Kijevas

Putinas ir Zelenskis ras išeitį krizės, mano Ukrainos prodiuseris

36
(atnaujinta 20:26 2019.07.12)
Pasak Ukrainos prodiuserio Jurijaus Faliosos, ukrainiečiai, kurių giminaičiai gyvena Rusijoje, labai pavargo nuo politikos, nuo situacijos, kada sunku važiuoti pas savo artimuosius, ir labai nori taikos

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos ir Ukrainos prezidentai Vladimiras Putinas ir Vladimiras Zelenskis galės rasti išeitį iš esamos krizės abiejų šalių santykiuose, kad žmonės nekentėtų, mano Ukrainos prodiuseris Jurijus Faliosa.

Ukrainiečiams, kurių giminaičiai gyvena Rusijoje, sunku važiuoti pas savo artimuosius, pridūrė jis tiesioginės transliacijos tarp Rusijos ir Ukrainos "Reikia pakalbėti" metu, pažymėjęs, kad jo tėvas gyvena Jaltoje, o motina Joškar Oloje.

"Nuolat važinėju į Rusiją, į Krymą. Bendrauju su žmonėmis — iš tikrųjų visi labai pavargo nuo politikos, nuo šios situacijos, visi jau nori taikos. Tikiuosi, kad artimiausioje ateityje viskas bus gerai mūsų prezidentų dėka, nes jie turi sveiką protą. Manau, kad jie dabar suras būdų, kad žmonės nekentėtų, nesikamuotų, tai labai sunku, kai tavo giminaičiai yra Rusijoje, dabar labai sunku važiuoti pas juos, sunku stovėti šiose sienose", — pasakė Faliosa televizijos kanalo "Rossija 1" eteryje.

Pasak jo, susiklosčiusi situacija turi būti išspręsta kuo greičiau.

Ukrainos prodiuseris pažymėjo, kad jis 2018 metais atvažiavo į Rusiją į Pasaulio futbolo čempionatą: sportas negali būti susietas su politika, tai Faliosa bandė įrodyti savo tėvynainiams.

"Aš čia stengiausi visiems įrodyti: vaikinai, kur jūs žiūrite, jūsų galva yra pilna nesuprantamų dalykų, tai futbolas — tai nesiejama su politika", — pasakė jis, pridūręs, kad Ukrainoje daugelis netikėjo, kad Rusijai pavyks surengti čempionatą.

Jausmas nuo čempionato buvo beprotiškas, visi Rusijos miestai prašmatniai pasiruošė pasaulio čempionatui, pasakė Faliosa eteryje ir pridūrė, kad "tai buvo grožis".

Anksčiau laidos "Reikia pakalbėti" anonsas sukėlė audringą Ukrainos politikų ir žurnalistų nepasitenkinimą. Ukrainos generalinė prokuratūra pradėjo bylą prieš kanalą "NewsOne", kuris turėjo paremti telekonferenciją iš Ukrainos pusės, pagal straipsnį "pasikėsinimas įvykdyti valstybės išdavystę".

Pirmadienį televizijos kanalas pareiškė, kad atsisako rengti telekonferenciją dėl fizinio susidorojimo grasinimų savo adresu. Po to televizijos kanalas "Rossija 1" iš pradžių pakvietė dalyvius į savo studiją Maskvoje, o vėliau pareiškė, kad Ukrainos pusė pasirodys eteryje naudojant Skype.

36
Tegai:
Ukraina, Rusija
Medicininė kaukė

Dermatologė papasakojo, kaip apsaugoti odą po kauke ir pirštinėmis

(atnaujinta 09:54 2020.06.01)
Specialistė perspėjo, kad labiausiai alergiją keliančios pirštinės yra pagamintos iš latekso medžiagos

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Medicinos mokslų daktarė dermatologė Julija Galiamova davė patarimų apie odos priežiūrą dėvint kaukes ir pirštines.

Ji perspėjo, kad labiausiai alergiją keliančios pirštinės yra pagamintos iš latekso.

"Būtina sukurti savo odos apsaugą, kuri realiame gyvenime apsaugotų mus nuo tų pačių grybelių, tai yra, kad būtų padidintas odos drėgnumas ir lipidų pusiausvyra", — sakė ji.

Norint tai padaryti, reikia naudoti drėkinančius rankų kremus, nes žmonės nuolat plauna rankas ir nuvalo jas sanitarinėmis priemonėmis.

"Jei oda sausa, tuomet tepkite maitinamą, riebesnį kremą, jei riebi — lengvą, drėkinamą, gelinį kremą", — teigė dermatologė.

Jei veido kaukės sudirgina odą, turėtumėte naudoti kremus sudirgusiai odai. Jose, pasak dermatologės, yra cinko, kuris padeda užkirsti kelią dermatito išsivystymui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 367 tūkst. žmonių.

Tegai:
sveikata, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Įvardyti orai, prisidedantys prie koronaviruso plitimo
Rūkančius žmones perspėjo apie sunkią COVID-19 formą
Moteris ir vyras, archyvinė nuotrauka

Tyrimas: moterys nuo koronaviruso nukentėjo labiau nei vyrai

(atnaujinta 14:18 2020.05.31)
Gyvenimo būdas pandemijos metu sustiprino lyčių nelygybę visoje Europoje, teigia žmogaus teisių aktyvistai ir tyrėjai

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Remiantis apklausomis, ekonominiai ir socialiniai krizės padariniai moteris paveikė kur kas labiau neigiamai, o kovoje už moterų teises pasiekta permainų, rašo Bb.lv.

Mokyklų ir vaikų darželių uždarymas, nuotolinis darbas, priešingai, atleidimai iš darbų privertė moteris grįžti atlikti "tradicines" pareigas. Tai apima maisto gaminimą, valymą, rūpinimąsi vaikais padidėjus darbo krūviui ar praradus finansinę nepriklausomybę.

Ispanija

Šalyje daugiau nei 178 tūkstančiai žmonių pasirašė peticiją, reikalaudami vyriausybės imtis priemonių moterims paremti. Tarp siūlomų priemonių — darbas iš namų, darbo dienos sutrumpinimas išlaikant atlyginimą, taip pat pagalba atlyginant darbuotojus, kurie padeda su vaikais.

Daugiau nei 4 milijonai šeimų su vaikais susidūrė su darbo ir namų ruošos darbų suderinimo atokioje aplinkoje problema.

Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Dėl šios krizės daugelis moterų yra priverstos atsisakyti mokamo darbo, norėdamos pasirūpinti savo šeima", — rašoma peticijoje.

Dar prieš pandemiją ispanai namų ruošai praleido vidutiniškai 2,5 valandas, o daugelis šeimų kreipėsi pagalbos į senelius, o tai tapo neįmanoma dėl koronaviruso.

Remiantis 12,6 tūkst. moterų apklausa, 80% moterų susidūrė su problemomis dėl poreikio derinti darbą su vaiko priežiūra. Apie 13% teigė, kad dėl karantino jos atliko daugiau namų ruošos darbų nei įprastai.

Remiantis Valensijos universiteto tyrimu, dažniausiai moterys yra už, kad vaikai lanko internetinius užsiėmimus ir mokymus, todėl padidėja stresas ir nerimas. Ispanija pastarosiomis savaitėmis sušvelnino apribojimus, tačiau vis dar neaišku, kada mokyklos bus atidarytos.

Prancūzija

Nuo kovo mėnesio, kai šalyje buvo uždarytos mokyklos ir vaikų darželiai, o darbuotojai buvo perkelti į atokesnę vietą, namų ruošos krūvis moterims išaugo trigubai. Taip yra dėl to, kad moterys dirba, užsiima namų ruošos darbais, vaikų priežiūra, sako Celine Peake, feministinės organizacijos "Osez le Féminisme" vadovė.

58% prancūzų moterų sako, kad jos atlieka daugiau namų ruošos darbų nei vyrai. Vyrų, kurie mano, kad jie tvarkosi daugiau, sudarė 21 proc. Šeimai rengiasi 63% moterų ir tik 28% vyrų.

Vokietija

Vokietijos ekonominių tyrimų instituto atlikto tyrimo duomenimis, daugiau nei ketvirtadalis moterų, turinčių vaikų iki 14 metų, praleidžia mažiau laiko nei prieš karantiną, palyginti su 16% vyrų.

Analitikai nerimauja, kad tai turės įtakos moterų karjerai, pajamoms ir pensijoms. Kanclerė Angela Merkel pažadėjo užtikrinti, kad apribojimai nepaveiktų lygių vyrų ir moterų galimybių.

"Yra daug daugiau diskusijų apie barų atidarymą, automobilių platinimą ir futbolo varžybų atnaujinimą, nei apie vaikų darželių atidarymą", — sakė buhalterė ir dviejų vaikų mama Susanne iš Hamburgo.

Airija

Airijoje, kaip ir kitose šalyse, mažmeninės prekybos ir svetingumo pramonėje dirba kur kas daugiau moterų nei vyrų. Pandemijos metu buvo uždarytos šių sektorių įmonės, kurios padarė didelę įtaką darbuotojų pajamoms.

Europoje apribojimai mažėja, darbdaviai pradeda reikalauti, kad darbuotojai grįžtų į savo darbus, nepaisant iš dalies ar visiškai uždarytų mokyklų ir vaikų darželių. Kai kurios moterys išeina iš nemokamų atostogų arba naudojasi nemokamomis atostogomis su vaikais, kol atsidarys mokyklos.

Tegai:
pandemija, koronavirusas, teisės, vyrai, moterys
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose
Trampas koronavirusą pavadino "dovana nuo Kinijos"
Honkongas, archyvinė nuotrauka

Honkongas mano, kad sankcijos smogs JAV įmonėms

(atnaujinta 10:21 2020.06.01)
Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad Vašingtonas ketina persvarstyti santykius su Honkongu, įskaitant autonomijos teikiamą naudą

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Bet kokios JAV sankcijos Honkongui taip pat palies Honkongo JAV bendrovių interesus, sakė Honkongo vyriausybės finansų sekretorius Polas Čanas, praneša RIA Novosti.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad Vašingtonas ketina persvarstyti santykius su Honkongu, įskaitant autonomijos teikiamą naudą.

"Verta paminėti, kad nepaisant JAV pareiškimų dėl ribojančių priemonių Honkongui, jie turi didžiulius ekonominius ir kitus interesus Honkonge. Per pastaruosius 10 metų JAV prekybos perteklius Honkonge sudarė iki milijardų dolerių, Honkongas šiame rodiklyje užima pirmą vietą tarp JAV prekybos partnerių... Be to, JAV taip pat turi didelį interesą paslaugų sektoriuje Honkonge, ypač finansiniame ir profesionaliame sektoriuje, todėl bet kokios ribojančios priemonės tuo pačiu metu pakenks Amerikos įmonių interesams Honkonge", — savo tinklaraštyje rašė jis.

Jis priminė, kad per metus Honkonge pagamintų ir į JAV eksportuotų prekių eksportas sudaro mažiau nei 2% vietinės produkcijos, o eksporto vertė nesiekia 0,1% viso Honkongo eksporto. Tuo tarpu aukštųjų technologijų importas iš JAV, pasak ministro, niekada nebuvo lengvas, o likusią dalį technologijų gali pakeisti europietiškos ar japoniškos.

"JAV yra didžiausia ekonomika pasaulyje. Bet kokios sankcijos gali sutrikdyti normalų rinkos veikimą. Mes nesiimsime to, tačiau atsargiai, atidžiai stebėsime ir laiku reaguosime", — rašė jis.

Kita vertus, ministras tęsė, Kinija yra antra pagal dydį ekonomika pasaulyje, nuolat palaikanti palyginti aukštus ekonomikos augimo tempus, jos augimo dinamika ir didžiulė rinka pritraukia daugelio tarptautinių korporacijų plėtros interesus.

"Honkongas neišvengiamai kentės šiame dideliame žaidime, tačiau jei mes ir toliau išlaikysime savo ypatingą sistemą ir pranašumus, taip pat rinkos stabilumą, Honkongo, kaip tarptautinio finansinio centro Azijoje, statusas išliks unikalus", — teigė jis.

1992 metais JAV Kongresas priėmė įstatymą, kuris reglamentuoja JAV dvišalius santykius su Honkongu. Įstatyme numatytos specialios palankios sąlygos Honkongui prekybos ir muitų, išskyrus likusią Kinijos dalį, klausimais. Visų pirma Honkongui netaikomi tarifai ir muitai, kurie taikomi Kinijos prekėms.

Šių sąlygų poveikis tiesiogiai priklauso nuo to, kiek Honkongas, pasak JAV, išlaiko aukštą Kinijos centrinės vyriausybės autonomiją pagal principą "vis dėlto šalis, dvi sistemos". Jei JAV mano, kad autonomijos lygis yra nepakankamas, Jungtinių Valstijų prezidentas dekretu gali bet kuriuo metu panaikinti specialųjį statusą.

JAV valstybės departamentas kasmet Kongresui pateikia situacijos Honkonge ataskaitą, kurioje pateikiamos rekomendacijos dėl specialiojo statuso išsaugojimo ar panaikinimo.

Tegai:
sankcijos, JAV, Honkongas
Dar šia tema
Trampas pareiškė, kad atidės G7 iki rugsėjo ir pakvies Rusiją
Kinija nugalėjo koronavirusą ir parodė, kad yra ne grėsmė, o pavyzdys. Kas toliau?