S-400 zenitinės priešraketinės raketų sistemos

Ekspertas: Turkija įgis tikrą suverenitetą, Rusijos nusipirkusi S-400

59
(atnaujinta 20:14 2019.07.12)
Rusijos kompleksai pagal visus rodiklius yra pranašesni už JAV, todėl Ankarai sandoris su Maskva yra žingsnis į priekį šalies gynyboje, mano ekspertas Jurijus Kotenokas

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Turkija gavo pirmąją S-400 zenitinių priešraketinių raketų sistemų partiją. Apie tai pranešė Turkijos gynybos ministerijos spaudos tarnyba.

Zenitinių raketų sistema S-400, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Мальгавко

2017 metais Rusija ir Turkija sudarė sandorį, pagal kurį Maskva pristatys į Ankarą keturis divizionus už pustrečio milijardo dolerių. Tai sukėlė susirūpinimą Vašingtonui. JAV ne kartą grasino Turkijai sankcijomis dėl šios sutarties.

Interviu Sputnik radijui Federalinės naujienų agentūros ekspertas Jurijus Kotenokas pareiškė, kad Ankara, būdama NATO nare, nusprendė įsigyti ginklus, kurie pagal visas charakteristikas yra pranašesni už Jungtinių Valstijų ginklus.

"S-400 kompleksai — tai iš esmės nauji ginklai, leidžiantys Turkijai įgyti tikrą suverenitetą savo karinėje doktrinoje, nepaisant to, kad Turkija yra NATO narė. Tai toks šiuolaikiškumo paradoksas", — pažymėjo ekspertas.

Vinys į NATO dangtį. Kodėl JAV kaip ugnies bijo S-400 tiekimo Turkijai >>

Kotenokas padarė prielaidą, kad Vašingtonas ir toliau darys spaudimą Ankarai dėl Rusijos ginklų įsigijimo.

"Negalima atmesti galimybės, kad Turkija bandys atrasti kompromisą, ir santykiuose su JAV gali daryti tam tikras nuolaidas, kai kuriuos kitus veiksmus. Tačiau tai nepaneigia pagrindinio dalyko — sandoris įvyko. Turkija įsigyja S-400, kurie pagal savo technines charakteristikas yra pranašesni už jų JAV analogus... Todėl tai yra žingsnis į priekį Turkijos gynybos pajėgų srityje", — pasakė ekspertas.

Rusijos Triumf
© Sputnik /
Rusijos "Triumf"
59
Tegai:
Turkija, Rusija, zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf"
Temos:
Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (24)
Dar šia tema
Rusijoje pradėta gaminti zenitinę raketų sistemą S-500
Turkijos prezidentas: Rusų S-400 ruošiami siųsti į Turkiją
Aukos vaidmens atlikti nenorit? Kuo baigsis proamerikietiškos Europos istorija