvęs prezidentas Petro Porošenko. Karo korespondentas pabrėžė, kad per vieną dieną saugumo pajėgos apšaudė Donbaso teritoriją daugiau kaip 300 šūvių, nuo kurių mirė moteris, o 20 namų buvo sunaikinti.

"Vladimirai Zelenski, šiose nuotraukose yra pirmoji Donbaso gyventoja, nužudyta jūsų prezidentavimo metu", ― kreipėsi į prezidentą Sladkovas ir pridėjo vaizdo įrašą su mirusia moterimi.

Apšaudymas įvyko po Zelenskio reikalavimo sustiprinti ginkluotųjų pajėgų veiklą konflikto zonoje. Neseniai valstybės vadovas paprašė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų "griežtai reaguoti į provokacijas".

Rinkimų kampanijos metu Zelenskis ne kartą žadėjo sustabdyti karą Donbase, tačiau, atėjęs į valdžią, jis radikaliai pakeitė retoriką ir pradėjo reikalauti "griežtų veiksmų" šalies pietryčiuose. Ukrainos prezidentas sakė, kad planuoja siekti paliaubų diplomatiniu lygmeniu. Jokių veiksmų iki šiol nebuvo imtasi siekiant išspręsti konfliktą nuo Zelenskio inauguracijos.

34
Tegai:
Donbasas, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Ukraina planuoja panaikinti transporto blokadą Donbase
Lietuvos atstovai apsilankė Jungtinių pajėgų operacijos srityje Donbase
Girtas Ukrainos kariuomenės padalinio vadas sušaudė savo kareivius Donbase
Partijos "Opozicijos platforma — už gyvenimą" vadovas: kaip atkurti taiką Donbase