JAV kongreso pastatas Vašingtone, archyvinė nuotrauka

JAV Kongresas patvirtino pataisas dėl sankcijų prieš Rusijos valstybės skolą

12
(atnaujinta 11:06 2019.07.12)
Kaip pareiškė vienas iš pataisų iniciatorių, Vašingtonui reikia mechanizmo, kuris leistų "nubausti Rusiją už tai, ką jį padarė ankstesniuose rinkimuose"

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Demokratai JAV Atstovų rūmuose patvirtino kitų metų gynybos biudžeto pataisas, kurios draudžia Amerikos fiziniams ir juridiniams asmenims pasirašyti sandorius su įstaigomis, valdančiomis Rusijos Vyriausybės skolą. Susitikimą transliavo televizijos kanalas "C-SPAN".

Idėjos autoriai — Kongreso nariai iš Kalifornijos Maksin Vaters (Maxine Vaters) ir Bredlis Šermanas (Bradley Sherman).

Pažymima, kad šios pataisos gali būti atšauktos, jei JAV valdžios institucijos įsitikins, kad 2016 metais, kai buvo išrinktas Donaldas Trampas, Maskva "nesikišo į JAV prezidento rinkimus".

Kaip sakė Šermanas, Vašingtonui reikia mechanizmo, kuris leistų "nubausti Rusiją už tai, ką padarė ankstesniuose rinkimuose" ir neleisti jai to "pakartoti per artėjančius". Būtent tokį mechanizmą, pasak demokrato, gali įgalinti šios pataisos.

Pats gynybos biudžeto projektas dar nepatvirtintas. Jis turi būti pasirašytas prezidento po to, kai dokumentą patvirtins Atstovų rūmai ir Senatas.

Tai ne pirma tokia Amerikos parlamentarų iniciatyva, tačiau anksčiau jie nebuvo nagrinėjami.

Netrukus po 2016 metų rinkimų rezultatų paskelbimo JAV žvalgybos tarnybos ir demokratai, kurių kandidatė Hilari Klinton praleimėjo prezidentų rinkimuose, apkaltino Rusiją kišimusi į rinkimų procesą ir Trampą dėl susitarimo su Maskva. Kremlius ir Baltieji rūmai tokius kaltinimus atmeta.

Siekiant ištirti galimą Rusijos įsikišimą, buvo paskirtas specialusis prokuroras Robertas Miuleris, kuris dvejus metus atliko tyrimą. Galiausiai, neradęs įrodymų, jis apkaltino kelis Rusijos piliečius įsikišimu, tačiau taip ir negalėjo įrodyti dabartinio JAV prezidento ir jo komandos susitarimo su Rusijos valdžia.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
12
Tegai:
sankcijos, Rusija, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (202)
Dar šia tema
JAV pasiūlė skolinti NATO šalims, kad sumažėtų "priklausomybė" nuo Rusijos
Politologas: JAV naudojasi Baltijos šalimis kaip ES ekonomikos "smaugimo priemone"
Ekspertai įspėjo apie galimą JAV įsipareigojimų nevykdymą rugsėjo mėnesį