Kremlius, archyvinė nuotrauka

JAV ir Didžioji Britanija rengia "fake news" apie Putino aplinką, rašo žiniasklaida

38
(atnaujinta 20:03 2019.07.13)
Pasak šaltinio, specialiosios pajėgos imasi panašių veiksmų, nes siekia surasti pretekstą skelbti naujas sankcijas

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Amerikos ir Didžiosios Britanijos specialios pajėgos rengia dezinformaciją apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinką ir Gynybos ministerijos vadovybę, sakė RIA Novosti karo diplomatinis šaltinis.

Pasak jo, šiuo metu vyksta aktyvi antirusiška kampanija, kurią surengė Vakarų žvalgybos tarnybos.

"Informacinėje erdvėje imamasi labai agresyvių veiksmų. Kaip dalį jau apgalvotų provokacinių veiksmų, Amerikos ir Britanijos žvalgybos agentūrų specialistai rengia suklastotą informaciją apie Rusijos vadovybę", — sakė agentūros pašnekovas.

Jis paaiškino, kad apskritai ši kampanija atkartoja vadinamojo "Panama gate" scenarijų (skandalas apie ofšorus, publikacijos Vakarų žiniasklaidoje 2015 metais): Vakarams naudinga informacija yra dirbtinai suformuota, ši informacija išmetama į informacinę erdvę per pelno nesiekiančias organizacijas, susijusias su JAV Valstybės departamentu. Tarp jų yra "Korupcijos ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo projektas" (OCCRP) ir "Tarptautinis žurnalistikos tyrimų konsorciumas" (ICIJ).

Vėliau, tęsia agentūros pašnekovas, šios netikros naujienos patenka į žiniasklaidos priemones, įskaitant tas, kurias kontroliuoja įtakingi amerikiečių finansininkai. Pasak jo, kalbame apie daugybę George'o Soros'o ir William'o Browder'o fondus, be to, apie JAV valdžios institucijų viešai finansuojamus leidinius, tarp jų ir tuos, kuriuos Rusija pripažino užsienio agentais — "Radio Liberty" ir "Real Time".

"Kaip ir "Panamos" atveju, nepaisant kaltinimų absurdiškumo, Baltuosiuose rūmuose šie informavimo motyvai naudojami kaip pagrindas naujoms sankcijoms paskelbti", — sakė šaltinis. Apibendrindamas jis pridūrė, kad tokie veiksmai yra tiesioginis kišimasis į Rusijos Federacijos vidaus reikalus, siekiant destabilizuoti padėtį šalyje, susilpninti Rusijos ekonominį potencialą ir formuoti politinės įtakos priemones.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
38
Tegai:
Vladimiras Putinas, Didžioji Britanija, JAV, fake news
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (204)
Dar šia tema
Politologas: Europa gali egzistuoti be Ukrainos ir Gruzijos, bet be Rusijos — ne
ES atkreipė dėmesį į teigiamą santykių su Rusija dinamiką
JAV Kongresas patvirtino pataisas dėl sankcijų prieš Rusijos valstybės skolą