Rusijos, ES ir Prancūzijos vėliavos, archyvinė nuotrauka

Prancūzijos ambasadorė įvardijo santykių su Rusija gerinimo sąlygas

25
(atnaujinta 17:57 2019.07.12)
Pasak ambasadorės, tam, kad pagerėtų Prancūzijos ir Rusijos santykiai, Rusija turėtų išspręsti konfliktą Ukrainoje

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Kad pagerintų santykius su Prancūzija ir ES, Rusija turėtų sudaryti galimybes išspręsti konfliktą Ukrainoje, cituoja Prancūzijos ambasadorės Silvijos Berman žodžius RIA Novosti.

"Prancūzija tvirtai tiki, kad reikia palaikyti dialogą su Rusija. Visų pirma, aš galvoju apie Ukrainą. Rusija turėtų sudaryti galimybes išspręsti konfliktą, jei nori pagerinti pasaulinius santykius su Prancūzija, santykius su ES", — sakė diplomatė susitikimo, skirto Bastilijos paėmimo dienai minėti, metu.

Po 2014 metų kovo mėnesį vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

25
Tegai:
konfliktas, Ukraina, Prancūzija, Rusija
Dar šia tema
Skvernelis: JAV ir Lietuvos santykiai intensyvesni nei kada nors anksčiau
Deripaska paaiškino, kodėl Rusijos ir Jungtinių Valstijų santykiai nepagerės
Politikas: Rusijos ir Lietuvos santykiai yra gana šalti, bet tikimasi pagerėjimo