Kijevas

Putinas ir Zelenskis ras išeitį krizės, mano Ukrainos prodiuseris

38
(atnaujinta 20:26 2019.07.12)
Pasak Ukrainos prodiuserio Jurijaus Faliosos, ukrainiečiai, kurių giminaičiai gyvena Rusijoje, labai pavargo nuo politikos, nuo situacijos, kada sunku važiuoti pas savo artimuosius, ir labai nori taikos

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos ir Ukrainos prezidentai Vladimiras Putinas ir Vladimiras Zelenskis galės rasti išeitį iš esamos krizės abiejų šalių santykiuose, kad žmonės nekentėtų, mano Ukrainos prodiuseris Jurijus Faliosa.

Ukrainiečiams, kurių giminaičiai gyvena Rusijoje, sunku važiuoti pas savo artimuosius, pridūrė jis tiesioginės transliacijos tarp Rusijos ir Ukrainos "Reikia pakalbėti" metu, pažymėjęs, kad jo tėvas gyvena Jaltoje, o motina Joškar Oloje.

"Nuolat važinėju į Rusiją, į Krymą. Bendrauju su žmonėmis — iš tikrųjų visi labai pavargo nuo politikos, nuo šios situacijos, visi jau nori taikos. Tikiuosi, kad artimiausioje ateityje viskas bus gerai mūsų prezidentų dėka, nes jie turi sveiką protą. Manau, kad jie dabar suras būdų, kad žmonės nekentėtų, nesikamuotų, tai labai sunku, kai tavo giminaičiai yra Rusijoje, dabar labai sunku važiuoti pas juos, sunku stovėti šiose sienose", — pasakė Faliosa televizijos kanalo "Rossija 1" eteryje.

Pasak jo, susiklosčiusi situacija turi būti išspręsta kuo greičiau.

Ukrainos prodiuseris pažymėjo, kad jis 2018 metais atvažiavo į Rusiją į Pasaulio futbolo čempionatą: sportas negali būti susietas su politika, tai Faliosa bandė įrodyti savo tėvynainiams.

"Aš čia stengiausi visiems įrodyti: vaikinai, kur jūs žiūrite, jūsų galva yra pilna nesuprantamų dalykų, tai futbolas — tai nesiejama su politika", — pasakė jis, pridūręs, kad Ukrainoje daugelis netikėjo, kad Rusijai pavyks surengti čempionatą.

Jausmas nuo čempionato buvo beprotiškas, visi Rusijos miestai prašmatniai pasiruošė pasaulio čempionatui, pasakė Faliosa eteryje ir pridūrė, kad "tai buvo grožis".

Anksčiau laidos "Reikia pakalbėti" anonsas sukėlė audringą Ukrainos politikų ir žurnalistų nepasitenkinimą. Ukrainos generalinė prokuratūra pradėjo bylą prieš kanalą "NewsOne", kuris turėjo paremti telekonferenciją iš Ukrainos pusės, pagal straipsnį "pasikėsinimas įvykdyti valstybės išdavystę".

Pirmadienį televizijos kanalas pareiškė, kad atsisako rengti telekonferenciją dėl fizinio susidorojimo grasinimų savo adresu. Po to televizijos kanalas "Rossija 1" iš pradžių pakvietė dalyvius į savo studiją Maskvoje, o vėliau pareiškė, kad Ukrainos pusė pasirodys eteryje naudojant Skype.

38
Tegai:
Ukraina, Rusija
JAV ir Rusijos vėliavos

Ambasadorius JAV papasakojo, kaip elgiamasi su Rusija Vašingtono ribų

(atnaujinta 12:24 2020.11.30)
Pasak Rusijos ambasadoriaus JAV Anatolijaus Antonovo, rusų yra beveik kiekvienoje Amerikos valstijoje

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Amerikos regionai dar nebuvo prisotinti Vašingtono rusofobijos ir yra jų bendradarbiavimo pagrindas, sakė Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas.

"Bendra istorija ir glaudūs humanitariniai ryšiai ir toliau yra susidomėjimo Rusijos ir Amerikos bendradarbiavimu pagrindas. Tai praktiškai jaučiama toli nuo Vašingtono — tose vietose, kur dvišalių santykių dar nesugadino toksiška rusofobijos atmosfera", — sakė Antonovas straipsnyje "San Francisco Examiner".

Ambasadoriaus publikacija turėtų sutapti su Rusijos ir Amerikos lapkričio 30 dienos forumu "Fort Ross Dialogue".

Pasak ambasadoriaus, rusų yra beveik kiekvienoje Amerikos valstijoje. "Remiantis įvairiais vertinimais, Amerikoje yra nuo 3,5 iki penkių milijonų rusakalbių gyventojų", — sakė Antonovas.

"Komercinis interesas yra viena iš varomųjų jėgų, pastūmėjusių Rusijos Federacijos subjektus į tiesioginį dialogą su JAV valstijomis ir atvirkščiai", — sakoma straipsnyje.

"Žinoma, dar nėra išnaudotas abiejų šalių ryšių potencialas miestų ir regionų lygiu. Dar reikia daug nuveikti, kad jas paįvairintume ir dialogas taptų konkrečiais projektais. Nepaisant to, faktas, kad tokie socialiniai, humanitariniai ir ekonominiai kontaktai randa savo vietą, nepaisant paprastai nepalankių santykių klimato, tai teikia vilčių. Mūsų bendra užduotis yra visais įmanomais būdais puoselėti šias bendradarbiavimo sėklas", — teigia jis.

Jo teigimu, tai padeda stiprinti rusų ir amerikiečių tarpusavio supratimą. Reikia nepamiršti, kad Vašingtonas ir toliau daro rimtą įtaką pagrindiniams pasauliniams procesams ir visos planetos gerovei.

Tegai:
santykiai su Rusija, dvišaliai santykiai, santykiai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Pompėjas pakomentavo naujų sankcijų įvedimą Rusijos įmonėms
Britų ekspertai įvertino informaciją apie Rusijos vakciną "Sputnik V"
Прохожие в защитных масках на улице, Вильнюс

Pandemija yra metų žodis pagal "Webster's Dictionary"

(atnaujinta 11:49 2020.11.30)
Amerikos specialistams pavyko išrinkti vieną žodį, tuo metu jų kolegos britai nesugebėjo apsispręsti ir pateikė pasauliui trumpą sąrašą

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. JAV anglų lkalbos žodynas "Webster's Dictionary 2020 metų žodžiu pasirinko žodį pandemic (pandemija, pandeminis).

Būtent šis žodis šiais metais buvo dažniausiai įtraukiamas į paieškos užklausą "online" žodyne.

"Kartais vienas žodis apibrėžia erą, ir gana derama, kad šiais išskirtiniais — ir ypač sunkiais — metais vienas žodis iškart iškilo į priekį. ... Remiantis statistine žodžių, dažniausiai ieškomų mūsų "online" žodyne, analize, "Merriam- Webster 2020 metų žodis yra "pandemija", rašoma žodyno svetainėje.

Pirmasis šio žodžio "šuolis" paieškos užklausose įvyko vasario 3-ąją, "dieną, kai pirmasis pacientas, turintis COVID-19, JAV buvo išleistas iš Sietlo ligoninės".

Kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė, kad COVID-19 paplitimas įgavo pandemijos charakterį, paklausimų dėl šio žodžio žodynų svetainėje buvo daugiausia.

Koronaviruso pandemijos pradžioje PSO pranešė apie 118 tūkstančių atvejų visame pasaulyje, šiuo metu, naujaisiais PSO duomenimis, šis skaičius pasiekė 61,8 mln.

Britai neapsisprendė

Britanijos specialistai iš žodyno "Oxford English Dictionary" nepavyko nustatyti 2020 metų žodžio. Pasak kalbininkų, praėjusių metų negalima apibūdinti vienu kalbiniu vienetu.

Pandemijos tema neaplenkė svarbiausių Oksfordo žodyno žodžių. Dažniausiai buvo vartojami žodžiai, susiję su koronavirusu, lokdaun, socialinė distancija, furlough (darbo užmokesčio kompensacija tiems, kas liko be darbo), WFH santrumpa (work from home — darbas iš namų) ir terminas Covidiot, sukurtas iš žodžių COVID ir idiot (žmogus neigiantis pandemijos buvimą ir nepaiso saugumo priemonių).

Tegai:
pandemija, JAV
Kalėdos Kaune

Šventinę nuotaiką kauniečiams atveš Kalėdinis autobusas

(atnaujinta 13:56 2020.11.30)
Kalėdinis autobusas atkeliaus net į 11 Kauno mikrorajonų kiemų bei į Kauno ligoninių kiemus 

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Šiais metais kalėdinę nuotaiką į Kauno miesto gyventojų kiemus atneš šventinis autobusas, praneša miesto savivaldybė.

Рождественский автобус в Каунасе
Kalėdinis autobusas Kaune

Šiais metais kalėdinis laikotarpis artinasi kiek kitoks, nei įprasta: centrinėse miestų aikštėse nešurmuliuos kalėdiniai miesteliai,  o dalis šventinių įpročių, pavyzdžiui dovanų pirkimas ar  vakarėliai, kelsis į virtualią erdvę. Tačiau "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022" komanda kviečia miestiečius išlaikyti šventinę dvasią. 

"Kadangi įprastiniuose kalėdiniuose koncertuose šiemet lankytis negalime, kartu su Kauno miesto savivaldybe bei žinomais atlikėjais nusprendėme juos dovanoti kauniečiams kitaip.  Dvi savaites iki pat Kalėdų vis kitame Kauno mikrorajono kieme lankysis Kalėdų motyvais pasipuošęs autobusas. Iš šio kalėdinio "radijo ant ratų" girdėsis dovana gyventojams – puikiai pažįstamų Lietuvos atlikėjų specialiai Kaunui padovanotos kalėdinės dainos: jų pačių atrinktos iš kalėdinio repertuaro ar įrašytos šiam projektui", – apie sumanymą pasakoja "Kaunas 2022" rinkodaros vadovė Irutė Tumaitė.

Kalėdinis autobusas atkeliaus net į 11 Kauno mikrorajonų kiemų bei į Kauno ligoninių kiemus išreikšti palaikymą šiuo metu sunkiai dirbantiems medikams.

Organizatoriai kviečia gyventojus aktyviai laukti autobuso, pasipuošiant kiemus ar savo namų langus kalėdinėmis lemputėmis  ir kitomis šventinėmis dekoracijomis.

Tegai:
Kaunas, šventė, Kalėdos
Temos:
Linksmų Kalėdų!
Dar šia tema
Be Kalėdų miestelių ir traukinuko: Vilniaus valdžia papasakojo, kokios Kalėdos bus šiemet
Su Kalėdų eglute ir "Šiaurine žvaigžde": kokios bus 2020-ųjų Kalėdos Klaipėdoje? 
Siurreali gražuolė: Vilniuje įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė
Eglutės įžiebimas ir šventinės dekoracijos: Vilnius papuoštas Kalėdoms